Zelf make-up maken seecret Wellness www.pzc.nl/wellness Opmerkingen? Tips? Adverteren? Abonneren? Honing op je neus Fluweelzacht huidje? Scrubben maar! Knapp! Stürris Schpenen mmmmmmmmBÊmÊiiKmmmmmm&mmmammBÊasmtBKmmmtmmi Meer lezen? Eerdere onderwerpen? Meer links? jj redactie@pzc.nl wellness@pzc.nl N www.pzc.nl/abonneren mÈmaBmmmmaaBiÊKmÊmimmÊimmÊÊiKiiÊmHÊÊÊmÊKÊaÊmimiÊmËÊiÊÊÊiÊÊÊÊKËÊÊÊMiÊÊÊÊÊtÊÊÊÊËÊÊKÈÊ!iÊÊÊaiÊ9l[ËÈiÊÊ0miÊiBKmimm zaterdag 29 januari 2011 VANDAAG: Schoonheid (Slotaflevering Wellness-maand) door Annelies Vlaanderen Wat draagt bij aan uw welbevinden en wat zeker niet? Zelluf doen! Als klein kind willen we alles nog zelf doen. Dat verlangen ebt meestal weg naarmate we ouder worden. Cosmetica halen we bijna altijd rechtstreeks uit de winkel. Terwijl we die ook goed zelf kun nen maken. Natuurlijk geen ge zichtscrème met 56 ingrediënten, waar dure beautymerken mee ad verteren. Dat is ook helemaal niet nodig, want de meeste ingrediën ten doen helemaal niets. Aparte neus Hetzelfde geldt voor parfum. Na tuurlijk hebben parfumhuizen zo als Dior en Hermès niet voor niets een aparte neus in dienst, maar een eenvoudig geurtje van eigen makelij heeft ook zijn charme. En waarom zouden we naar een schoonheidsspecialist gaan als we - met een beetje hulp - onze wenk brauwen zelf kunnen epileren? Nagels verzorgen en lakken? Tal van filmpjes op YouTube laten zien hoe het moet. Het is alleen nog maar een kwestie van na- apen. Zie de 'how to do'- filmpjes op www.beauty.rubriek.nl. Een boek over opmaken is al bijna ouderwets. Neem Het grote prakti sche make-upboek (Uitgeverij Van Halewyck, 2010). De auteurs Leo- nie Gysel en Wendy Huyghe ge ven in stappen aan hoe je van een bloot gezicht tot een bijzonder aar dig romantisch kopje komt. Even eens prettig aan deze uitgave is, dat niet alleen jonge en mooie vrouwen op de foto staan. Daar Misschien nooit aan ge dacht om cosmetica zelf te maken, maar het is goed mo gelijk. Niet om er geld mee uit te sparen, want het loont nauwelijks. Maar ge woon voor de fun. Een gezichtsmasker hoeft niet uit een duur potje te komen. Je kunt het ook zelf maken. mee geven Gysel en Huyghe een realistische boodschap af: zo mooi kun jij ook worden. Heel herken baar, vergeleken bij al die supermo dellen en topactrices die zelfs na hun veertigste nog steeds rimpel loos door het leven lijken te gaan. Vriendinnenverband Voor het zelf maken van cosmeti ca zijn overal in het land cursus sen in de aanbieding. Bij vrouwen die graag iets samen doen, in club- of vriendinnenverband, vinden ze gretig aftrek. Zelf je lipgloss ma ken, je zeep (met foto van jezelf of je baby erop) of je shampoo: bijna niets dat je niet kunt leren op zo'n middag of avond. Je kunt het ook helemaal in je een tje doen. Dat is een kwestie van de juiste ingrediënten kopen en dan thuis vrolijk aan de slag. Wil je het jezelf nog makkelijker maken, schaf dan een doe-het-zelf pakket aan. Dat kan op meerdere manie ren, bijvoorbeeld online (www.hekserij.nl). Op www.my- beautyfarm.nl is een apparaat te koop dat dienst doet als cosmetica- fabriekje. Het ziet eruit als een keu kenmachine en wordt aangepre zen als 'de verkleinde reproductie van een industriële machine die wordt gebruikt om cosmetica te produceren'. Er is, voor zover be kend, in Nederland maar één win kel die doe-het-zelfbenodigdheden op dit terrein verkoopt, en dat is drogisterij De Lang in Rotterdam. Webshops Heb je de rit er niet voor over, dan kun je ook bestellen via twee web shops (www.drogisterijdelang.nl en www.jojoli.nlEr is een markt voor, een groeiende markt zelfs, beweert Bettina de Lang. „Mensen willen zelf uitmaken wat ze op hun gezicht smeren." Een andere reden om zelf aan de slag te gaan is dat veel vrouwen cosmetica in de winkel te duur vin den. Dat laatste is natuurlijk be trekkelijk, zegt De Lang erbij. „Een pot Nivea maak je zelf nooit voor minder. Denk eerder aan de prijs klasse van Weleda-producten." Nou is succes niet altijd verzekerd. Mijn eigen persoon heeft wel eens een parfumworkshop gevolgd. Al le vrouwen hadden tijdens de ove rigens erg geanimeerde avond op den duur hun eigen geurtje gefa briekt, op basis van ingrediënten die hen aanspraken. Mijn maaksel bleek vooral heel goed dienst te Gezichtsmaskers hoef je niet te kopen, je kunt ze ook makkelijk zelf maken. Een voorbeeld: HONINGMASKER (voor de normale huid) Verwarm een paar lepels ho ning in een pannetje of magne tron en smeer het op je gezicht - Laat een kwartier tot een half uur intrekken. - Spoel af met lauwwarm water. Met een scrub haal je de dode huidcellen weg. Je krijgt er een fluweel zachte huid van. Eén keer per week scrubben is voldoende. Voorbeeld: ZOUTSCRUB Nodig: 1 kopje zeezout1 kopje olijfolie en 4 druppels essentiële oliën (bijv. lavendelolie) Meng de ingrediënten en scrub je lichaam (of alleen je gezicht) ermee. Ondine van der Vleuten, journalist PZC Wellness; „Uil mezelf wak ker worden, ontbijt op bed en lekker ongestoord de kranten lezen." Nietes; „Slaaptekort. Duf de dag doorMet stip op één." by Hapro Kijk op www.pzc.nl/wellness Huidverjonging dmv collageen-lichttherapie is de nieuwe trend op de markt van anti-aging Skincarecenter City Spa Wilhelminastraat 76b jf 4424 BD Wemeldinge T: 0113 622 309 Na 4 weken (10 behandelingen) lichttherapie met Seecret zijn de eerste resultaten zichtbaar. Fijne lijntjes verdwijnen en diepere contouren en plooien worden over het hele lichaam minder. Voor een optimaal resultaat en duidelijke verbetering wordt een tijdsduur van 10 tot 12 weken aanbevolen. Je kunt de Seecret collageenbank uiteraard eerst een keer proberen alvorens je aan een kuur begint. "I have a secret" by MBF In SANO op weg naar een natuurlijk en gezond ideaal figuur. www.sanoshoes.com Sint-Annaland Weststraat 11 tel.0166-65 22 50 Yerseke Kerkplein 10 tel. 0113-57 15 65

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44