PZC I 21 Schot in veiliger verkeer Absdale Afscheid met een lach en een traan IF 1611.13! I ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 PROCEDURE Aanleg noordelijke parallelweg en rotonde eerst planologisch regelen Dorp houdt grote wafelactie voor gedupeerde scholieren Buslijn Brugge-Breskens mag als 'ontsluitingslijn' niet verdwijnen Democratie eist grote verkiezingsborden •i \SyS, Zaterdag 29 januari 2011 Axelse duiven hoeven valken niet te vrezen Zep Dome: Zeeuwse plek voor concerten en beurzen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr hulst - Tientallen jaren na de eer ste verbeteringsvoorstellen begint er nu eindelijk schot te komen in het plan voor de aanpak van de verkeersveiligheid nabij buurt schap Absdale in de gemeente Hulst. Dat blijkt uit een voorstel met on derliggende stukken aan de ge meenteraad. De raad wordt gevraagd op- en aanmerkingen te maken bij het plan voor de aanleg van de noorde lijke parallelweg van de Absdaalse- weg. Ook is daar wijziging van het bestemmingsplan voor nodig. De aansluiting van de Stellestraat op de Langeweg is al lang een bron van zorg. Na een dodelijk ongeval klom de gemeenteraad eind vorig jaar op nieuw in de pen om haar bezorgd heid uit te spreken over de onveili ge situatie voor het verkeer. De raad wees er in die brief onder meer op, dat er de laatste jaren re gelmatig zware verkeersongeluk ken bij Absdale zijn gebeurd. Volgens de provincie zijn al in de jaren zeventig van de vorige eeuw voorstellen gedaan voor verbete ring, onder meer door de aanleg van een noordelijke parallelweg. Steeds bleek de aankoop van twee woningen pal langs de Absdaalse- weg het grootste struikelblok, al dus de provincie. Uiteindelijk hebben onderhande lingen geleid tot een bijzondere aankoopconstructie. Daarbij koopt de provincie beide woningen en betaalt ook de sloop, terwijl de be woners in hun huis mogen blijven wonen tot hun nieuwe woning ge reed is. Dat alles heeft tijd gekost. „Maar er zit nu toch eindelijk schot in, in zoverre, dat een van de vervangen de woonhuizen al vergevorderd is, en met de bouw van het andere woonhuis begonnen is." Dat bete kent nog niet dat de aanleg van de weg en de benodigde rotonde dit jaar kan starten. Dat is om te be ginnen afhankelijk van de vaart waarmee de inspraakprocedure kan worden doorlopen. Komen er bezwaren, dan vertraagt dat uiter aard de uitvoering. Daarnaast moet de provincie nog in onder handeling over de aankoop van landbouwpercelen tussen de nieuw aan te leggen rotonde en de Stellestraat. Ook voor de aanslui ting van de parallelweg op de ro tonde bij het tuincentrum tenslot te, zijn enkele aanpassingen nodig. door Frank Cijsel cadzand - De tranen vloeiden gis teren rijkelijk bij Alie en Erik de Houck ter gelegenheid van het af scheid van hun supermarkt in Cad- zand. Inwoners bezorgden het on dernemers paar een onvergetelijk en emotioneel moment. De win kel stond helemaal vol klanten, die er op stonden hen de hand te drukken en te danken voor de ser vice gedurende 42 jaar. Het gemengd streekkoor Zeekoraal onder leiding van Martha Roelofs bracht een speciaal voor de gele genheid geschreven feestlied ten gehore en aan het eind van hun optreden weerklonk 'Het lang zul len ze leven' uit alle kelen. In de afgelopen weken was in het dorp een inzamelingsactie gehou den via de plaatselijke bakker en dat leverde een bedrag van 1250 eu ro op. Daarnaast konden dorpelin gen in een afscheidsboek een dank woordje schrijven. Het bedrag werd door dorpsraadvoorzitte'r Jan Voerman in de vorm van een reis- cheque aangeboden. Hij dankte het paar voor de fijne wijze waar op ze altijd klaar stonden in hun supermarkt. „Hiermee verdwijnt het hart uit het dorp. In de winkel was altijd wel een nieuwtje te ra pen", sprak de voorzitter. Alie en Erik de Houck dankten op hun beurt alle aanwezigen met een hapje en een drankje. Alie en Erik de Houck laten hun emoties de vrije loop tijdens het af scheid. foto Mark Neelemans EEDE De activiteitencommissie van de Sint Jozefschool krijgt vandaag hulp van vrijwilligers van de KPJ en de dorpsraad Eede bij het bak ken van duizenden wafels. De opbrengst is bedoeld voor het organiseren van leuke dingen voor de leerlingen van de, eind vorig jaar deels afgebrande, basisschool. Gewoonlijk beperkt de commissie zich tot verkoop van wafels in ei gen dorp, maar deze keer komen ook grote bestellingen uit Aarden burg en Draaibrug binnen. Gister morgen waren al tweeduizend wa fels besteld, meldde secretaris Theo Rammelaere van de dorps raad. De wafelbakkers bakken van af 6.30 uur op twee locaties aan het Dorpsplein: het overeind gebleven deel van de school en de garage van nummer 10. SLUIS De verkiezingsborden in de ge meente Sluis worden groter ge maakt om het dozijn deelnemers aan de provinciale verkiezingen al lemaal de kans te geven reclame voor zichzelf te maken. De borden, die er nu volgens de fractie D T 'voor schandaal' bijstaan, worden tegelijkertijd netjes recht gezet, be loofde burgemeester Jaap Sala. „We doen alles wat binnen onze moge lijkheden ligt om de democratie volledig haar gang te laten gaan." door René Hoonhorst sluis - Het Sluise college van B en W dringt er bij de provincie op aan dat de buslijn 42 Brugge-Bres kens blijft bestaan. De PvdA-fractie vreest dat de door de vervoersmaatschappijen Veolia en De Lijn gezamenlijk geëxploi teerde buslijn wordt opgeheven als op de Vlaamse bussen niet betaald kan worden met de OV-chipkaart. Als de lijn wordt opgeknipt (Ne derlandse en Vlaamse bussen die maar tot de grens rijden) verliest de regio 'een belangrijke ontslui tingsmogelijkheid' naar Knokke en Brugge, betoogde de PvdA in een motie tijdens de laatste raads vergadering. Alle fracties zijn het eens met de sociaal-democraten. Na enige discussie besloten zij dat het college niet moet vragen naar installatie van OV-chipautomaten op Vlaamse bussen, maar moet in zetten op behoud van de buslijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45