Axelse duiven hoeven ?2 zeeland Scheldorado stopt actie entreeprijs na uitvaart II 00:03:19 Grotere veehouderijen, maar geen nieuwe boerderijen in buitengebied 11 IjAERS 1 IpisMwisi heroal @mado' VEKA Ruimte gevraagd voor uitbreiding jachthaven öggjJIJ 223§ Sill Vogelkwekers zijn wereldkampioen Inbrekers actief in Hulst, Axel en Graauw almanak Vrijkaartje ROOFVOGELS In de in 2004 opgehangen nestkast aan de watertoren in zaterdag 29 januari 2011 iL Mi W WlMI I^M mmmmsemmsi mmmmmmmmmmmmmsmB&sBaBe&BBms&s&smss mkhrhsmm AANNEMINGSBEDRIJF NIEUWBOUW VERBOUW REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING www.haers.net Tel. 0115-491282 Sj^gja3ggag8Slg^Bgj)^i%fel6B8S8SBaSg83^i^^gSSSg^3gg^ BRESKENS Burgemeester en wethouders van Sluis zullen er bij de provincie op aandringen niet te strikt vast te houden aan uitvoering van Natura 2000. Door te rigide toepassing van de regels dreigt het dorp Breskens zijn jachthaven niet te kunnen uit breiden. Raadslid Philip Thomaes vindt dat onacceptabel. Hij kwam daarom namens de WD met een motie, waarin hij het college op roept een 'sterk signaal af te geven' naar de provincie dat Sluis geen economische schade mag leiden door Natura 2000. Omdat bijvoor beeld de uitvoering van de strand- nota ook in gevaar komt, onder steunde de raad de motie unaniem. Terneuzen heeft behoefte aan tweede coffeeshop Zie www.pzc.nl/ zeeuws-vlaanderen reacties: 542 Gratis bus voor 65-plusser moet afgeschaft worden 69% NIEUW NAMEN Vogelkwekers Erik van den Bran den en Gino van Overmeiren van vogelvereniging De Nachtegaal uit Nieuw-Namen hebben goud ge wonnen op wereldkampioenschap pen voor vogels in het Franse Tours. Van den Branden met onder ande re zwavelgele dikbek cini's en Van Overmeiren werd kampioen met een forpus Amerikaans geel. Van den Branden won zelfs goud in drie categorieën. Het is de eerste keer in de geschie denis van De Nachtegaal, en wel licht van alle vogelverenigingen in de gemeente Hulst, dat zo'n titel werd behaald. TERNEUZEN In Zeeuws-Vlaanderen is donder dag op drie plaatsen ingebroken. Bij een woning aan de Zoutestraat in Hulst werd, tijdens afwezigheid van de bewoners, ingebroken tus sen 19.45 en 21.30 uur. De hele wo ning werd doorzocht. Het is nog niet bekend of er goederen zijn weggenomen. In Axel werd ingebroken in een wo ning aan de Aendijkestraat. Ook hier werd tijdens afwezigheid van de bewoners het hele huis door zocht. De buit bestond uit siera den. De inbraak werd gepleegd tus sen 15.00 en 21.30 uur. De bewoner van een woning aan de Achtereindstraat in Graauw is donderdagavond erg geschrokken. Hij hoorde rond 20.30 uur tikkende geluiden bij de achterdeur. Toen hij ging kijken, zag hij daar enkele personen staan die probeerden in te breken. Bij het zien van de bewo ner renden ze snel weg. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Subtropisch zwempa radijs Scheldorado in Terneuzen heeft na de uitvaart van een twaalf jarige jongen uit Axel de actie met een entreeprijs van één euro stop gezet. De jongen overleed vorige week, nadat hij in het zwembad een epi leptische aanval had gehad. Alle festiviteiten in het kader van het twintigjarig bestaan van het zwem bad werden meteen stopgezet, be halve de 'euro-actie'. Een groot deel van het personeel van Schel dorado was woensdag aanwezig bij de uitvaart. „Daarna voelde het niet goed meer om deze actie nog Met haar kleuter en tweeling deed de Hulsterse boodschappen. Het ging niet van harte. De oudste wilde naar huis en weigerde huilend alle coöpe ratie, de tweeling vond dat ze lang genoeg in de buggy had gezeten en zat te krijsen. De Hulsterse zelf liep rond met armen vol tassen, een ver hit hoofd en een pesthumeur. En dan moest ze ook nog naar de drogisterij Tip? redactie@pzc.nl voor kindervitamines. En condooms, aangezien haar man die ene medi sche ingreep nog niet aandurft. Ze griste alles bij elkaar, verscheen met drie jengelende kinderen bij de kassa en ontweek de meewarige blik van de caissière. Thuis vond ze in het draagtasje van de drogist een 'pre sentje' van de kassajuf: een vrijkaart- je voor de negenmaandenbeurs.... door Eugène Verstraeten Postduivenhouders in de omgeving van de water toren in Axel hebben niets te vrezen van het koppeltje slechtvalken dat onderdak vindt in de op 55 meter hoogte opgehangen nest kast. Die conclusie trekken Henk Caste- lijns en Willy Vink naar aanlei ding van gevonden prooiresten. De twee natuurliefhebbers heb ben het wel en wee van de roofvo gels en hun kroost meer dan een jaar gevolgd. Een uitgebreid ver slag is te lezen in het winternum mer van het ledenblad van De Steltkluut en op de website www.roofuogelszeeland.nl. Daar kun je ook doorklikken naar de twee webcams van www.natuurka- naal.nl, die op de watertoren zijn geplaatst. Duivenmelkers zijn vaak nogal huiverig van roofvogels in de omgeving, omdat ze bang zijn dat die hun duiven aanvallen. In juni 2009 streek een vrouwtjes slechtvalk neer op de nestkast. Twee maanden later kreeg ze gezel schap van een mannetje. Na een winter samenhokken broedde het slechtvalkenkoppel in het voorjaar van 2010 drie eieren uit. Willy voort te zetten", vertelt bedrijfsma- nager Robert van de Steenoven De actie liep eigenlijk vandaag (za terdag) af „Het was makkelijker ge weest om de actie door te laten gaan, ik heb niet voor niets tachtig duizend folders laten drukken. Nu hebben we toch veel mensen aan de balie moeten teleurstellen. De meesten tonen begrip, maar er zijn ook mensen die hun ongenoe gen uiten. Ik vind het laag bij de grond dat er mensen zijn die den- leen dat wij op deze manier met normale tarieven de kas willen spekken." Van de Steenover con cludeert dat het 'misschien beter was geweest om de euro-actie vori ge week ook meteen af te blazen.' Het valkenkoppel op de Watertoren in Axel is te volgen via twee webcams in en buiten de nestkast via www.natuurk door Martijn de Koning OOSTBURC - Honderddertig ziens wijzen kwamen bij de gemeente Sluis binnen op het ontwerpbe- stemmingsplan Buitengebied, waarop iedereen de afgelopen maanden mocht reageren. Dat is behoorlijk veel, maar het gaat ook om een omvangrijk plan, bena drukt vakambtenaar Annemiek de Feijter. „We werken nu nog met drie verschillende bestemmings plannen voor het buitengebied: één van de voormalige gemeente Sluis-Aardenburg en twee uit het vroegere Oostburg. Het werd dus tijd er één van te maken, want het is een beetje vreemd dat in dezelf de gemeente op de ene plaats iets wel mag en op de andere niet." Opvallend punt in het plan is de mogelijkheid voor de veehouderij en in de gemeente om uit te brei den. Zo'n tien tot vijftien hebben laten weten daar gebruik van te willen maken, zegt De Feijter. Be langrijke reden is landelijke wetge ving in het kader van dierenwel zijn: per dier is een grotere opper vlakte nodig dan voorheen. Verder wordt het bijna onmogelijk nieuwe boerderijen te bouwen. Wel worden de mogelijkheden gro ter om zogenaamde Nieuwe Eco nomische Dragers (zoals horeca of appartementen) je beginnen in voormalige agrarische bedrijven. Van de ingediende zienswijzen gingen er veel over de (onmoge lijkheden te bouwen op het eigen erf, over het leggen van een na tuurfunctie op bepaalde percelen, ook al blijft verkoop van die land bouwgrond vrijwillig, en over de verplichting van archeologisch on derzoek bij bouwplannen. De gemeente bekijkt de komende tijd alle zienswijzen, waarna ze al dan niet worden ingepast in het definitieve plan. Nog voor de zo mer besluit de gemeenteraad over de vaststelling van het bestem mingsplan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46