Rampenplannen nog steeds niet actueel Vrijkaartje WALCHEREN 22 en 23 VEILIGHEIDSREGIO Burgemeester Roep eist opheldering over niet nakomen afspraken 24 en 25 Muurplantjes keren na renovatie terug in kademuur Serie inbraken en diefstallen opgelost Eigenaar gestolen rvs-bakken gezocht Vijfhonderd vrouwen in Hervormde kerk almanak Zaterdag 29 januari 2011 'En zo ben ik uit kamp Westerbork gelopen' door Maurits Sep vlissingen - Ondanks een harde toezegging door de Veiligheidsre- gio Zeeland zijn de rampenplan nen voor Vlissingse bedrijven niet actueel. Burgemeester René Roep van Vlis singen vindt dat niet acceptabel en heeft volgende week een gesprek waarin hij opheldering zal eisen. Roep zegt dat naar aanleiding van vragen van D66 over de rampen plannen voor Vlissingse bedrijven.' De partij stelde een reeks vragen na de grote brand in Moerdijk en kele weken geleden. „Al in 2009 is om een actualisatie gevraagd. En in 2010 weer. De laat ste toezegging was dat de plannen voor 1 januari 2ori bijgewerkt zou den zijn. Weer is dat niet ge beurd", stelt Roep. Vanuit zijn vorige posten kent Roep het belang van actuele ram penplannen maar al te goed, merkt hij op. Als burgemeester van Maasbracht had hij in 2994 en 1995 te maken met overstromin gen. In zijn laatste gemeente Gilze en Rijen ligt het militaire vliegveld en waren er dodelijke slachtoffers en evacués na een koolmonoxide vergiftiging in een appartementen complex. Roep: „]e moet een rampenplan uit de kast kunnen pakken waar al les in klopt. Als het niet actueel is, staan er bijvoorbeeld verkeerde na men in van mensen die al vertrok ken zijn, of verkeerde telefoon nummers." De burgemeester is niet alleen ver ontwaardigd dat de plannen niet bij de tijd zijn, hij betwijfelt ook of ze wel diepgaand genoeg wor den bijgewerkt. Het is van groot belang dat controles bij bedrijven regelmatig en goed worden uitge voerd én dat alle controlepunten goed worden 'afgevinkt' in de con trolelijsten, benadrukt hij. „Mis schien heb ik een andere interpre tatie van hoe de Veiligheidsregio heeft gewerkt, maar goed, dat hoor ik volgende week dan wel." In Vlissingen moeten vier bedrij ven een rampenplan hebben. De Veiligheidsregio benadrukt in een reactie dat het tot oktober vorig jaar de verantwoordelijkheid was van de gemeente zelf om te zor gen voor actualisering van rampen plannen. Vlissingen heeft daarbij hulp gevraagd, maar de Veilig heidsregio had het te druk. Wel is gezorgd voor hulp bij het actualise ren 'op hoofdlijnen'. Met een diep gaandere bijwerking wordt, zoals afgesproken met de gemeenten, ge wacht 'tot het nieuwe regionaal cri sisplan in 2011 klaar is en er een nieuw model voor rampbestrij- dingsplannen is ontwikkeld'. MIDDELBURG - Voordat Rob Corbijn van Sturm en Dekker met de pneumatische voegfrees de kademuur aan de Rouaansekaai in Middelburg te lijf gaat, worden beschermde planten, zoals bepaalde varens al verwijderd. Met krijt is aan gegeven waar de planten staan. Ze worden be waard zodat ze later terug geplaatst kunnen worden, zoals Mark Geuze van Bouwgroep Pe ters laat zien. Deze week is begonnen met her stelwerkzaamheden. De muren worden straks opnieuw gevoegd en de kapotte stenen ver vangen. De werkzaamheden gaan richting de Bellinkbrug en duren tot eind april. Na het zo merseizoen wordt het andere deel, richting de Spijkerbrug onder handen genomen. foto's Ruben Oreel Veertig jaar De Piek is veertig jaar jeugdcultuur Tip? walcheren@pzc.nl VLISSINGEN Met de aanhouding van drie Vlis- singers (17,23, en 36 jaar) zegt de po litie een reeks inbraken en diefstal len te hebben opgelost. Die wer den de afgelopen twee maanden ge pleegd. Het drietal wordt verdacht van diefstallen, woning- en auto-in braken, vooral in Vlissingen, Kou- dekerke en omgeving. Bij huiszoe kingen zijn gestolen goederen ge vonden. Tot nu toe zijn er twaalf aangiftes binnen. De politie sluit meer aanhoudingen niet uit. YERSEKE De politie is op zoek naar de eige naar van twee roestvrijstalen bak ken. Op 20 januari werden aan de Kreeft in Yerseke een 32-jarige man uit de gemeente Halderberge en een 35-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehou den voor diefstal van metalen. Ach ter de auto waarin ze reden was een aanhanger gekoppeld met daar op de twee bakken. Vermoedelijk zijn de bakken gestolen, maar daar van is geen aangifte gedaan. GOES In de kerk van de Hervormde Ge meente in Goes is zaterdag 12 fe bruari de eerste Zeeuwse vrouwen dag. Deze dag zou oorspronkelijk in de Westerkerk zijn maar vanwe ge hét groot aantal aanmeldingen is uitgeweken naar De Levensbron. Inmiddels hebben zich vijfhon derd vrouwen aangemeld. Het the ma is 'Vrede zij u'. De dag gaat over het vinden van vrede met God, je zelf en de mensen om je heen. Aan vang: 10.00 uur. Met haar kleuter in haar kielzog en de tweeling in de duobuggy deed de Hulsterse boodschappen. Het ging niet van harte. Haar vierjarige doch- wilde naar huis en weigerde luid hui lend alle coöperatie, de tweeling vond dat ze lang genoeg vastgegespt had gezeten en zat te krijsen. De Hul sterse zelf liep rond met armen vol tassen, een verhit hoofd en inmiddels een pesthumeur. En dan moest ze ook nog naar de drogisterij, want op Tip? redactie@pzc.nl de boodschappenlijst prijkten nog luierdoekjes en kindervitamines. En condooms, aangezien haar man een bepaalde medische ingreep nog niet aandurft. Ze griste alles bij elkaar, verscheen met drie jengelende kinde ren bij de kassa, ontweek de meewa rige blik van de caissière en rekende af. Thuis vond ze in het draagtasje van de drogist een 'presentje' van de kassajuf: een vrijkaartje voor de ne- genmaandenbeurs....

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21