zeeland 123 Durven Westerbork gelopen' toe aan face-lift' The Holocaust Memorial Day Piet Vogelaar als je 'm nodig hebt! Kleding- en boekenbeurs Pianist Jos Houtzager speelt in Ter Reede Lunchconcert in Oost-Souburg Nieuw deel van Nehalennia geopend Strandovergang Kaapduin dicht MIDDELBURG zaterdag 29 januari 2011 „Het verhaal, hoe hij dat kamp heeft overleefd, zal ik me echt wel blijven herinneren. Documenten vervalsen, dat moet je ook maar durven", zegt Daan Meijers, scholier op de CSW. „Na de oorlog wilde Wer niet over praten. Ik wilde niet zielig gevonden worden, maar wilde ook niet als held worden beschouwdLater zag ik in dat het belangrijk is dat het nooit vergeten wordt", aldus Hornman. mm MIDDELBURG Bij de Juliana Korpsen Middelburg wordt vandaag een kleding- en boe kenbeurs gehouden in het clubge bouw van de vereniging, Molen de Hoop aan het Vlissings Bolwerk in Middelburg. Vanaf 9.30 tot 14.00 uur kunt bezoe kers er terecht. Naast deze speciale beurs voor kle ding en boeken is op zaterdag 7 mei weer de grote rommelmarkt van de Juliana Korpsen. VLISSINGEN De Vlissingse pianist Jos Houtza ger geeft morgen een concert in het Atrium van Ter Reede aan de Vredehoflaan in Vlissingen. Het op treden duur van 14.30 tot 16.00 uur. Hij speelt eigen werk dat volgens hem gaat 'van romantisch naar licht klassiek naar dromerig naar vurig'. Tussendoor vertelt Houtza ger wat over zijn nummers en laat hij een aantal gedichten horen die bij zijn composities horen. het aantal ligplaatsen tot verblijfs- accommodaties, verplaatsen van de ingang van de haven en betere voorzieningen voor de passanten tot ideeën voor het realiseren van waterwoningen. Alles ligt nog open." „Oostwatering is in de gebiedsvi- sie Veerse Meer aangeduid als Hot spot. Ook in 'Veere Anno...' is het opgenomen. Duidelijk is dus dat er iets moet gebeuren en daar moe ten we dit jaar over gaan praten met alle betrokken partijen. Tot er een goed plan op tafel ligt waar ie dereen zich in kan vinden, willen we het daar vrij houden." Exploitant Jeroen Hanemaaijer van jachtwerf Oostwatering is blij met het initiatief van de wethou der. „Ik denk dat het verstandig is dat we allemaal rond de tafel gaan. Er moet iets gebeuren. Dit is het mooiste stuk van het Veerse Meer, maar het is aftands, achterhaald. Ik zou bijna zeggen 'ouwe meuk'. Als je hier parkeert, word je toch niet blij van de omgeving." „Ik zie echt potentie en toekomst in de Oostwatering. Niet alleen voor mezelf, maar ook voor ande re. Als er hier iets moois komt, zal dat ook een aanzuigende kracht op het stadje Veere zal hebben. Dat zie je ook bij andere jachtha vens. Ik sta hier heel positief in en wil er ook in investeren." Molenaar: „We moeten nu probe ren om alle belangen van de be trokkenen op een rijtje te krijgen." OOST-SOUBURG - Marian Beine- ma-Pars (vleugel) en Gerda Schra- ven-Kaptein (sopraan) geven zon dag om 11.30 uur een lunchconcert in de Historische kerk Souburg, met aria's van Italiaanse componis ten als Scarlatti, Wiegenliederen van Schubert, Weber en Brahms, en liederen uit musicals. Beinema speelt ook werk van Mendelssohn. MIDDELBURG - Stedelijke Scholenge meenschap Nehalennia heeft giste ren de nieuwe vleugel van het ge bouw aan de Breeweg officieel geo pend. De vleugel biedt ruimte aan de leerlingen van de brugklassen van de havo en het vwo. Er zijn twee open leercentra in ondergebracht, een kantine en een aantal lesloka len. Dankzij de uitbreiding van het schoolgebouw kunnen nu alle havo- en vwo-leerlingen hun les sen onder één dak volgen. Voor heen moesten ze af en toe uitwij ken naar andere gebouwen van de scholengemeenschap. DISHOEK Na afloop van de lezing praat Simon Hornman in de aula van de school na met scholieren. foto Ruben Oreel vwo kregen gisteren verhalen te horen over de Holocaust en geno ciden. Zo waren er niet alleen mensen die hun verhaal over de Tweede Wereldoorlog kwamen vertellen, er waren ook mensen die de oorlog in voormalig Joego slavië en de genocide in Rwanda heeft meegemaakt. Het hoogtepunt van de dag was de lezing door Ad van Liempt, de voormalig hoofdredacteur van NOVA en momenteel chef van de afdeling geschiedenis van de NPS. Hij schreef het boek met de titel 'Selma, de vrouw die Sobibor over leefde.' Selma Engel-Wijnberg overleefde als enige Nederlandse het vernietigingskamp Sobibor. Na de oorlog keerde ze terug naar Ne derland maar werd door haar hu welijk met een Pool, niet meer ge- accepteerd.'Na de oorlog emigreer de ze naar Israël en tegenwoordig woont ze in de Verenigde Staten. In april vorig jaar was ze voor het eerst even terug in Nederland. Ze werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau en minis ter Ab Klink bood haar namens de Nederlandse regering zijn excuses aan. De herdenkingsdag is bedoeld om jongeren waakzaam te maken voor opkomende rassenhaat, dis criminatie en antisemitisme. In verband met werkzaamheden is de strandovergang Kaapduin bij Dishoek vanaf maandag afgesloten. Ook voetgangers mogen er niet over. De duinwandelpaden rich ting duinovergang Kaapduin zijn tijdens de werkzaamheden even eens afgesloten. De overgang krijgt een betonnen plaat, die ter plaatse gestort wordt. Op 28 maart gaat de duinovergang weer open. De reno vatie kost 150.000 euro. Joh. Postkwartier 17 Ruime, goed onderhouden woning met 4 slaapkamers in de Klarenbeek, eventueel met garage Vraagprijs 179.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23