Zeeland PZC Ruggensteun voor werkloze 45-plusser Vrijkaart je BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 RE-INTEGRATIE Stichting Denken en Doen begint Bevelands project om kansen werkzoekenden te vergroten Leerling-hoveniers leggen tuintjes in hal aan Vijfhonderd vrouwen in Hervormde kerk Serie inbraken en diefstallen opgelost College bezoekt vaker bedrijf en instelling almanak Zaterdag 29 januari 2011 Herrie in het hotel in Sint-Maartensdijk Gesteggel over kosten vertraging Goese Schans 21 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Werkloze 45-plussers op de Bevelanden kunnen een extra stap je zetten om weer een baan te vin den, als ze meedoen in een project van de Stichting Denken en Doen. Het doel is samen een actie ont wikkelen die hen in nauw contact brengt met werkgevers. Werklozen van 45 jaar en ouder hebben het gemiddeld moeilijker op de arbeidsmarkt dan dertigers. Het kost door de bank genomen meer inspanning weer aan de slag te geraken. De ideeële Stichting Denken en Doen wil ze met het project Werk voor Elkaar een duwtje in de rug geven. „Het project maakt ze ster ker. Ze komen in beweging. Het staat bovendien goed op je cv", zegt projectleider George Koen- ders. In Noord-Brabant heeft de stichting deze aanpak al beproefd in Bergen op Zoom, Eindhoven en Veghel. Na afloop van het project stroomt 40 procent uit. Bij deelne mende HBO'ers is dat 60 procent Koenders: „Wij vinden dat een mooi resultaat." De stichting huist tijdens de pro jectperiode van zeven maanden vrijwel zeker in het Nijverheidscen trum, het re-integratiebedrijf van de gemeente Goes. Ze zoekt in eer ste instantie vijf mensen met een hogere opleiding (minimaal HBO) en een leeftijd van 50 jaar en ouder. Zij worden als projectuit voerders aangesteld. Dit vijftal werft vervolgens 25 werkzoeken den (met een lagere opleiding) van 45 jaar en ouder. „Samen mogen ze een activiteit of evenement bedenken en op touw zetten. Doel is activiteiten met werkgevers te ontplooien en con tact met bedrijven te leggen. Zo profileren ze zich en kunnen ze hun netwerk uitbreiden." Het project Werk voor Elkaar be gint deze maand. Deelname kost niets, behalve inzet, zegt Koen ders. De kosten worden gedragen door de Stichting Start Founda tion en het VSB-fonds. Wie pro jectleider wil worden, kan sollicite ren via: info@werkvoorelkaar.nl GOES - Vier teams van groenopleidingen in Zuid-Holland en Noord-Brabant zijn druk in de weer met de aanleg van tuinjes in een hal van het Edudelta College in Goes. Ze doen mee aan de Nationale Beroepenwedstrijd Tuin aanleg. Ook in Breda, Houten en Eelde vinden voorronden plaats. Hoveniers in opleiding van het Edudelta College zijn naar Breda afge reisd, om elke schijn van het voordeel van een thuiswedstrijd te vermijden. Zo strijden Patrick van der Kreeke (links) en Thorn Buijs van het Rotterdamse Wellant Coll- lege juist in Goes om een plek in de finale Vandaag maken de aspirant-hoveniers hun tuin van vier bij vier meter af. Er wordt niet alleen gelet op de maatvoering, de bestrating, beplanting en verlichting, maar ook op veilig en verantwoord werken, leggen de achttienja rige Rotterdammers uit. Ze willen dolgraag ho venier worden. „Ja, lekker buiten werken." Het winnende team uit elke voorronde zal tij dens Tuinidee, van 24 februari tot en met 27 februari in Den Bosch, strijden om de nationa le titel. foto Willem Mieras mm/mmmimimimmmmmmmmimmim. GOES In de kerk van de Hervormde Ge meente in Goes is zaterdag 12 fe bruari de eerste Zeeuwse vrouwen dag. Deze dag zou oorspronkelijk in de Westerkerk zijn maar vanwe ge het groot aantal aanmeldingen is uitgeweken naar De Levensbron. Inmiddels hebben zich vijfhon derd vrouwen aangemeld. Het the ma is 'Vrede zij u'. De dag gaat over het vinden van vrede met God, je zelf en de mensen om je heen. Aan vang: 10.00 uur. VLISSINGEN Met de aanhouding van drie Vlis- singers (17,23, en 36 jaar) zegt de po litie een reeks inbraken en diefstal len te hebben opgelost. Die wer den de afgelopen twee maanden ge pleegd. Het drietal wordt verdacht van diefstallen, woning- en auto-in braken, vooral in Vlissingen, Kou- dekerke en omgeving. Bij huiszoe kingen zijn gestolen goederen ge vonden. Tot nu toe zijn er twaalf aangiftes binnen. De politie sluit meer aanhoudingen niet uit. GOES Het Goese college van burgemees ter en wethouders is van plan va ker met bedrijven en instellingen te praten. Het schroeft het aantal werkbezoeken op. Doel is nu per maand met het voltallige college één bedrijf en één instelling of or- ganisatie te bezoeken. Volgens wet houder Jo-Annes de Bat leveren de gesprekken met het 'veld' waarde volle informatie en contacten op. Op die manier kunnen zaken ook mogelijk sneller worden geregeld. Tip? redactie@pzc.nl Met haar kleuter in haar kielzog en de tweeling in de duobuggy deed de Hulsterse boodschappen. Het ging niet van harte. Haar vierjarige doch- wilde naar huis en weigerde luid hui lend alle coöperatie, de tweeling vond dat ze lang genoeg vastgegespt had gezeten en zat te krijsen. De Hul sterse zelf liep rond met armen vol tassen, een verhit hoofd en inmiddels een pesthumeur. En dan moest ze ook nog naar de drogisterij, want op de boodschappenlijst prijkten nog luierdoekjes en kindervitamines. En condooms, aangezien haar man een bepaalde medische ingreep nog niet aandurft. Ze griste alles bij elkaar, verscheen met drie jengelende kinde ren bij de kassa, ontweek de meewa rige blik van de caissière en rekende af. Thuis vond ze in het draagtasje van de drogist een 'presentje' van de kassajuf: een vrijkaartje voor de ne- genmaandenbeurs....

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67