zeeland 123 op de liedjes van Jannes Goedereede voert het herindelingsplan niet uit Piet Vogelaar MIDDELBURG Koor VZOS treedt op in Ouddorp als je 'm nodig hebt! Inschrijven voor NLDoet bijna voorbij Jaaruitvoering van Luctor et Emergo Kanaal van Goes dag gestremd door brug Roofvogelexcursie in slikken Bommenede zaterdag 29 januari 2011 Jannes krijgt alle aandacht.. GOEDEREEDE - De gemeente Goede reede blijft vasthouden aan haar zelfstandigheid. De gemeenteraad van Goedereede heeft tijdens de raadsvergadering donderdag zowel het herindelingsplan als het com municatieplan van de Stuurgroep Herindeling Goeree-Overflakkee verworpen. De gemeenten Oost- flakkee, Middelharnis en Dirks- land zijn wel akkoord. Volgens de raad van Goedereede tasten de herindelingsplannen de autonomie van de gemeente ech ter onaanvaardbaar aan en om die reden zal Goedereede zowel be stuurlijk als ambtelijk geen mede werking verlenen aan de uitvoe ring ervan. De raad van Goedere ede wijst de overige gemeenten op Goeree-Overflakkee er op dat zij bij de uitvoering van de plannen een aanzienlijk financieel risico lo pen, dat ontstaat als de gemeente lijke fusie niet doorgaat. Dit risico kan beperkt worden door het aan passen van de plannen. De gemeente Goedereede zal zich onverminderd krachtig blijven in zetten voor haar zelëtandigheid. Goedereede ziet zich in haar stand punt gesteund door de tekst van het Europees Handvest inzake lo kale autonomie en de tekst van het Regeerakkoord Vrijheid en Ver antwoordelijkheid. foto's Ronald den Dekker Joh. Postkwartier 17 Ruime, goed onderhouden woning met 4 slaapkamers in de Klarenbeek, eventueel met garage Vraagprijs €179.000,-k.k. o i 18-616617 www.schulting-partners.nl OUDDORP - Het chr. gemengd koor VZOS uit Oosterland geeft zater- dag 5 februari een uitvoering in de Doopsgezinde kerk in Ouddorp. Op het programma staat het orato rium Schepping van Johan Brede- wout. In het voorprogramma musi ceren Adriaan Hoek (vleugel) en Herma Quist (fluit). Het concert begint om 19.30 uur. www.pietvogeiaar.nl ZIERIKZEE Maatschappelijke organisaties kun nen nog tot 31 januari klussen voor NLDoet aanmelden. Tot die tijd kunnen aangemelde klussen in aanmerking komen voor een financiële bijdrage van maximaal 500 euro. NLDoet is een nationale vrijwilli- gersactie op 18 en 19 maart. Klus sers steken op die dag de handen uit de mouwen bij hulpvragers. Aanmelden van klusvragen of het aanbieden van hulp kan op de web site www.nldoet.nl. RENESSE Muziekvereniging Luctor et Emer go geeft zaterdag 12 en zondag 13 fe bruari haar jaaruitvoeringen in het dorpshuis in Renesse. Het zaterdag concert is bedoeld voor donateurs. Zondag zijn ook niet-donateurs welkom. Het programma heeft als thema 'black' en dat betekent dat alle te spelen werken met donker te ma ken hebben: March of the black sea, Het is een nacht, Paint it black etc. Het concert begin zaterdag om 19.30 uur en zondag om 14.30 uur. GOES De doorvaart op het Kanaal van Goes is dinsdag 1 februari onmoge lijk door onderhoudswerk aan de ophaalbrug in Wilhelminadorp. De brug is gestremd van 8.00 tot 17.30 uur - of zoveel langer als voor de werkzaamheden noodzakelijk is. Tussen 6.00 en 8.00 uur kan de brug nog worden gepasseerd. Voor gewenste scheepsbewegin- gen direct voor of na de strem ming kan gebeld worden met de sluismeester Goese Sas, telefoon 0113-216744 of marifoonkanaal 18. ZON N EMAI RE De Natuur- en Vogelwacht Schou- wen-Duiveland houdt zondag 30 ja nuari de jaarlijkse roofvogelexcur sie en wel bij de slikken van Bom menede bij Zonnemaire. Nergens is, stelt de organisatie, de kans zo groot om een blauwe kiekendief, havik of slechtvalk te zien. Deelne mers wordt aangeraden warme kle ding, waterdicht schoeisel en een verrekijker mee te nemen. Aan deelname zijn geen kosten verbon den. Verzamelen om 0930 uur aan het eind van de Veerdijk. Meer in formatie: Ted Sluijter: 06-51514336.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57