Zeeland Prijs van kantoorkavels stijgt niet Afvalcontrole opnieuw ter discussie Vrijkaartje SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 I 21 26 BUSINESS PARK Voorgestelde prijsstijging met vijftig procent van de baan Poster ter promotie Centrum Jeugd en Gezin almanak Zaterdag 29 januari 2011 Meehossen met Jannes en Gerard Rampenplannen zijn nog niet actueel Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland ziet af van een prijsstijging voor kantoorkavels in het Business Park, aan de oostrand van Zierikzee. Een ruime meerder heid in de gemeenteraad stak een stokje voor het plan van het colle ge om de vierkante meterprijs te verhogen van 150 naar 225 euro door een amendement van de WD te steunen. De fractie van de PvdA kreeg en kel steun van het CDA voor een veel verdergaand plan om van alle voorgestelde grondprijsverhogin gen af te 'zien. Het CDA uitte bij monde van Bea Flach kritiek op het inschakelen van twee externe bureaus, die een advies voor de nieuwe prijzen opstelden. Wethouder Ad Verseput (WD) kon weliswaar leven met het amendement van de WD, maar verdedigde toch nog de aanvanke lijk voorgestelde prijsstijging door het tarief te -vergelijken met het Middelburg en Goes. Daar gelden respectievelijk prijzen van 270 eu ro en 220 euro voor kantoorkavels, met als uitschieter 330 euro voor het Goese Stationspark. Ook bena drukte hij nog eens de goede zicht- locatie van het Business Park. „We lopen in de pas." Die vergelijking kwam Verseput op kritiek te staan van onder meer- D66 en CDA die vonden dat een vergelijking met de Zuid-Holland se eilanden, waar net als op Schou- wen-Duiveland geen treinen rij den, beter op z'n plaats zou zijn. Navraag leert inderdaad dat de prij zen meer in de buurt komen van het langs de N59 en de N215 gele gen Bedrijvenpark Oostflakkee. Daar gelden tarieven van 147,50 eu ro voor kantoorkavels. De enige partij die niets voelde voor het bijstellen van de prijzen was Alert!. Voorman ]os' Beije maakt zich zorgen over inkomsten die de gemeente hierdoor mis loopt. Hij vreest dat te lage prijzen voor nieuwe grond leegstand en verpaupering elders op het eiland teweeg zal brengen. Overigens staan de gegadigden voor kantoorgrond op het Busi ness Park nog niet in de rij. Wet houder Verseput zegde de gemeen teraad daarom nog toe de komen de tijd extra aandacht te besteden aan de acquisitie. fHS$S&SHKSSBMSII ZIERIKZEE - Alles komt voorbij op de posters: tranen van verdriet van een kind dat zich bui tengesloten voelt, een poster waar hartjes als symbool van liefde de hoofdrol spelen en te keningen met slogans als 'Heb je een vraag? Wij helpen je graag.' Alles bij elkaar leverde de posteractie, bedoeld om het Centrum voor Jeugd en Gezin meer naamsbekendheid te ge ven, enkele tientallen posters op, gemaakt door leerlingen van de tweede klassen van Pontes Pieter Zeeman. Op de foto v.l.n.r. Lau ra Bené (1e prijs), Brit de Mendon^a (3e prijs) door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De lichte commotie die vorige week is ontstaan over het controleren van afval door ambtenaren van de gemeente, heeft er toe geleid dat burgers in de gemeente Schouwen-Duive- land beter hun afval scheiden. „Het heeft nu al succes want deze week was het afval veel beter ge scheiden", zei wethouder Wim Stouten in de gemeenteraadsverga dering. Hij reageerde op vragen van D66-raadslid Serge Vogelen zang, die informeerde naar het ju ridisch kader, de privacy van bur gers en de ambtelijke inzet. Ook wilde hij van Stouten weten of er sprake is van rechtsongelijkheid, omdat het afval van binnenstadbe woners niet wordt gecontroleerd, daar zij de beschikking hebben over ondergrondse afvalpunten. Volgens de wethouder is de con trole noodzaak, omdat in 370 van de 500 rolemmers bijvoorbeeld glas of papier voorkomt. „We heb ben zelfs meegemaakt dat één em mer twee keer in één week vol met papier langs de weg is gezet." De privacy valt volgens Stouten niet te garanderen. „Het gaat om afval, om iets waar mensen al af stand van hebben gedaan." Met dat antwoord nam Vogelenzang geen genoegen. Hij gaat de kwes tie aankaarten in de eerstvolgende commissievergadering. swegtsgaaaggaasas en Nino van de Werken (2e prijs). De winnen de poster komt een week lang in alle bushok jes op Schouwen-Duiveland. te hangen. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl Met haar kleuter in haar kielzog en de tweeling in de duobuggy deed de Hulsterse boodschappen. Het ging niet van harte. Haar vierjarige doch- wilde naar huis en weigerde luid hui lend alle coöperatie, de tweeling vond dat ze lang genoeg vastgegespt had gezeten en zat te krijsen. De Hul sterse zelf liep rond met armen vol tassen, een verhit hoofd en inmiddels een pesthumeur. En dan moest ze ook nog naar de drogisterij, want op de boodschappenlijst prijkten nog luierdoekjes en kindervitamines. En condooms, aangezien haar man een bepaalde medische ingreep nog niet aandurft. Ze griste alles bij elkaar, verscheen met drie jengelende kinde ren bij de kassa, ontweek de meewa rige blik van de caissière en rekende af. Thuis vond ze in het draagtasje van de drogist een 'presentje' van de kassajuf: een vrijkaartje voor de ne- genmaandenbeurs....

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55