2500 Zep Döme: Zeeuwse plek voor Eindelijk groenstrook Hulst Al 241 zeeland Zep nu letterlijk Evenementen Podium Nestkastje voor een prikje Natte voeten op begraafplaats In mei opent het Zep Dome in Middelburg. De evenementenhal zet vooral in op concerten. Frans De ZepD6me biedt p'aats aan 2000 tot 2500 bezoekers-Tot Lievens doet de programmering daarvan. naam wordt de relatie met het vrijetijdspark onderstreept. Driehonderd kleine dieren in Westdorpe L zaterdag 29 januari 2011 terneuzen - Inwoners van de ge meente Terneuzen kunnen in de nationale Week van de Nestkast van 14 tot en met 17 februari voor 2,50 euro een nestkastje ophalen bij Natuur&Zo in de bibliotheek in Terneuzen. De lente is het begin van het broed- seizoen. Veel vogels zoeken dan een geschikt onderkomen om een nestje te maken. Volgens Natuur&Zo is het voor veel vogels echter steeds moeilijker om zelf een plekje te vinden. Huizen zijn steeds beter geïsoleerd en gaten en kieren worden gedicht. Hagen en heggen worden vaak vervangen door houten schuttingen. Een nest kastje is dan een oplossing. De nestkastjes, gemaakt door de re classering, zijn geschikt voor mus sen en koolmezen. Ze zijn van maandag 14 tot en met 17 februari te koop van 13.00 tot 16.00 uur in het kantoor van Natuur&Zo in de bibliotheek (woensdag 16 februari van 10.00 tot 16.30 uur). Maximaal twee nestkastjes per persoon. Bij de nestkast krijgen kopers het boek je Van Schelde tot Zand over vogels in de gemeente Terneuzen cadeau. De actie past in het streven om de natuur zo gevarieerd mogelijk te houden. Terneuzen is één van de partners van de Coalitie Biodiversi teit. sluis - De gemeente Sluis kan niet voorkomen dat de begraafplaats van Breskens onder water komt te staan bij extreme regenval. De be graafplaats is voorzien van draina ge, maar die werkt niet als de grondwaterstand te hoog wordt, legde wethouder Jan Schaalje uit. Het onkruidvrij houden van de do denakker is ook moeilijker gewor den, omdat de gemeente geen 'mi lieu-onvriendelijke' chemische be strijdingsmiddelen wil gebruiken. Wel komt er dit voorjaar, op ver zoek van bezoekers, een groensin- gel aan de rand van de begraaf plaats om de eerdere 'kaalslag' ie maskeren. EVENEMENTENHAL nu werd gesproken over de Music Hall, maar met de nieuwe door Theo Ciele De leegstaande evene mentenhal op vrije tijdspark Zep in Mid delburg krijgt einde lijk een huurder. Jo- han Bruinsma wil in het gebouw wekelijks een muzikaal evenement houden. IJzendijkenaar Frans Lie vens wordt verantwoordelijk voor de programmering. De hal, naast het Nationaal Voet balmuseum, wacht al sinds de ope ning van het Middelburgse vrije tijdspark Zep, in 2009, op een ex ploitant. Johan Bruinsma springt nu in het gat. Hij is eigenaar van het Kentucky Fried Chicken-res taurant op Zep en zag met lede ogen aan dat door het uitblijven van activiteiten in de Music Hall in de avonduren weinig te beleven viel op Zep. Het restaurant heeft er alle belang bij dat 'de loop' er in komt. Daar hoopt Bruinsma nu zelf voor te gaan zorgen met de opening van de evenementenhal. Met TCN, de vastgoedontwikke laar en eigenaar van de panden op Zep, is Bruinsma het eens gewor den over de huur van de Music Hall. Gisteren werd bekend dat de evenementenhal dit voorjaar opent onder de naam Zep Dome. Dean Verhoeff wordt bedrijfslei der. „We hopen in mei open te gaan", zegt hij. „Maar er moet nog veel gebeuren. Er zit bij wijze van spreken nog geen spijker in de muur." De ingang van Zep Döme komt naast die van het Voetbalmu seum. De ruimte waar nu nog Golf by the Sea is gevestigd zal vol gens Verhoeff de ingang, foyer en grand-café van de evenementen hal vormen. Muziek is het ene been waar de Zep Döme op gaat staan; het orga niseren van beurzen, congressen en andere evenementen het ande re. De evenementenhal kan 2000 tot 2500 bezoekers ontvangen. Het succes van de Middelburg se evenementenhal staat of valt bij de programmering. Daar om is samenwerking gezocht met Frans Lievens. De inwoner van IJzendijke exploiteert met zijn be drijf Theater BV al het Scheldethea- ter in Terneuzen en wordt ook de uitbater van de Middelburgse Stadsschouwburg. Volgens Ver hoeff en Lievens is het streven om elk weekend een muzikaal evene ment in de Zep Döme te houden. „Dat wordt heel breed: van klas siek tot rock en dance. Het wordt nadrukkelijk geen discotheek", zegt Verhoeff De ambiance moet vergelijkbaar worden met die in de Zeelandhallen in Goes, stelt Lie vens. „Maar dan wel wat intiemer en gezelliger, want die zijn wel wat groter." Namen en rugnummers wil het duo nog niet noemen. Wel ver wachten ze het jaarprogramma binnenkort te presenteren. „Het gaat om nationaal en internatio naal bekende artiesten", zegt Ver hoeff „En we willen een open po dium worden voor artiesten uit de regio en beginnende muzikanten." Afstemming van de programme ring met andere ondernemers op het Zep en daarbuiten is van groot belang. Wat betreft het muzikale gedeelte is die afstemming binnen Middelburg, en met de rest van Zeeland, al deels gewaarborgd in de persoon van Lievens. Met de an dere ondernemers op het Zep wordt gesproken over de planning van de andere evenementen in en bij de Zep Döme. Verhoeff: „We moeten voorkomen dat we elkaar in Zeeland voor de voeten lopen." Ooit was er een plan om een 'evenementen po dium' leunend tegen de A58 aan de rand van Middelburg te bouwen. Uit dat idee groeide het geel-oranje complex in de Mor tierepolder, van de grond getild door prjectontwikkelaar TCN: Het Zeeuws Evenementen Podium, kortweg Zep. Er kwam een voet balmuseum, Miniatuur Walcheren vond er een plek, net als het ROC Zeeland, horeca en winkels. Het is opmerkelijk dat de opening van de evenementenhal, toch het begin van alle ontwikkeling, nu het sluit stuk vormt van de invulling van Zep. Eindelijk zijn de E en P geen loze letters meer. „Helemaal te gek", reageert Sven van Rijswijk, directeur van Zee land Attracties en voorman van de ondernemers op vrijetijdspark Zep op het nieuws dat de evene mentenhal dit voorjaar al open gaat. „Het Zep is hiermee zo goed als af Het zal voor veel traffic zor gen en dat is precies wat we hier nodig hebben. Er zitten goede par tijen achter", aldus Van Rijswijk. Hij ziet in de ambitie van de ex ploitanten van de Zep Döme om allerlei evenementen overdag te or ganiseren geen bedreiging voor bij voorbeeld zijn Mini Mundi, waar door het jaar heen ook extra activi teiten worden georganiseerd. „Zep Döme is toch voor veel grotere groepen. Ik zie het juist als verster king. Mensen die eerst de evene mentenhal bezoeken en daarna hun kinderen bij ons lekker laten uitrausen." Voor café De Derde Helft, naast het Voetbalmuseum, en andere horeca op het Zep kun nen concerten en evenementen in Zep Döme juist in de avonduren voor toeloop van klanten zorgen. Ook wethouder Economische Za ken Johan Aalberts is 'enorm blij' met de opening van de evenemen tenhal. Om concurrentie tussen de schouwburg en de Zep Döme te voorkomen zijn er met de gemeen te afspraken gemaakt over het ka rakter van het programma van de evenementenhal. „Het krijgt een heel ander cultureel profiel", zegt wethouder Aalberts. De gemeente voerde al gesprekken met Frans Lievens van Theater BV over het overnemen van de exploitatie van de huidige en nieuw te bouwen Stadsschouwburg. Toen de ge meente met TCN kwam te spre ken over de invulling van de Mu sic Hall was het logisch om Lie vens hierbij te betrekken. WESTDORPE - Zo'n driehonderd kleine dieren zijn dit weekeinde te zien in centrum Concordia in Westdorpe. Daar houdt Kleindierenvereniging West dorpe Omstreken de jaarlijkse tentoonstelling. Na de keuring (foto) en opening gisteren zijn bezoekers vandaag welkom tussen 10.00 en 22.00 uur en morgen van 10.00 tot 17.00 uur. Toegang is gratis, foto Mark Neelemans door Harold de Puysseleijr HULST - Bewoners van de aanleun woningen aan het Blaauwe Hofke en de Zandstraat in Hulst worden na jaren verlost van de overlast die ze ondervinden van het parkeerter rein van De Blaauwe Hoeve aan die straat. De gemeente en zorgstichting Cu- ramus zijn overeen gekomen dat het parkeerterrein voor de zomer wijkt voor een groenstrook. Daar naast wil de gemeente een ver keersdrempel laten leggen ter hoogte van de inrit naar het ter rein van de Blaauwe Hoeve. Omwonenden zijn blij met de groenstrook, maar blijven zich wel afvragen waarom het zo lang moest duren voordat het parkeer terrein wordt opgedoekt. Dat werd in verband met de bouwactivitei ten bij de Blaauwe Hoeve jaren ge leden als tijdelijke voorziening aan gelegd. Die bouw is inmiddels al weer enkele jaren achter de rug ter wijl het parkeerterrein er nog steeds ligt. „We zijn wel blij dat we onze pri vacy terugkrijgen", laat Marijke Henderiks weten namens de om wonenden. Zij woont zelf pal te genover het parkeerterrein,- maar vooral de bewoners van een rijtje aanleunwoningen aan het Blaau we Hofke waarvan de achtertuin direct aan het parkeerterrein grenst, gaan er volgens haar op vooruit met de aanleg van de groenstrook. Henderiks is minder blij met de geplande aanleg van de verkeersdrempel. „Daar zijn we niet zo heel erg gelukkig mee. Je krijgt onveilige situaties en geluids overlast als auto's daar elke keer vol in de remmen gaan voor de drempel om daarna weer hard op te trekken." Ze ziet meer in een oplossing met wegversmallingen, zoals die voor de traverse in Terhole en in de 's Gravenstraat in Clinge is geko zen. „Dat plan hebben we enkele jaren geleden al een keer compleet met tekening bij de gemeente neerge legd en daar wil ik toch nog een keertje over gaan praten op het ge meentehuis." Schroeweg winkels Voetbal museum Zep Döme

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48