Bij de artiest op schoot 241 zeeland Actie om werkloze 45-plussers aan nieuwe baan te helpen Grijp deze kans! Keerzijde aan vraag tunnel tolvrij te maken Bus naar Brugge JUBILEUM Veertig jaar De Piek is veertig jaar jeugdcultuur in Zeeland. Vier decennia muzikale revoluties. Een stukje stadsgeschiedenis van Vlissingen. En straks een boek. 'Dolfijnen voor zout Haringvliet' zaterdag 29 januari 2011 Solliciteer nu voor een opleiding in de zorg. De BBL opleiding verzorgende IG start weer in september. T (0118) 68 40 00 www.zorgstroom.nl info@zorgstroom.nl TERNEUZEN - De Terneuzense ge meenteraad steunt unaniem een motie van het CDA om de Wester- scheldetunnel zo snel mogelijk tol vrij te maken. Wethouder Co van Schaik wees de raad wel op een ri sico. CDA'er Jaap Scheele en PvdA'er Frank van Oorschot formuleerden eerst afzonderlijk moties, maar kwamen op verzoek van meerdere partijen tot elkaar. De twee ver wachten extra tolinkomsten door het opwaarderen van de tunnel route tot internationale verbin ding. En als uit een onderzoek van de provincie-naar de economische, demografische en sociale effecten op tolheffing blijkt dat een tolvrije tuimel gunstige effecten heeft op Zeeuws-Vlaanderen, wil de raad structurele middelen zien om de tolheffing snel te beëindigen. „Maar", zei wethouder Van Schaik. „stel dat er minder tolin komsten zijn dan verwacht, dan kan de provincie nu ook zeggen: Zeeuws-Vlamingen, betalen. We heffen langer tol." UIT Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl SLUIS - Het Sluise college van B en W dringt er bij de provincie op aan dat de buslijn 42 Brugge-Bres- kens blijft bestaan. De vrees is dat de door Veolia en De Lijn geza menlijk geëxploiteerde buslijn wordt opgeheven als op de Vlaam se bussen niet betaald kan worden met de OV-chipkaart. door Wendy van den Hurk Le-gen-da-ri-sche concer ten zijn er gegeven in het enigszins gammele, maar oergezellige pop tempeltje in de Vlissing- se Hellebardierstraat. Simple Minds, Nico, Matchbox, Ronny Hawkins, Bad Manners. Vaak bands die nog niet zo lang speel den en later heel groot werden. Je had in Middelburg dan wel de Beuk, en later in Zierikzee Brogum en in Goes 't Beest, maar zo trendsettend als de Piek is geen enkel poppodium in Zeeland ge weest, durft bedrijfsleider Ellen Gellman gerust te beweren. „De Piek stond altijd voorop." Die muziekgeschiedenis wordt ge bundeld in een Piekboek, dat in het najaar verschijnt. Schrijver Ge rard van der Hoeven - in het verle den een fervent concertganger en een blauwe maandag zelfs nog vrij williger - zoekt er anekdotes, affi ches en foto's bij. Prachtige tijds beelden is hij tijdens zijn zoek tocht tegengekomen. „In het begin kwamen er de hip pies, al is daar helaas niet veel van terug te vinden. Maar van de pun kers wel en het multiculti-tijdperk en dat van de gothics. En verhalen zijn er genoeg. Al valt me op dat ik steeds op dezelfde stuit. Herman Brood met zijn rare fratsen, het op treden van Exploited dat volledig uit de hand dreigde te lopen. Dat is allemaal blijven hangen", vertelt Van der Hoeven. De Piek zit in een oud pandje, in een oud straatje. De krakende trap pen, het stoffige sfeertje en volge- kalkte muren in de artiestenruim te geven het gebouw karakter. Maar ook zorgen. „We moeten ei genlijk al veertig jaar roeien zon der riemen", kenschetst Gellman de situatie. „Het is heel bijzonder dat de Piek heeft overleefd zonder dat de gemeente Vlissingen echt een jeugdbeleid had, in een pand met altijd achterstallig onderhoud, slechte bereikbaarheid, zoveel ver schillende culturen en altijd gedoe over geluidsoverlast. In de jaren ne gentig was het zelfs nog even de vraag of we ons 25-jarig jubileum zouden halen." En de toekomst, die is nog on gewis. De Piek is inmiddels 'opgeslokt' door de Cultuur werk die zijn zinnen had gezet op de Machinefabriek als culturele vrijplaats. Maar dat feestje ging mooi niet door. Voorlopig blijft de Piek dus nog even waar die zit en blijf je als bezoeker het gevoel houden dat je bij de artiest op schoot zit. „Dat is karakteristiek voor De Piek", zegt Gellman, „maar feitelijk groeien we uit ons jasje. We weten niet waar het heen gaat. Hef zal altijd spannend blijven." Daarom is het misschien ook maat goed dat dit jubileumboek ver schijnt, lacht ze. „Je weet immers nooit..." Mensen die nog anekdotes voor de dag weten te toveren, of zelfs foto's, zijn van harte welkom bij schrijver Gerard van der Hoeven: gvdhoeven@zeelandnet.nl mmssmm door Frank Balkenende GOES - Werkloze 45-plussers op de Bevelanden kunnen een extra stap je zetten om weer een baan te vin den, als ze meedoen in een project van de Stichting Denken en Doen. Het doel is samen een actie ont wikkelen die hen in nauw contact brengt met werkgevers. Werklozen van 45 jaar en ouder hebben het gemiddeld moeilijker op de arbeidsmarkt dan dertigers. Het kost door de bank genomen meer inspanning weer aan de slag te geraken. De ideeële Stichting Denken en Doen wil ze met het project Werk voor Elkaar een duw tje in de rug geven. „Het project maakt ze sterker. Ze komen in be weging. Het staat bovendien goed op je cv", zegt projectleider Ge orge Koenders. De stichting heeft deze aanpak al beproefd in Bergen op Zoom, Eindhoven en Veghel. Na afloop van het project stroomt 40 procent uit. Bij deelnemende hbo'ers is dat 60 procent. De stich ting huist tijdens de projectperio de van zeven maanden vrijwel ze ker in het Nijverheidscentrum, het re-integratiebedrijf van de gemeen te Goes. Ze zoekt in eerste instan tie vijf mensen met een hogere op leiding (minimaal hbo) en een leef tijd van 50 jaar en ouder. Zij wor den als projectuitvoerders aange steld, Dit vijftal werft vervolgens 25 werkzoekenden (met een lagere opleiding) van 45 jaar en ouder. „Samen mogen ze een activiteit of evenement bedenken en op touw zetten. Doel is activiteiten met werkgevers te ontplooien en con tact met bedrijven te leggen. Zo profileren ze zich en kunnen ze hun netwerk uitbreiden." Deelname kost niets, behalve in zet, zegt Koenders. De kosten wor den gedragen door de Stichting Start Foundation en het VSB- fonds. Wie projectleider wil wor den, kan solliciteren via: info@werkvoorelkaar.nl MIDDELHARNIS - Met het te water la ten van enkele tientallen opblaas bare dolfijnen, heeft Stichting Rug vin aandacht gevraagd voor de toe komst van het Haringvliet. De stiching pleit voor het omvormen van het zoetwatermeer tot een open zeearm met getij. Het kabi net heeft echter besloten af te zien van een opening van de Haring- vlietsluizen. Natuurorganisatie Ark heeft onderzoek uitgevoerd naar de voordelen van een zout Haring vliet voor de natuur en de econo mie. Gebaseerd op cijfers over het Nationaal Park Oosterschelde, heeft Ark berekend dat er 500 mil joen meer kan worden verdiend. Ook de natuur is volgens de orga nisatie gebaat bij zout water.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24