Herman en Meneer Reimers 221 zeeland 'Veiligheid Van Tilburghstraat in Driewegen is ver te zoeken' Aldi splijt vereniging bedrijven Subsidies lopen vooruit op beleid evenementen Het Raedthuys is 'beeldig', vindt Meneer Reimers, maar enkel daar rijden gasten niet voor naar Sint-Maartensdijk. De mees- ter-hotelier en Herman den Blijker ontfermden zich. Popsport biedt in De Klomp drie talentvolle bands zaterdag 29 januari 2011 wissenkerke - Discussie rond de komst van een Aldi op Noord-Be- veland heeft de koepel voor de vier ondernemersverenigingen GON op het eiland verdeeld. De 21 leden van de vereniging in Wissen- kerke en Geersdijk heeft zich terug getrokken uit het verband, beves tigt voorzitter Dirk Hage. „Voorlo pig dan." Aanleiding is dat de Wissenkerke- naren zich niet voldoende betrok ken voelen in de discussies in het GON, ook over andere onderwer pen. „Er zijn te veel zaken om ons heen gegaan. Maar de Wissenker- kenaren houden de deur open voor een gesprek met de overige drie verenigingen, benadrukt hij. De ondernemersvereniging is niet afkerig van een Aldi in het dorp, al zien levensmiddelenwinkels die wel als bedreiging. Er gaan geruch ten als zou de Aldi ook onderdak kunnen vinden in het Rabobank- kantoor in Kamperland, als de bank zich daar terugtrekt, maar die geruchten kan Hage niet sta ven. „We werken al zo lang om het afglijden van het dorp Wissen- kerke te keren. Er is een impuls no dig en die lijkt er te komen. Dan willen we niet in de wielen gere den worden." De gemeente blijft in gesprek met zowel GON en als Ondernemers vereniging Wissenkerke-Geers- dijk, beloofde wethouder Piet de Putter donderdag in de raad. goes - Stichting Goes Promotie krijgt een bijdrage van de gemeen te van 23.000 euro voor de organi satie van twee evenementen. Het gaat om Kleurrijk Goes, een multiculturele ontmoetingsmarkt, die in juni zal plaatsvinden. Daar naast is het geld bestemd voor Mu- zikade. 26 en 27 augustus op en rond de Goese kaden. Het college wilde eigenlijk wach ten met subsidies totdat het het nieuwe evenementenbeleid in el kaar heeft getimmerd, maar dat vergt nog even tijd. Goes Promotie kan daarop niet wachten omdat ze nu artiesten moet vastleggen, faciliteiten moet regelen en zaken bestellen. www.goespromotie.nl www.pzc.nl MEEST CELEZEN 1. Haargroeimiddel als doods oorzaak 2. Herrie in het hotel (foto) 3. Vader eist vervoer aochter STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl HERRIE IN HET HOTEL door Claudia Sondervan Bij het eerste huwelijk dat gisteren in hotel Het Raedthuys in Sint Maartensdijk is geslo ten, vloeiden tranen. Bij bruid Valeryia, maar ook bij be drijfsleider Elien Schwertmann. Het was de ondading van een over weldigende week hard werken en verbouwen en een chaotische laat ste opnamedag waarbij de hotel staf bij wijze van verrassing een bruiloft te verzorgen kreeg. Dat gebeurt als je de ploeg van het televisieprogramma Herrie in het hotel uitnodigt. Zo'n team zet na melijk in drie dagen een uitge breid wellnesscentrum in je hotel, bijvoorbeeld. Dwingt je om keu zes te maken uit de lijst van moge lijkheden die je ziet om het hotel in het karaktervolle oude gemeen tehuis van het wel al te landelijk gelegen Smerdiek een gewilde ver blijfplaats te maken. Het Raedthuys heeft als hotel een korte, maar roerige geschiedenis. De vorige eigenaar, Richard Gre- vinga, opende er april 2010 een ho tel in, maar zonder succes. Het ho tel bleef weken gesloten doordat le veranties uitbleven bij gebrek aan betaling en Grevinga verkocht het in november al weer door. De nieuwe eigenaren, Ron Pelgrim en René Nijboer, willen een bedrijf dat staat. Wie beter dan de succes volle hotelier Meneer Reimers - niemand in de hotelsector denkt eraan hem anders te noemen - om dat gedaan te krijgen, weet Pel grim. „De hotelkamers zijn nu bijna op viersterrenniveau. We zijn een trouwlocatie geworden met- onze eigen buitengewoon ambtenaar van de Burgerlijke Stand, Floor van der Kamp." Met het weelderige wellnesscen trum, waar ook mensen uit de om geving terecht kunnen, en nog zes zelfstandig bewoonbare apparte menten met elk twee slaapkamers denkt Pelgrim een stevige basis te hebben. „Die appartementen zijn heel geschikt om zakenrelaties in onder te brengen." Vannacht zat het hotel vol met bruiloftsgasten. Bruidegom Ron Soechit uit Hilversum, met zijn bruid Valeriya Radacheva de geluk kigen die gekozen werden uit de elf paren die zich aanmeldden via internet, vindt het allemaal gewel dig. Het Raedthuys, de strenge re gie, de camera's en de productie mensen en hotelmedewerkers die alle kanten op hollen in hun voor bereidingen, hij straalt er bij. Meneer Reimers gelooft vooral in keuzes maken, vertelt hij op zijn minzame en onverstoorbare wijze. Hij maakt het de hoteleigenaren niet makkelijk. Hij boog zich over de kamers, de ontvangst, de huis houding - alles ecologisch verant woord en duurzaam - en de aan kleding van het hotel en restau rant. „Kunt u bij benadering zeggen ho- veel gasten er vanavond zijn?", vraagt Elien tussendoor. „Daar denk ik nog even over na", ant woordt Reimers, om zijn betoog te hernemen: „Selectie is alles. Veel mensen beheersen het vak niet. Het is crimineel hoeveel men sen denken dat ze wel een hotel kunnen voeren. Ze eten, drinken en slapen thuis toch ook? Hotelier ben je 24 uur per dag, zeven dagen per week. Je doet honderd dingen tegelijk!" De twee koks, Martijn en Corné, kregen vier dagen met Herman den Blijker van doen. „Ze vonden het echt geweldig. Er is geen naar woord gevallen", weet Pelgrim. Den Blijkers credo 'goede produc ten' heeft bij de koks post gevat. Pelgrim verhaalt van Zwitsers, aan de berglucht gedroogd rundvlees, en van vis die Piet van Oost met een bootje uit Yerseke komt breng en en die met de fiets aan de kade wordt opgehaald. Het Raedthuys is dinsdag 8 maart te zien als eerste aflevering van de vierde reeks van Herrie in het ho tel bij RTL4. Ron Pelgrim (links), hotelier van het Raedthuys, en zijn raadgever, Willem Reimers, door iedereen uit het hotelwezen aangesproken als 'Meneer'. Bruid Valeriya maakte tweemaal haar entree: eenmaal 'stil' voor het beeld, de tweede maal 'voor het echie', met muziek. m 1 mam a mssam ovezande - Drie goede cover bands staan vandaag (zaterdag) op de planken in podium De Klomp in Ovezande tijdens Popsport on Tour. Dat is een project om beginnende bands op podia te krijgen en zo er varing op te doen. In De Klomp treden vanaf 20.30 uur bands op die. niet meer geheel bleu zijn. Het Zeeuwse Zaniac mag deze maand in Paradiso spelen voor KinkFM's 2ominuten-festival. De band was vorig jaar één van de fi nalisten van Popsport. Verder spe len in De Klomp de bands Hun ting the Robot en Dakota, afkom stig uit respectievelijk Noord-Bra bant en Noord-Holland. door Frank van Cooten driewegen - De verkeersveiligheid in de Van Tilburghstraat in Drie wegen is ver te zoeken. Dat vinden twintig bewoners van deze straat, zo blijkt uit hun brief aan de ge meenteraad van Borsele. De gemeente verzoekt bewoners hun auto niet langer te parkeren ter hoogte van de Coudorpse- weg 1. Voor vrachtwagens is het anders haast onmogelijk vanuit de ze weg de Van Tilburghstraat in te rijden. Als bewoners niet aan dit verzoek voldoen, dan is de ge meente genoodzaakt ook voor de ze zijde van de Coudorpseweg een parkeerverbod in te stellen. Bewo ners zijn het daar niet mee eens. Er is volgens hen al sprake van be perkte parkeerruimte. Daarnaast beschouwen zij vrachtverkeer als overlast. Na de aanleg van de Wes- terscheldetunnel doet de gemeen te er volgens de bewoners goed aan na te denken over een verbod voor vrachtwagens in Driewegen met uitzondering van het bestem mingsverkeer. Bewoners vragen in de brief ook aandacht voor de zeer hoge snelhe den van auto's en vrachtwagens door de straat. „Dit is niet alleen een belasting op de veiligheid voor de kinderen maar ook voor de vol wassenen op leeftijd en de gehan dicapten. Wij vragen ons af hoe lang het nog gaat duren voordat er een dodelijk ongeval gaat gebeu ren. Ook het aantal woningen dat scheuren vertoont wordt buiten propotioneel." Bewoners begrijpen best dat ze in een agrarische streek wonen en dat boeren hun werk moeten doen, maar er moet toch een op lossing komen voor dit probleem, vinden ze. In Driewegen geldt een maximum snelheid van dertig kilomter per uur. De bewoners stellen voor de ze snelheid te verlagen tot vijftien kilometer per uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68