Met 'n advocaatje in de hand meedeinen 221 zeeland LSD pleit voor verlagen van grondwaterstand Zeeuwse kunstenaars centraal bij cursus SENIORENMIDDAG Aemstie Alive ging van start met Goud van Oud zaterdag 29 januari 2011 Jannes treedt op tijdens Goud van Oud www.pzc.nl/schouwen-duiveland door Melita Lanting Gerard Cox. Feesten, dat kunnen ze wel in Burgh-Haamstede. Gisteren ging de zesde editie van Aemstie Alive van start met een dave rend feest voor senioren. Duizend ouderen uit alle windstreken wa ren met bussen naar sportcentrum Westerschouwen gebracht. Bij binnenkomst in de sporthal werd meteen duidelijk dat daar een grootschalig feest aan de gang was. Het bedienend personeel liep af en aan met bladen vol drankjes en hapjes. Zo'n 180 jongeren van Pontes Pieter Zeeman en ROC Zee land liepen zich de benen onder het- lijf vandaan om het iedereen naar de zin te maken. Opvallend was de grote hoeveelheid glaasjes advocaat met slagroom. „En veel droge witte wijn", zegt Annabel. Ze was een van de vrijwilligers en nam even de tijd om snel een glas sinaasappelsap achterover te slaan. Zodra het glas leeg was ging* ze weer verder en liep met het volgen de dienblad vol advocaat, bier en wijn de zaal in. „Mensen vinden het heel erg lekker. Zodra het glas Een lekker advocaatje ter verhoging van de feestvreugde. leeg is bestellen ze al weer een vol gende." Saskia en Serge vermaak ten het publiek met liedjes als 'Ik geef je een roosje mijn roosje.' Een klassieker die door de meesten en thousiast werd meegezongen. In de gangpaden werd flink ge danst, op de tafels stonden schalen met hapjes en zodra Saskia en Ser ge het podium hadden verlaten stond Gerard Cox al in de coulis sen klaar om te beginnen. Het was voor de familie Kouijzer uit Zierikzee de derde keer dat ze Aemstie Alive bezochten. „Heel ge zellig en goeie artiesten." Ze zijn met een hele groep van de KBO met de bus gekomen. „Dat is heer lijk, met de auto komen is niks. Al leen nog even afwachten of we weer thuis komen", lachte Kouij zer. De seniorenmiddag werd zo als ieder jaar helemaal gratis aange boden door de verschillende spon soren. De bezoekers waren met bussen gehaald en weer terugge bracht, ze kregen hapjes, drankjes en een maaltijd en er traden ver schillende gerenommeerde arties ten op. Absolute topper dit jaar was Jannes. Hij was wat verlaat door een file, maar toen hij een maal op het podium stond ging de zaal helemaal los. Al snel ontstond een polonaise. Een lang lint met hossende mensen die door de zaal slingerden met in hun midden bur gemeester Gerard Rabelink die vro lijk mee feestte. Aemstie Alive gaat vandaag verder met een speciale kidsmiddag en vanavond is de finale mét een feestavond met onder andere Syb van der Ploeg en de Hermes Hou se band. www.aemstie.nl Dansen op de muziek van Jannes. Jean Sawadogo, burgemeester uit Burkina Faso, dankt voor de giften. Duizend ouderen en hun begeleiders hadden een topmiddag. zierikzee - De fractie Leefbaar Schouwen-Duiveland (LSD) bin nen de Schouwen-Duivelandse ge meenteraad vindt dat de grondwa terstand in de Schouwse West hoek verlaagd moet worden. De fractie wil van het Schouwen-Dui velandse college van B en W we ten hoe die tegenover dat voorstel staat. Dat blijkt uit vragen van LSD aan het college. LSD reageert met de vragen op klachten van bewoners van Greve- lingenlaan en Oosterscheldelaan in Burgh-Haamstede over water overlast na aanhoudende regenval. De gemeente heeft samen met wa terschap Scheldestromen en de Dienst Landelijk Gebied (DLG) een reeks aan maatregelen getrof fen om een einde te maken aan de wateroverlast. Weggegooid geld vinden de bewoners van Grevelin- genlaan en Oosterscheldelaan en LSD sluit zich daarbij aan. De grondwaterstand is, stelt LSD, ver hoogd ten bate van de natuur, maar dat lijkt nu ten koste van de mens te gaan. In de visie van de fractie kan alleen stevig ingrijpen in de vorm van verlagen van de grondwaterstand een einde maken aan de klachten. LSD wil van het college weten of ook elders op Schouwen-Duiveland klachten over wateroverlast zijn. zierikzee - De werken van Jacob Cats, de schilderijen van Adriaen van der Venne en van vader en zoons Vaarzon Morel. Dat en meer werk van Zeeuwse kunstenaars komt aan de orde in de cursus kunstgeschiedenis 'Kunstenaars in Zeeland 2' van Peter Vleugel. De acht cursusbijeenkomsten wor den gehouden in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. De cursus gaat - bij voldoende belangstelling - woens dag 2 februari van start. De eerste cursusbijeenkomst staat in het te ken van Adriaen van der Venne, schilder van vergezichten en illus trator van de werken van Jacob Cats. Tijdens de tweede cursus- avonds wordt de schijnwerper ge richt op vader- en zoons Vaarzon Morel. Het werk van tekenaar en decorateur lohan Melse staat cen traal op de derde cursusavond. Tij dens de vierde draait het om het werk van Ad en Tessa Braat en in de vijfde sessie komen de scheepsmodellen en schilderijen van Han Reijnhout aan bod. De zesde bijeenkomst is gewijd aan het werk van Johnny Beerens. Tij dens de laatste twee cursusavon den wordt de bouwkunst in Zee land in historische context gezet. Aanmelden bij: Peter Vleugel, 0111 -633319 of pvleugel@zeelandnet.nl. Eén centrale rampherdenking is genoeg reageer op www.pzc.nl/schouwen-duiveland reacties: 419 De gemeente mag in mijn afvalcontainer kijken 34%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56