cultuur 117 Ook geschikt voor een groot publiek agenda Cd Champagne Charlie voor Roosevelt Center zaterdag 29 januari 2011 CONCERT Barokkwartet treedt op bij Stichting Hulst Cultureel door Jeanette Vergouwen Vivaldi en tijdgenoten, zo luidt de titel van het ba- rokconcert dat morgen plaatsvindt in de Hof te Zandekerk in Kloosterzande. Het kwartet speelt op uitnodiging van Stichting Hulst Cultureel. De musi ci zijn Lies Vandewege (sopraan), Mark Lambrecht (barokcello), Mar co Ketels (blokfluit) en Jos Vogel (klavecimbel). „Het sprankelende karakter van de Italiaanse barok en renaissance sprak het bestuur aan", zegt An ton de Kort van Stichting Hulst Cultureel. „Al winkelend in het aanbod viel de keuze op het barok kwartet. Ik ken enkele musici per soonlijk en zij hebben dit program ma al eens vertolkt in Baarland. Omdat ze min of meer bekend heid hebben in de regio, hoop ik dat deze keuze resulteert in meer publieke belangstelling. Gezien de kwaliteit en de toegankelijke mu ziek, is dit recital een aanrader voor een groot publiek. Je hoeft geen kenner of gebruikelijk con-' certganger te zijn om te genieten van deze muziek." Lies Vandewege trad al verschillen de keren als soliste op in het Land van Hulst met de Koorstichting Cantorij der Basiliek. Zij vertolkt twee cantates uit de Italiaanse ba Het barokkwartet met (vlnr) Jos Vogel, Marco Ketels, Lies Vandewege en Mark Lambrecht. rok (Alessandro Scarlatti en Anto nio Vivaldi). Cantates die een per fecte techniek, een gedegen studie van de articulatie, fraseringen en niet te vergeten versieringen van de barok vereisen. Behalve de twee cantates zingt Vandewege, die in Brussel lid is van de Opera studio van de Elisabeth kapel, de Lamentatio Secunda van Hector-Jo- seph Fiocco. Als instrumentale composities staan sonates voor klavecimbel en cello van Benedetto Marcello en Vi valdi en een sonate voor fluit, cello en klavecimbel van Paolo Benedet to Bellinzani op het programma. Stichting Hulst Cultureel organi seert al jaren uitvoeringen op het gebied van toneel en muziek. Tot 2010 werden de muziekrecitals ge presenteerd in de Baudeloozaal in Hulst en in de kerken van Kloos terzande en Hengstdijk. Het aantal recitals is fors teruggebracht en met enkele minder klassieke con certen hoopt men op meer pu bliek. „We mikken op een vijftal concer ten per seizoen, verspreid over de regio", zegt De Kort Hij benadrukt dat een aantal activiteiten in het programma van Hulst Cultureel goed loopt. „Bijvoorbeeld het schrijverscafé, kleinschalig cabaret en ook de filmvoorstellingen, maar de publieke belangstelling voor de kamermuziek is eigenlijk te laag. We hebben nog niet zwart op wit dat er gekort gaat worden op de subsidie, maar het is wel dui delijk dat cultuur in zwaar weer te-*1 rechtkomt." Het bestuur probeert in de nabije toekomst eventuele tekorten op te vangen door sponsors te werven en ook wordt gezocht naar samen werking met andere organisaties zoals Kerk in Klooster (KIK) en de Open Haard-concerten in Terneu- zen. Barokkwartet, morgenmiddag in de Hof te Zandekerk in Kloosterzande. Aanvang: 15.00 uur. www.hulstcultureel.eu Meer agendanieuws en de bioscoopagenda zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD ZATERDAG 29 JANUARI Oud-Sabbinge Open dag in de werkplaats van orgelbou wer René Nijsse, schouw van nieuw kerk orgel voor de Geref. Kerk in Diever. Ring 6, 10.00-15.00 uur. ZONDAG 30 JANUARI Ritthem Winterwandeling met Jos Broeke en Leo de Visser rondom Ritthem met anekdo tes over de omgeving. Erwtensoep na. Start dorpshuis, 13.30 uur. ZATERDAG 29 JANUARI Burgh-Haamstede Aemstie Alive, Kidsparty. Sportcentrum Westerschouwen, 13.30 tot 17.00 uur. Aemstie Alive, Nieuwjaarsfeest. Sportcentrum Westerschouwen, 20.00 tot 02.00 uur. Goes Het cabaretduo Schudden (Noël van San ten en Emiel de Jong) presenteert het programma Noorderzon. Theater de Mythe, 20.00 uur. *Hardcoreband No Turning Back treedt op, evenals Haribo Macht Kinder Froh, As Enemies Arise en Stricking Justice, 't Beest, 20.30 uur. Kloetinge Concert vocaal ensemble Cantare. Geerteskerk, 19.30 uur. Middelburg Singer-songwriter Marsha speelt in de Brasserie De Drukkerij, 15.00-16.30 uur. Cabaretduo Schudden, vanavond te zien in De Mythe in Goes. *Duinart presenteert: Hans Christian An dersen, familiemusical voor het hele ge zin. Script en regie: Peter Adriaanse, mu ziek: David Cantens. 't Spiegeltheater, 20.00 uur. *Drum 'n Bass in Your Face! Uitverkocht De Spot, 21.00 uur (zaal open) Nieuw- en Sint Joosland Huub van der Lubbe. Uitverkocht. De Wegwijzer, 20.30 uur. Oostburg Optreden metalband Gae Bolga. The Lane, 22.00 uur. Ovezande Popsport On Tour, met drie bands: Dako ta, Zaniac en Hunting The Robot. Podium De Klomp, 20.30 uur. Rilland De Reilanders brengt de komedie 'In de holte van je arm' van D. Frenkel Frank. Luctor et Emergo, 20.00 uur. Sint-Annaland Stichting Tholen Rockt houdt jamsessie met open podium. Café An De Slööve, 20.00 uur. Terneuzen Rapalje brengt Celtic Nights Scheldetheater 20.00 uur. *Dansavond met Fun-q-bator friends. De Pit, 22.30 uur. Vlissingen Akoestisch jazztrio East of the Sun. Atrium Ter Reede, 19.30 uur. *Drie cabaretiers voor de prijs van één: Nathalie Baartman, Vincent Geers en Jeroen Leenders. Arsenaaltheater 20.15 uur. *Optredens Kingfisher Sky en theNAME. De Piek, 21.30 uur. *Optreden band Tape-lt. Cafe VanUus, 22.00 uur. Westdorpe Zeeuwse bluesband The Blue Clay treedt op met gasttoetsenist Jan v.d. Berg 't Oude Raedhuys, 21.00 uur. Zonnemaire Jaaruitvoering Nut Uitspanning. Dorpshuis, 19.30 uur. ZONDAG 30 JANUARI Goes De Canadese groep Barrage staat voor een vrolijke mix van folk, pop en klassiek. De Mythe, 20.00 uur. *De Zeeuwse Vrouwenschola o.l.v. Evert Wagter zingt een gregoriaanse vesper. Grote of Maria Magdalenakerk, 17.00 uur Kloosterzande Barokrecital rond Vivaldi en tijdgenoten, met Lies Vandewege (sopraan), Mark Lambrecht (barokcello), Marco Ketels (blokfluit) en Jos Vogel (klavecimbel). Hof te Zandekerk, 15.00 uur. Kortgene De band CleaVage met zangeres Anne- miek van der Weele verzorgt een gratis unplugged optreden, met covers van on der meer Maria Mena, Coldplay, Moke, Garbage, Sia, The Kooks en Foo Fighters. Café Graaf van Buren, aanvang tussen 15.30 en 16.00 uur. Middelburg Op initiatief van de Jazz Activiteiten Stich ting Zeeland treedt The Red Green Jazz band op onder het motto: From New Or leans to Middelburg. Hotel Arneville, 16.00 uur. *Sessie Grandpa Nick Sessieband met de zangeressen Claudia Wagenmakers en Julia van de Ketterij in de hoofdrol. Schuttershof, 17.00 uur. Nieuw- en Sint Joosland Huub van der Lubbe. Uitverkocht. De Wegwijzer, 20.30 uur. Oost-Souburg Lunchconcert met Marjan Beinema (pia no) en Gerda Schraver (sopraan). Historische kerk, 11.30 uur. Sluis Koffieconcert door Marina Eckhardt (mandoline) en Anita Frenks (harp). Raadzaal Belfort, 11.00 uur. Vlissingen De Vlissingse pianist Jos Houtzager speelt eigen werk, van romantisch naar licht klas siek naar dromerig naar vurig. Atrium Ter Reede, 14.30 uur. *Het Hexagon Ensemble presenteert 'La dy Macbeth van Mtsensk' van Dmitri Sjostakovitsj. Bezetting: Wout van den Berg (fluit), Bram Kreeftmeijer (hobo),-Ar no van Houtert (klarinet), Marieke Stordiau (fagot), Christiaan Boers (hoorn), Frank Peters (piano), Chistine Ewert en Carol Linssen (voordracht). St. Jacobskerk, 15.30 uur. MIDDELBURG - Champagne Charlie maakt op verzoek van het Roose velt Study Center in Middelburg een nieuwe cd. Het album van de Zeeuwse blues- rootsband gaat1 Hobo Signs Railroad Lines heten. Champagne Charlie volgt aan de hand van traditionele en meer re cent geschreven songs het spoor van de 'hobo's'. Deze Amerikaan se zwervers verplaatsten zich veel vuldig aan boord van goederentrei nen. De aanleiding tot de opdracht is het het 25-jarig bestaan van het Roosevelt Study Center, in septem ber. Dan zal de cd ook worden ge presenteerd. Het studiecentrum,r en Champagne Charlie werkten al vaker samen. Dat leidde onder meer tot het album Waitin' On Roosevelt (2008), dat lovende kri tieken kreeg. VALENTIJNSCONCERT Verras je geliefde met een Valen- tijnsconcert van een Zeeuwse band. Kijk op: www.pzc.nl/popaanhuis. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17