Bleker blij in de Hedwige 21 zeeland Fossielen verdieping Westerschelde overgedragen aan Zeeuws Museum PZC zaterdag Laatste dag De krant 8 weken voor 24 euro! ONTPOLDERING Staatssecretaris Bleker zet alles op alles om een alternatief voor ontpoldering van de Hedwigepolder te vinden. Hij werd gisteren in de Zeeuwse polder rondgeleid. T zaterdag 29 januari 2011 door Maikel Harte ~W" e hoort mensen nog al eens I zeggen dat je eigen familie I niet uit kan kiezen, maar je I schoonfamilie wel. Dat heb jjl met verve gedaan. Toen ik nog muziek maakte met de Lamaket- ta's stapte ik eens het Terneuzen- se Café Du Commerce binnen, met de vraag of we op konden tre den. Een aantrekkelijke jonge da me antwoordde dat ze dit even aan haar vader moest vragen. Die, nou ja eigenlijk zijn partner Nico le, want die regelde vervolgens al les, wees een plek boven op het biljart aan en weer een volgend optreden was een feit. Dezelfde aantrekkelijke jonge dame zou ook nog aan haar moeder vragen of ik in haar café op mocht tre den, want die had een kroeg in Sas van Gent. Ik viel als een blok voor haar. Ze werd mijn vrouw en sindsdien gaat niemand zo graag naar zijn schoonouders op visite als ik. In Huize Harte nooit geen echtelijke twisten over een bezoek aan schoonmama in Sas van Gent op zondagmorgen. Nee hoor, ik zet mij wel aan de toog en als ik geluk heb is het nog voet- COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl thoIen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076-531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.ni/iezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier wéken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand, 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 8 weken voor 24,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P8) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer'Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om mei persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere Informatie aan, bal of wielrennen op groot scherm ook. Bij mijn schoonva der Piet is het niet anders. Sterker nog, in tegenstelling tot vele ande re verzoeken, wist ik op vragen van mijn vrouw als 'mijn vader belde, of ik even wisselgeld kan brengen' niet snel genoeg 'dat doe ik wel' te antwoorden. Dan kon ik even slap ouwehoeren aan de bar, even aan de stamtafel hangen en hup weer naar huis met de laatste nieuwtjes. Zelfs de hond hield me niet tegen, want Hunter, zo heet-ie, is de enige hond die ban ger is van mij dan ik van hem. Ik merk dat ik al in de verleden tijd schrijf, maar dat is eigenlijk een dag te vroeg. Nog één dag draaien Piet en Nicole café Du Commerce, na zondag stoppen ze ermee. Pot- verdikkie, ik zal het missen. Nief dat ik er niet meer zal komen, dat zal ik er nog wel blijven doen, want het is een mooie bruine kroeg met over het algemeen fijn volk. Maar het zal toch wennen zijn zonder 'dien ouwe' achter de bar.... Ik zal voortaan m'n portemonnee mee moeten nemen. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Bij een kudde paarden houdt de bus met een gezelschap Hedwigepolder- gangers halt. Het zijn de paarden van Gery de Cloedt waarmee hij po lo speelt. De Belgische eigenaar van de Hedwigepolder is een toppolo- speler. „De Hedwigepolder is mijn lovebaby", zegt De Cloedt. „U ziet toch ook hoe mooi het hier is. Er is zoveel natuur en de akker is prach tig. Bovendien is dit gebied al jaren lang in familiebezit." De Cloedt erfde de polder van zijn grootvader, die de Hedwige in 1938 had gekocht van de Belgische staat. De 41-jarige De Cloedt wil dit ge bied van circa 290 hectaren voor geen geld kwijt. Den Haag bood hem er in 2004 ruim 20 miljoen eu ro voor. Maar welk bod ook op tafel komt, De Cloedt gaat er niet op in. Naarmate de tijd vordert lijkt zijn verzet om de polder te verkopen al leen maar te groeien. Hij weet wat er leeft en bloeit in de Hedwige en heeft de flora en fauna in kaart ge bracht. „De akkers worden onder broken door bosjes waar de dieren zich kunnen verschansen en er broe den patrijzenpaartjes. De Hedwige is biodiversiteit ten top", zegt hij. door Edith Ramakers en Harold de Puysseleijr Tweede Kamerlid Ad Koppejan (CDA) verwacht dat Bleker erin slaagt een goed alternatief te vin den voor ontpoldering van de Herto gin Hedwigepolder. Hij twitterde gis teren vanuit de bus: 'Een prachtige dag met bewoners en Henk Bleker in de Hedwigepolder. Het mag hier nooit onder water gezet worden'. „Wat ik betreur in deze discussie is dat er twee kampen zijn. Zij en wij, ofwel 'de landbouw tegenover de na tuur'. We willen toch allemaal een mooi Zeeland hebben. Als dat nou eens het uitgangspunt is." Verlossende woorden kon staatssecretaris Henk Ble ker (Landbouw) gisteren bij zijn bezoek aan de Hedwigepolder nabij Nieuw Na men niet spreken. Toch liet hij de brede vertegenwoordiging van de tegenstanders van ontpoldering achter met vertrouwen in de goe de afloop. „We gaan echt alles uit de kast ha len om met een nuchter voorstel tot natuurherstel te komen zonder dat daarbij ontpoldering nodig is. We hebben de vaste wil om dat te bereiken", sprak Bleker. Voor de zomer moet volgens de bewinds man duidelijk zijn of de Hedwige polder te behouden is. Een uur na het vertrek van de kara vaan van de hoogwaardigheidsbe kleders met aanhang en een hele horde journalisten was waardin Gi- na van Mullem van café Het Ver dronken Land in Emmadorp nog altijd een beetje beduusd. Niet eer der kreeg ze zoveel hoge gasten op bezoek in haar huiskamercafé, dat aanschurkt tegen het Verdronken Land van Saeftinghe. Dat besef kreeg ze trouwens pas toen beveiligingsmensen van het ministerie eerder deze week con tact met haar opnamen ter voorbe reiding van het bezoek van de staatssecretaris, met in zijn kielzog andere prominenten zoals commis saris van de koningin Karla Peijs, dijkgraaf Toine Poppelaars, burge meester Jan-Frans Mulder en Tweede Kamerlid Ad Koppejan. „Wow, hier in dat kleine cafeetje zoveel hoge gasten. Dat is toch uniek", zei Van Mullem. „De bevei ligingsmensen wilden weten of ik er wel mee om kon gaan als er he vige emoties zouden losbarsten. Ik heb ze gerust kunnen stellen dat het wel niet zo'n vaart zou lopen. Bovendien heb ik ze verteld dat ik vele jaren ervaring in de horeca heb, maar dat wisten ze al." De deur van haar café kon giste rochtend nauwelijks nog open of dicht nadat zo'n zeventig mensen zich daar binnen hadden ge wurmd; zelfs het opkamertje Staatssecretaris Herik Bleker aan het moest worden benut. Sprekers van diverse organisaties, waaronder het actiecomité Red Onze Polders en Stichting De Levende Delta, voerden het woord voordat met een touringcar een rondrit door het gebied werd gemaakt. Grote afwezigen waren de Stich ting Het Zeeuwse Landschap en de Zeeuwse Milieufederatie, die wel uitgenodigd waren voor het bezoek van Bleker. Tjeu van Mier- lo van de ZMf verklaarde dat zij er van afhebben gezien omdat het MIDDELBURG - De collectie van het Zeeuws Museum in Middelburg wordt uitgebreid met een verzame ling fossiele botten. De botten zijn opgezogen tijdens de recente (der de) verdieping van de Westerschel de en hebben een hoge archeologi sche waarde. Het gaat onder meer om een deel van een mammoet. Maar vooral ook de achterkant van de schedel van een neushoorn wordt als bij zonder aangemerkt. Deskundigen vermoeden dat het hier gaat om een deel van een steppeneus hoorn. Vondsten van deze neus hoornsoort zijn aanmerkelijk zeld zamer dan die van de wolharige neushoorn. Om zeker te zijn, wordt het stuk schedel nader onderzocht. De fos sielen worden 14 februari door de Vlaamse overheid officieel overge dragen aan het Zeeuws Genoot schap der Wetenschappen. De fossielen worden toegevoegd aan de tentoonstelling Soort van Steen die tot zeker 4 april loopt in het Zeeuws Museum in Middel burg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2