60% 70% Ron Pelgrim 25 Politie en belasting controleren voertuigen Raedthuys ïlp eioen KOgg AKtSp^S Muurplantjes keren na renovatie terug Ondernemersbeurs in Brouwershaven Culivivre werk samen met grand café Dok Ondernemersplein Eetcafé Bommenede heropent de deuren 9i_ service! Vredehoflaan 250 Viïssingen 'n 'Ré'siSerice Vredehof geiegen appartement op de 3e verdieping. Deze keurige wonïngas 1 10 rr>2'.groot, beschikt over twéé slaapka- mers, een keursge keuken m LI J h hoekopsteliing met «nbouw- .jjg Ij apparatuur ëri larowaatvtosr Mi ^en. Zorg en service binnen handbereik! Vraagprijs: 259.000,- k.k DOMBURG OOSTSTRAAT 1 GOES MIDDELBURG RENESSE TERNEUZEN ZOUTELANDE GROTE MARKT 1 MARKT 73 HOGEZOOM171 NOORDSTRAAT 109 LANGSTRAAT 13 KORTINC ^UAKt^i Dames, heren kids-kleding van o.a: Gaastra, Riverwoods, Gant, Tommy Hilfiger,® Napapijri, Geisha, Scotch Soda, McGregor, NZA, Moscow, Maison Scotch en CKS Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Rivièra-Maison, Riverdale, Bridgewater en Lifestyle home collection MIDDELBURG - Voordat Rob Corbijn van Sturm en Dekker met de pneumati sche voegfrees de kademuur aan de Rouaansekaai in Middelburg te lijf gaat, worden beschermde planten, zoals bepaalde varens al verwijderd. Met krijt is aangegeven waar de planten staan. Ze worden bewaard zodat ze na de renovatie terug geplaatst kunnen worden. Deze week is begonnen met herstelwerkzaamheden. De muren worden opnieuw gevoegd en de ka potte stenen vervangen. foto's Ruben Oreel zaterdag 29 januari 2011 S Voor de bustes van de twee koninginnen in de trouwzaal, die als thema het koninklijk huis Oranje heeft, hoefde het allemaal ook niet té formeel. „Top, top, top,top, top, dit is helemaal top!" (Terugkomend bij zijn werknemers, direct na aanvang van de eerste huwelijkssluiting in het hotel) VROUWENPOLDER - De politie Zee land heeft donderdag samen met de Belastingdienst een grote ver keerscontrole op Walcheren gehou den. Het was de eerste van dit jaar en de politie zegt dat er meer van dit soort grote controles in Zee land zullen volgen. In totaal werden 92 voertuigen ge controleerd en 21 bekeuringen uit geschreven. De Belastingdienst leg de in de loop van de dag vier 'be slagen', met een totale waarde van ruim 18.000 euro. Een automobi list rekende contant af waarna de beslaglegging werd opgeheven. Een ander mocht ondanks de be slaglegging toch doorrijden en twee voertuigen werden door de Belastingdienst afgevoerd naar een depot. Bij de overtredingen die de politie constateert viel op dat vier auto's te donkere ruiten hadden. Ook werden boetes uitgedeeld voor het ontbreken van papieren en technische gebreken. dat gedaan te krijgen, weet Pel grim. „De hotelkamers zijn nu bijna op viersterrenniveau. We zijn een trouwlocatie geworden met onze eigen buitengewoon ambtenaar van de Burgerlijke Stand, Floor van der Kamp." Met het weelderige wellnesscen- trum, waar ook mensen uit de om geving terecht kunnen, en nog zes zelfstandig bewoonbare apparte hotelkeuken. Inzet: Ron Pelgrim (links), hotelier van het Raedthuys, en zijn foto's Willem Mieras Het Raedthuys is dinsdag 8 maart te zien als eerste aflevering van de vierde reeks van Herrie in het ho tel bij RTL4. BROUWERSHAVEN Ondernemers uit de omgeving van Brouwershaven houden op zater dag 5 februari voor de tweede maal een ondernemersbeurs. Met deze beurs willen de (vaak kleinere) bedrijven zich presente ren aan de inwoners omdat veel mensen de bedrijven niet kennen. Op de beurs zijn twintig bedrijven aanwezig. Variërend van vastgoed, tot winkels tot PC techniek. De beurs is van 10.00 tot 16.00 uur in het Tonnenmagazijn. www.digitaalbrouw.nl RENESSE Cateringbedrijf Culivivre werkt sinds kort samen met grand café Dok (strandpark de Zeeuwse Kust) in Renesse. Daarmee beschikt Culi vivre over een locatie waar feesten of (zakelijke) diners gehouden kun nen worden. Culivivre is een be drijf van chefkok Erik van Dalen, voorheen van restaurant Katseveer. www.culivivre.nl menten met elk twee slaapkamers denkt Pelgrim een stevige basis te hebben. „Die appartementen zijn heel geschikt om zakenrelaties in onder te brengen." Vannacht zat het hotel vol met bruiloftsgasten. Bruidegom Ron Soechit uit Hilversum, met zijn bruid Valeriya Radacheva de geluk kigen die gekozen werden uit de elf paren die zich aanmeldden via internet, vindt het allemaal gewel dig. Het Raedthuys, de strenge re gie, de camera's en de productie mensen en hotelmedewerkers die alle kanten op hollen in hun voor bereidingen, hij straalt er bij. Meneer Reimers gelooft vooral in keuzes maken, vertelt hij op zijn minzame en onverstoorbare wijze. Hij maakt het de hoteleigenaren niet makkelijk. Hij boog zich over de kamers, de ontvangst, de huis houding - alles ecologisch verant woord en duurzaam - en de aan kleding van het hotel en restau rant. „Kunt u bij benadering zeg gen hoveel gasten er vanavond zijn?", vraagt Elien tussendoor. „Daar denk ik nog even over na", antwoordt Reimers, om zijn be toog te hernemen: „Selectie is al les. Veel mensen beheersen het vak niet. Het is crimineel hoeveel mensen denken dat ze wel een ho tel kunnen voeren. Ze eten, drin ken en slapen thuis toch ook? Ho telier ben je 24 uur per dag, zeven dagen per week. Je doet honderd dingen tegelijk!" De twee koks, Martijn en Corné, kregen vier dagen met Herman den Blijker van doen. „Ze vonden het echt geweldig. Er is geen naar woord gevallen", weet Pelgrim. Den Blijkers credo 'goede produc ten' heeft bij de koks .post gevat. Pelgrim verhaalt van Zwitsers, aan de berglucht gedroogd rundvlees, en van vis die Piet van Oost met een bootje uit Yerseke komt breng en en die met de fiets aan de kade wordt opgehaald. ZONNEMAIRE Na een sluiting van zeven maan den is eetcafé/cafetaria Bommen ede in Zonnemaire weer open. Tonie van der Hulle, ook uitbater van De Vanger in Bruinisse, zwaait de scepter over het etablissement. Om de opening te vieren treedt vanavond de Nederlandstalige zan ger Frank Polak op. Van der Hulle wil in de toekomst vaker optredens organiseren. Ook wordt eetcafé en cafetaria Bom menede een officieel fietscafé. Voorlopig gaat het cafetaria open van donderdag tot en met maan dag. tel in, maar zonder succes. Het ho tel bleef weken gesloten doordat le veranties uitbleven bij gebrek aan betaling en Grevinga verkocht het november al weer door. De nieuwe eigenaren, Ron Pelgrim en René Nijboer, willen een bedrijf dat staat. Wie beter dan de succes volle hotelier Meneer Reimers - niemand in de hotelsector denkt eraan hem anders te noemen - om

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59