111 Ajax raakt Suarez op de valrei Rare sport Hele natie kijkt naar Andy Murray 32 Luis Suarez vertrekt met onmiddellijke ingang van Ajax naar Liverpool. De Engelse club betaalt maximaal 26,5 miljoen euro voor de aanvaller uit Uruguay. Tuitert verovert brons op 1500 in Moskou Ruben Hollemans verliest met RBC bij Sparta zaterdag 29 januari 2011 door Koen de Vries Bij welke sport kan vijf maanden na de huldiging nog een andere winnaar aangewezen worden? Bij welke sport kan iemand met vijf tig picogram (nul-komma -nulnul- nulnulnulnulnulnulnulnulvijf gram) niet-lichaamseigen stof in zijn urine een jaar geschorst wor den? Bij welke sport word je ge straft zonder dat je een fatsoenlij ke kans krijgt je onschuld te bewij zen? Bij welke sport word je be zworen niet in beroep te gaan te gen je straf omdat die anders gega randeerd hoger uit zal vallen? Heeft u meer dan drie keer het ant woord 'wielrennen' ingevuld? Dan bent u winnaar van deze quiz. De kans is echter groot dat u de hoofd prijs met vele anderen zult moe ten delen. Het rare is dat iedereen weet dat de procedures in de wielrennerij zo krom zijn als een dubbele u-bocht en dat niemand de moei te neemt er iets aan te veranderen. Het rare is ook dat iedereen die in 2010 de Tour op de voet heeft ge volgd en naar de verkeerde win naar heeft zitten kijken, ook dit jaar weer geen minuut van het 'spektakel' zal willen missen. En het rare is dat ook ik weer tot die groep zal behoren. Dat er iets grondig mis is met het wielrennen is al jaren bekend. Maar wat schort er precies aan de wielerliefhebber? Waarom zegt hij niet eindelijk vaarwel tegen dat schijnheilige wereldje? Ik heb aan enig zelfonderzoek gedaan, maar veel verder dan de constatering dat ook ik wielrennen nog steeds een fantastisch mooie sport vind, ben ik niet gekomen. Morgen wordt met de GP Marseil laise een voorzichtig begin ge maakt met het Europese wielersei- zoen. Onze eigen Johnny Hooger- land uit Yerseke staat aan de start. Ben heel benieuwd of hij al een beetje in vorm is. TRANSFER ïïsssssm mgg <s9^l- Suarez maakte 111 doelpunten voor Ajax in 159 officiële duels. MOSKOU - Olympisch kampioen Mark Tuitert heeft gisteren bij de wereldbekerwedstrijden in Mos kou brons gewonnen op de 1500 meter. De schaatser van Control, die dit seizoen vanwege een rug blessure anderhalve maand langs de kant stond, kwam tot een tijd van 1.46,59. De zege ging naar de Rus Ivan Skobrev die na 1.45,53 fi nishte. De Canadees Denny Mor rison werd tweede: 1.46,25. Stefan Groothuis eindigde als vier de: 1.46,61. Wouter olde Heuvel vond zijn naam terug op de zesde plaats (1.47,39) en bleef daarmee zijn teamgenoot Simon Kuipers net voor: 1.47,48 (zevende). Diane Valkenburg won op overtui gende wijze in de B-groep de 3000 meter. De schaatsster van de Con- trolploeg bereikte na 4.08,71 de fi nish en eiste daarmee het goud op. Met deze tijd had Valkenburg in de A-divisie het brons gewon nen. Bij de 'elite' waren alleen Mar tina Sablikova (4.04,03) en Ireen Wüst (4.05,41) sneller. Valkenburg dwong door haar prestatie deelna me af voor de WK afstanden. door Edward Swier MELBOURNE - Het is weer eens zo ver. Andy Murray mag morgen op nieuw proberen een schandvlek van een hele natie weg te werken. Nadat Fred Perry in 1936 zowel Wimbledon als de US Open won, was het gedaan met de successen voor Britse tennissers. Nooit meer mocht een Engelsman of Schot één van de vier belangrijkste ten- nistrofeeën optillen. Murray heeft, nu hij in de finale van de Australi an Open tegen Novak Djokovic staat, weer een kans. Twee eerdere gelegenheden liet hij onbenut. Murray is al vanaf de eerste dag in Melbourne uitermate gefocust op zijn heilige doel, het winnen van een grandslam. „Ik verspil er geen nachtrust aan, slaap lekker. Maar ik wil het gewoon graag, daar train ik het hele jaar voor. De behoefte om te winnen is nog steeds het zelfde, ook al heb ik eerdere kan sen gehad." Om de graal te grijpen trachtte Murray tijdens de eerste week van de Australian Open zo min moge lijk energie te verspillen, de 23-jari- ge Brit raffelde zijn partijen af Vanaf de kwartfinales lukte dat niet meer. De Oekraïner Alexan der Dolgopotov hield hem meer dan drie uur bezig en ook de Span jaard David Ferrer dwong Murray gisteren zich bijna vier uur tot het uiterste in te spannen: 4-6, 7-6 (2), 6-1, 7-6 (2). „Ik had een zware avond verwacht, maar dit was écht een hele flinke klus." Ferrer was in de eerste set duide lijk de beste in de lange rally's, maar nadat Murray overgestapt was op een strakker bespannen racket veranderde het spelbeeld. De Schot ging beter serveren, stond dichter op de baseline, speel de veel meer ballen met slice en trok - door ook nog geregeld bij het net op te duiken - het initiatief naar zich toe. Ferrer kreeg nog wel een setpunt in de tweede set, maar kon dat niet verzilveren. Ver volgens was Murray, met name in de tiebreaks, meedogenloos en mocht hij zich finalist noemen. Twee keer eerder stond Murray in de eindstrijd van een grandslam- toernooi. Voor het eerst in 2008 bij de US Open, de laatste keer was precies een jaar geleden in Melbourne. Beide keren heette de opponent Roger Federer. „Ik ben van die ervaringen mentaal sterker géworden. Ik zal deze zondag be ter met een aantal zaken om kun nen gaan dan op vorige zonda gen." Met Djokovic als opponent lijkt hij het op voorhand al beter getroffen te hebben. De Serviër maakt in Australië echter een ex treem fitte indruk. En dat terwijl Murray gisteren zo nu en dan toch tekenen van vermoeidheid toon de. Murray heeft bovendien de pech dat hij een dag minder rust heeft. „Het scheelt, absoluut. Maar ik wil het niet als excuus gebrui ken. I ROTTERDAM - Ruben Hollemans uit Sint Laurens heeft gisteravond zijn debuut gemaakt in het betaal de voetbal. De voetballer van RBC Roosendaal speelde mee in de uit- westrijd tegen Sparta. RBC verloor het duel met 4-1. Hollemans speel de heel de wedstrijd en kreeg na twintig minuten een gele kaart. Een andere Zeeuw, Erwin Nuytin- ck uit Wolphaartsdijk, viel vlak voor tijd in bij RBC. FC Den Bosch won verrassend bij RKC Waalwijk: 0-1. Wilitier Kousemaker speelde de hele wedstrijd. Istvan Bakx kwam niet in actie. Koploper Zwolle ging met 1-0 on deruit bij Veendam. Uitslagen Jupiler league: Go Ahead Eagles-Almere City 0-2, Fortuna Sit- tard-Eindhoven 2-3, Veendam- Zwolle 1-0, Helmond Sport-Dordrecht 0-1, AG- OW Apeldoorn- Cambuur 3-3. Naam: Luis Alberto Suarez I Geboren: 24 januari 1987, Salto (Uruguay) Clubs: Nacional (2005-2006), FC Groningen (2006-2007), Ajax (2007-2011) I Officiële wedstrijden FC Groningen: 34 Doelpunten FC Groningen: 14 Officiële wedstrijden Ajax: 159 Doelpunten Ajax: 111 j Erelijst: landskampioen Uruguay (2006), winnaar KNVB-beker (2010), vierde WK 2010 met Uruguay, topscorer Eredivisie 2010 (35 doelpunten).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32