241 zeeland Herman en Meneer Rampenplannen nog niet actueel Grijp deze kans! Surrender komt naar 't Durps'uus HERRIE IN HET HOTEL Het Raedthuys is 'beeldig', vindt Meneer Reimers, maar enkel daar rijden gasten niet voor naar Sint-Maartensdijk. De meester-hotelier en Herman den Blijker ontfermden zich. VEILIGHEIDSREGIO Opheldering geëist 'Dolfijnen' vragen aandacht voor terugkeer zout water in Haringvliet Redders in actie voor kotter met panne Nieuw deel van Nehalennia geopend zaterdag 29 januari 2011 Solliciteer nu voor een opleiding in de zorg. De BBL opleiding verzorgende IG start weer in september. T (0118) 68 40 00 www.zorgstroom.nl info@zorgstroom.ni BRUINISSE - De zeeuwse band Sur render komt vrijdag 11 februari naar Bruinisse. De Zeeuwse dia lectrockband bestaat uit johan van de Swaluw (zang, basgitaar), Kees Wondergem (gitaar) en Henry de Bruin (drums) Dave Vreeke is toe getreden als tweede gitarist, De band werd in 1980 als Engelsta lige coverband opgericht en ging begin jaren negentig volledig op de streektaal over. In 1992 bracht de band de eerste cd uit. Surren der trekt in Zeeland volle zalen, maar heeft buiten Zeeland nauwe lijks bekendheid. De band treedt op in 't Durps'uus, zaal open om 20.30 uur. De avond wordt verder ingevuld met de Pul Drive in Show. door Maurits Sep vussiNGEN - Ondanks een harde toezegging door de Veiligheidsre gio Zeeland zijn de rampenplan nen voor Vlissingse bedrijven niet actueel. Burgemeester René Roep van Vlis- singen vindt dat niet acceptabel en heeft volgende week een gesprek waarin hij opheldering zal eisen. Roep zegt dat naar aanleiding van vragen van D66 over de rampen plannen voor Vlissingse bedrijven. De partij stelde een reeks vragen na de grote brand in Moerdijk en kele weken geleden. „Al in 2009 is om een actualisatie gevraagd. En in 2010 weer. De laat ste toezegging was dat de plannen voor 1 januari 2011 bijgewerkt zou den zijn. Weer is dat niet ge beurd", stelt Roep. Vanuit zijn vorige posten kent Roep het belang van actuele ram penplannen maar al te goed, merkt hij op. Als burgemeester van Maasbracht had hij in 1994 en 1995 te maken met overstromin gen. In zijn laatste gemeente Gilze en Rijen ligt het militaire vliegveld en waren er dodelijke slachtoffers en evacués na een koolmonoxide vergiftiging in een appartementen complex. Roep: „Je moet een rampenplan uit de kast kunnen pakken waar al les in klopt. Als het niet actueel is, staan er bijvoorbeeld verkeerde na men in van mensen die al vertrok ken zijn, of verkeerde telefoon nummers." De burgemeester is niet alleen ver ontwaardigd dat de plannen niet bij de tijd zijn, hij 'betwijfelt ook of ze wel diepgaand genoeg wor den bijgewerkt. Het is van groot belang dat controles bij bedrijven regelmatig en goed worden uitge voerd én dat alle controlepunten goed worden 'afgevinkt' in de con trolelijsten, benadrukt hij. „Mis schien heb ik een andere interpre tatie van hoe de Veiligheidsregio heeft gewerkt, maar goed, dat hoor ik volgende week dan wel." In Vlissingen moeten vier bedrij ven een rampenplan hebben. De Veiligheidsregio benadrukt in een reactie dat het tot oktober vorig jaar de verantwoordelijkheid was van de gemeente zelf om te zor gen voor actualisering van rampen plannen. Vlissingen heeft daarbij hulp ge vraagd, maar de Veiligheidsregio had het te druk. Wel is gezorgd voor hulp bij het actualiseren 'op hoofdlijnen'. Met een diepgaand ere bijwerking wordt, zoals afge sproken met de gemeenten, ge wacht 'tot het nieuwe regionaal cri sisplan in 2011 klaar is en er een nieuw model voor rampbestrij- dingsplannen is ontwikkeld'. door Joeri Wisse MIDDELHARNIS - Met het te water laten van enkele tientallen opblaas bare dolfijnen, heeft Stichting Rug vin aandacht gevraagd voor de toe komst van het Haringvliet. De stichting pleit voor het omvormen van het zoetwatermeer tot een open zeearm met getij. Het kabi net Rutte heeft echter besloten af te zien van een opening van de Ha- ringvlietsluizen. Natuurorganisatie Ark heeft on langs een onderzoek uitgevoerd naar de voordelen van een zout Haringvliet voor de natuur en de economie. Gebaseerd op cijfers over de omzet van het Nationaal Park Oosterschelde, heeft Ark bere kend dat er 500 miljoen meer kan worden verdiend. Ook de natuur is volgens de orga nisatie gebaat bij zout water. On der andere de steur, zalm, bruinvis zijn weer te verwachten. Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Claudia Sondervan Bij het eerste huwelijk dat gisteren in hotel Het Rae dthuys in Sint Maartens dijk is gesloten, vloeiden tranen. Bij bruid Valeryia, maar ook bij bedrijfsleider Elien Sch- wertmann. Het was de ontlading van een over weldigende week hard werken en verbouwen en een chaotische laat ste opnamedag waarbij de hotel staf bij wijze van verrassing een bruiloft te verzorgen kreeg. Dat gebeurt als je de ploeg van het televisieprogramma Herrie in het hotel uitnodigt. Zo'n team zet na melijk in drie dagen een uitge breid wellnesscentrum in je hotel, De keukenbrigade op topsnelheid: de Raedthuyskoks Martijn en Corné kregen vier dagen Herman den Blijker in de raadgever, Willem Reimers, door iedereen uit het hotelwezen aangesproken als 'Meneer'. bijvoorbeeld. Dwingt je om keu zes te maken uit de lijst van moge lijkheden die je ziet om het hotel in het karaktervolle oude gemeen tehuis van het wel al te landelijk gelegen Smerdiek een gewilde ver blijfplaats te maken. Het Raedthuys heeft als hotel 'een korte, maar roerige geschiedenis. De vorige eigenaar, Richard Gre- vinga, opende er april 2010 een ho- STELLENDAM - De bemanning van de reddingboot Antoinette van KNRM station Stellendam moest woensdag in actie komen voor as sistentie bij het binnen brengen van een viskotter. Deze werd ge sleept door de OD 5 omdat de mo tor van de GO 55 niet meer werk te. Omdat het Slijkgat erg droog ge worden .was waren ze bang vast te komen of dat de tros zou breken. Dit gebeurde inderdaad, de tros brak. Na overleg werd besloten dat de reddingboot een tros zou over brengen en vast zou maken voor dat de GO 55 vast liep. De kotter werd naar Stellendam gesleept. Daar werd hij in de buitenhaven afgemeerd. MIDDELBURG - Stedelijke Scholenge meenschap Nehalennia heeft giste ren de nieuwe vleugel van het ge bouw aan de Breeweg officieel geo pend. De vleugel biedt ruimte aan de leerlingen van de brugklassen van de havo en het vwo. Er zijn twee open leercentra in ondergebracht, een kantine en een aantal lesloka len. Dankzij de uitbreiding van het schoolgebouw kunnen nu alle havo- en vwo-leerlingen hun les sen onder één dak volgen. Voor heen moesten ze af te toe uitwij ken naar andere gebouwen van de scholengemeenschap. CULTUUR DICHTBIJ Verslaggeefster Ali Pankow zag 'Moord in de kerststal' van RO-thea- ter: www.pzc.nl/cultuurdichtbij MEEST GELEZEN 1. Cassière opnieuw veroordeeld 2. Campagne afgelaste Renessetour 3. Poëzie tussen geurige rookworsten TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58