sport 133 toch kwijt Been en Van Hanegem weer in de clinch Contador gaat straf aanvechten 'Suarez verdient mooi afscheid' NEC komt weer niet tot winst Schaker Nakamura gaat alleen aan kop Sno en Donald vertrekken bij Ajax Kerkhove uitgeschakeld in halve finale dubbel Kim Clijsters denkt ook aan stoppen Ajax treft RKC in halve finale beker zaterdag 29 januari 2011 Rik van den Boog, algemeen directeur van Ajax, nam met pijn in zijn hart afscheid van Luis Suarez. De aanvaller vertrekt voor maar liefst 26)5 miljoen euro naar Liverpool. „Mensen feliciteren me met die transfersom", reageert Van den Boog. „Maar eigenlijk doet het vertrek van Suarez mij vooral pijn. Hij bracht iets speciaals en heeft de afgelopen jaren veel voor ons betekend." door Dick Sintenie AMSTERDAM - Luis Suarez vervolgt zijn carrière bij Liverpool. Ajax be reikte gisteren overeenstemming met de Engelse club over de on middellijke overgang van de 24-ja- rige aanvaller. Met de transfer is een bedrag gemoeid van maximaal 26,5 miljoen euro. Suarez is meteen inzetbaar voor zijn nieuwe club. Liverpool speelt volgende week woensdag op An- field Road tegen Stoke City. In Eu ropees verband - Europa League - mag de Uruguayaan dit seizoen niet in actie komen voor de 'Reds' omdat hij voor de winterstop al met Ajax aan de Champions Lea gue deelnam. Het is opvallend dat Suarez op nieuw in de voetsporen treedt van Ryan Babel, die deze week werd getransfereerd van Liverpool naar het Duitse Hoffenheim. Bij Ajax was Suarez in de zomer van 2007 ook al de opvolger van Babel. In ruim drie jaar tijd heeft Luis Al berto Suarez zich in Amsterdam ontwikkeld van een talent tot een kleurrijke en soms controversiële topvoetballen Controversieel van wege zijn onstuitbare drang om te winnen, waarbij zijn gedrag (op zichtige duikelpartijen, ruzietjes) soms onuitstaanbaar was. Kleur rijk vanwege zijn spelvreugde, zijn onorthodoxe maar aanstekelijke manier van voetballen en zijn nooit te stillen honger naar doel punten. Hij verdiende er zijn bijnaam 'El Pistolero' mee. Zijn andere bij naam 'Het Konijntje' heeft Suarez te danken aan zijn lange vooruit stekende tanden. Die tanden beet hij in november vorig jaar bijna stuk op de schouder van PSV'er Otman Bakkal. Het was een van zijn laatste acties op de Nederland se velden. Pas donderdagavond (Ajax-NAC) kwam een einde aan zijn schorsing van zeven duels. Suarez kan dus in Liverpool letter lijk en figuurlijk met een schone lei beginnen, want aan zijn laatste episode bij Ajax zal hij de minst goede herinneringen bewaren. Na een zwaar seizoen en een lang maar succesvol WK met Uruguay rechtte hij in augustus onmiddel lijk weer zijn rug voor de club, die hij bijna eigenhandig de Cham pions League inloodste. Daarna sloeg de vermoeidheid alsnog on barmhartig toe en droogde zijn kruit op. Het verval bij de topscorer van het seizoen 2009/2010 (35 goals) werk te ook door in de prestaties van Ajax, waarvan het spel door trai ner Martin Jol volledig op de beste speler was afgestemd. Suarez' frustraties over zijn gemis te kansen en verliespartijen na men hand over hand toe en dat leidde in de topper tegen PSV (0-0) uiteindelijk tot de wanhopi ge beet in de nek van Bakkal. De kritiek over die dollemansactie sneed Suarez door zijn ziel en hij kon weinig begrip opbrengen over het gemak waarmee de clublei ding instemde met de zeven duels schorsing die de KNVB hem opleg de. Het vertrek van Jol deed de rest. Op 8 december tegen AC Milan maakte Suarez voor het laatst zijn opwachting in een 'echte' wed strijd, de laatste keer ook dat hij als kapitein op de brug stond. De trotse Uruguayaan wist dat onder Frank de Boer een ander tijdperk was aangebroken en hij opperde in de winterstop nota bene zelf om de aanvoerdersband af te staan. Dat was misschien wel het belangrijkste signaal dat de wegen van Suarez en Ajax snel zouden scheiden. PUIGPUNYENT - Alberto Contador heeft gisteren tijdens een perscon ferentie gemeld in beroep te gaan tegen de schorsing van een jaar die de Spaanse wielerbond hem wil opleggen wegens doping. „Ik heb nooit prestatiebevorderende mid delen gebruikt", liet de drievoudig tourwinnaar weten. Bij Contador werden tijdens een controle in de Ronde van Frank rijk sporen van het verboden mid del clenbuterol gevonden. De Spaanse renner kondigde aan er al les aan te zullen doen om zijn on schuld te bewijzen. „Ik ga in beroep, waar dat ook no dig mag zijn om mijn onschuld te bewijzen", vertelde Contador die moeite had zijn tranen te bedwin gen. De bijeenkomst vond plaats in een hotel op Mallorca waar de Spanjaard met zijn nieuwe ploeg Saxo Bank verblijft voor een trai ningsstage. De Spaanse wielerbond RFEC liet de 28-jarige renner woensdag we ten hem een schorsing van een jaar te willen opleggen voor zijn positieve test in de Tour. De bond liet het aan de renner over of hij met de strafeis naar buiten wilde treden. Contador heeft tien dagen de tijd om beroep aan te tekenen, maar moet vrezen de tweede ren ner te worden na de Amerikaan Floyd Landis die de tourzege wordt afgenomen. „Ik ga er de ko mende dagen samen met mijn ad vocaten alles aan doen, zodat het NIJMEGEN NEC heeft gisteravond in de thuis wedstrijd tegen Heracles Almelo genoegen moeten nemen met een gelijkspel (1-1). De Nijmegenaren zijn al vijf duels zonder nederlaag, maar wonnen in die reeks pas een maal. De bezoekers haalden hun tweede punt op vreemde bodem. Björn Vleminckx maakte kort ha de rust de 1-0. Het was de zeven tiende competitietreffer van de Belg, die de topscorerslijst van de eredivisie aanvoert. In de 63e mi nuut kwam de gelijkmaker op naam van Mark-Jan Fledderus. WIJK AAN ZEE Hikaru Nakamura is in de elfde ron de van het Tata Steel Chess 2011 al leen aan de leiding gekomen. De Amerikaanse schaakgrootmeester won met zwart van de Russische kampioen Jan Nepomniasjtsji. De ze gaf na 44 zetten op. Nakamura heeft nu een half punt voorsprong op Viswanathan Anand. De wereld kampioen uit India speelde met zwart tegen de Fransman Maxime Vachier-Lagrave en moest genoe gen nemen met remise. Ook Anish Giri kwam niet verder dan remise. AMSTERDAM Evander Sno en Mitchell Donald hebben van Ajax te horen gekre gen dat hun aflopende contract niet wordt verlengd. Sno werd in 2008 door Ajax voor drie miljoen euro overgenomen van Celtic. Hij speelde slechts zestien wedstrijden voor Ajax, waarin hij één doelpunt maakte. Aan het begin van dit sei zoen kreeg Sno tijdens een wed strijd van Jong Ajax een hartstil stand. Donald, die vorig jaar nog werd verhuurd aan Willem II, kwam tot zeventien wedstrijden in het eerste van Ajax. KAARST Tennisster Lesley Kerkhove uit Zie- rikzee heeft met haar dubbelpart- ner Sabine van der Sar de halve fi nale van het futuretoemooi in het Duitse Kaarst verloren. Het Nederlandse duo was niet op gewassen tegen het als eerste ge plaatste dubbel Kania/Melnikova. Het was een zenuwslopende partij die pas in de derde set werd be slist: 14-12. In het enkelspel werd Kerkhove eerder deze week al uitgeschakeld door de Poolse Anna Korzeniak. recht zegeviert/ Ik ben een voor beeld voor veel mensen. Ik weet dat ik altijd in de belangstelling sta en alleen al om die reden heb ik nooit prestatiebevorderende mid delen gebruikt. Ik kan daarover open en eerlijk zijn. Ik kan mezelf recht in de spiegel aankijken. Ik be schouw mezelf als een voorbeeld van een schone sporter." Contador werd bij de bijeenkomst geflankeerd door zijn woordvoer der en zijn teambaas Bjarne Riis. Gevraagd of hij de sport mogelijk - vaarwel zegt, antwoordde hij: „Op dit moment denk ik van niet." Contador heeft altijd volgehouden dat de minieme hoeveelheid clen buterol in zijn lichaam is gekomen door 'vervuild' vlees. MELBOURNE Het jaar 2011 wordt voor Kim Clijs- ters waarschijnlijk haar laatste vol ledige seizoen in het internationa le circuit. De Belgische tennisster zei dit gisteren aan de vooravond van de finale van de Australian Open tegen de Chinese Li Na. „Dit wordt waarschijnlijk mijn laatste volledige jaar op de tour", aldus Clijsters. „Het is fijn dat ik de fina le heb gehaald en dat ik voor de ti tel kan spelen. Ik zal niet nog vijf jaar hier komen, dus het is mooi dat ik mezelf de kans heb gegeven zo'n grote wedstrijd te spelen." AMSTERDAM FC Twente speelt in de halve finale van het toernooi om de KNVB-be- ker voor eigen publiek tegen FC Utrecht. De andere halve finale gaat tussen Ajax en RKC Waalwijk. De Amsterdammers ontvangen de club uit de Jupiler League in de ei gen Arena. Het duel tussen de ere divisieclubs FC Twente en FC Utrecht wordt op woensdag 2 maart gespeeld. Een dag later staat de ontmoeting tussen Ajax en RKC op het programma. De finale is op zondag 8 mei in De Kuip. door Hans Leber ROTTERDAM - De directie en de Raad van Commissarissen van j Feyenoord peinzen er niet over om in te gaan op 'dringende advie zen' van supportersgroepen. De fans willen onder meer het ver trek van financieel directeur Onno Jacobs. Verder hebben ze in ge sprekken met de club laten weten dat Feyenoord-speler Luigi Bruins geen nieuw contract moet krijgen. Ondertussen lijkt een genoeglijk potje golf tussen trainer Mario Been en Willem van Hanegem, na wat onvriendelijkheden heen en weer, een eenmalige aangelegen heid te zijn geweest. De 'adviezen' van de supporters werden woensdag door commer cieel directeur Mark Koevermans en commissaris/geldschieter Pim Blokland afgewezen. Blokland: L „Het kan niet zo zijn dat suppor- K ters de dienst uitmaken. In mijn bedrijf zijn er ook nooit vijf men sen uit het magazijn naar boven ge komen om tegen mij te zeggen wie er uit moest. Bovendien heb ik bewondering voor de directie van Feyenoord. Die is dag en nacht in touw om deze club er weer bovenop te helpen. Dat het gesprek van Been met Van Hane gem en het op non-actief zetten van Beenhakker een gevolg zijn van de eisen die de supporters stel den, is onzin. Dat was allemaal al eerder door de club besloten", al dus Blokland. De formele supportersvereniging FSV was weliswaar bij het overleg aanwezig maar speelde daar een minder prominente rol. Op de sug gestie van de voormannen van de harde kern dat zij hun achterban niet meer rustig kunnen houden nu de club de 'dringende advie zen' naast zich neerlegt en er op standen dreigen, zei FSV-voorzit- ter Eric van Dorp: „Het heeft geen enkele zin om raar te doen, dat heeft geen effect. Ik ga er niet op speculeren dat iets gaat gebeuren, iedereen moet zijn gezonde ver stand gebruiken." Mario Been gaf gisteren aan dat een ontmoeting met Willem van Hanegem hem achteraf heeft te leurgesteld omdat 'De Kromme' er daarna uitvoerig over sprak in de media. „Terwijl we hadden afge sproken dat onder ons te houden. Maar er stond zelfs wat we gege ten hebben." In het AD zei Van Hanegem dat hij Been tijdens het golfen ervan probeerde te overtuigen dat hij met zijn columns Feyenoord juist wil helpen. 'Ik heb geprobeerd Ma rio daarvan te overtuigen. Maar het lijkt erop dat hij mij als vijand is gaan zien. Hij wil dat ik maan dag kom praten in De Kuip over de wedstrijd tegen Twente. Maar ik weet niet of ik dat wel doe. Het voelt alsof het niet van harte gaat.' De kou tussen Mario Been en Willem van Hanegem is nog steeds niet hele maal uit de lucht. Een potje golfen bracht daar geen verandering in. foto Toussaint Kiuiters/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63