meningen 115 brieven Cor de Jon zaterdag 29 januari 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nh Wiegendood Op de voorpagina twee berichtjes over leed. Ouders die wiegendood meemaken krijgen er extra leed bij door falend beleid van de over heid. Misbruik pastoor geeft leed door falend beleid binnen de ka tholieke kerk. Ik heb de tv-uitzen- ding over de ouders gezien. Ik was er door van de kook. Alles kwam boven van wat we zelf hebben meegemaakt. Het is goed dat een overheid onderzoek doet. Maar een overleden kind in beslag ne men als vaste regel kan niet. Ouders hebben hulp nodig. Met de ze regeling worden ze verder de put in gedrukt. Gerard M. Nieuwenhuize Singelweg 11, Grijpskerke Ziekenhuizen De berichtgeving in de krant lijkt bezorgde patiënten gelijk te geven. Neurologie verplaatst naar Goes (08-01). Snelle behandeling bij be roerte van het grootste belang, door sluiting Vlissingen duurt het krijgen van spoedhulp voor patiën ten uit Walcheren langer'. Meer ba- bysterfte als ziekenhuis niet naast de deur is (21-01). 'Reizen langer dan 20 minuten geeft een ver hoogd risico van 50 procent op overlijden van de baby kort na ge boorte'. Onderzoeksraporten beves tigen de ongerustheid van de bur gers, fusie samenvoegingen zijn ge vaarlijk. Geen bestuurder, maar ook geen medicus kan nog met droge ogen beweren dat de fusie verbetering voor de patiënt bete kent. Maak een pas op de plaats, laat de ziekenhuizen zoals ze zijn, werk nauw samen met Terneuzen (dotteren) en kies voor topspecia- lismen waarin elk ziekenhuis af zonderlijk uitblinkt. Topcentra, goed voor het ziekenhuis,voor de patiënt,voor de verzekeraar en voor de lokale zorg. P. L. Brounts Kenau Hasselaarstraat, Vlissingen Beenhakker Wat een leed moet een mens kun nen verdragen in de harde voetbal wereld. Neem Leo Beenhakker, trai ner met een voetbalhart waar een hele Kuip in past. Diende zich een tijd terug belangeloos aan om zijn 'duppie' te ondersteunen en moet nu het veld ruimen. Toch wringt er iets in dat verhaal, zoals dat met vrijwillige opofferaars vaak is. Ze dringen zich op als redders en ver wachten dat ze kritiekloos hun ding kunnen doen. Zo iemand komt bijvoorbeeld helpen om je be hang eraf te halen en loopt dan mopperend weg omdat de vorige plakker verkeerde lijm gebruikte. Daarom hoeven we met de heer Beenhakker geen medelijden te hebben! Het lijkt me beter dat hij zich aanmeldt bij een religieuze be weging want welke groepering zit er nou niet te wachten op iemand die met zoveel aangeboren aanleg de rol van martelaar kan spelen. Met een beetje mazzel krijgt hij Willem van Hanegem als assistent. Sjaak Oosterling Europalaan 56, Goes Vlaketunnel 3 Goed te begrijpen dat er mensen zijn die wel een beetje asfalt in de ontstane gaten willen smeren, voor veel minder geld dan wat het nu kost. Maar zoals aangegeven, is het zo simpel niet, de segmenten zijn niet gezakt, maar door op waartse druk omhoog gekomen, daar helpt een beetje asfalt niet, Misschien dat de schrijver van het stukje Vlaketunnel nog nooit een verhoging van 15 cm in het wegdek is tegengekomen. Dit kan catastro fale gevolgen hebben. Laat ze dit karwei maar goed aanpakken met trekankers van de juiste kwaliteit, en geloof me, daar wordt bij Rijks waterstaat goed over nagedacht. Johan Izeboud Vroonstraat 6, Serooskerke Tweetalig onderwijs De krant berichtte dat er weer een school in het Engels les zal geven (krant, 18 jan.). Het bericht spreekt over internationalisering van de maatschappij maar bedoeld wordt verengelsing. Waarom alleen over Engels gesproken; hier in Europa worden veel andere talen dan En gels gesproken, en in de Europese Unie zijn alle talen gelijkberech tigd. Het is dan niet juist om het Engels te bevoordelen. Dat is ook een economisch nadeel, want Brit ten en Amerikanen hoeven geen geld en moeite te besteden om an dere talen te leren. Als ik zie hoe Tweede-Kamerleden zich gedroe gen bij de hoorzitting over de uit zending naar Afganistan. Men praatte onderdanig Engels, terwijl een Afghaanse minister zijn eigen taal sprak. Nederlandse parlemen tariërs hadden Nederlands moeten spreken. Er zijn tolken om goed te vertalen. S.P. Smits Deken Tomaslaan 32, 's-Heerenhoek Snuffelaars Opgeschrikt werd ik door het be richt dat ambtenaren van de ge meente Schouwen-Duiveland gaan snuffelen naar wat wel en niet in onze grijze rolemmers hoort, om handhaving af te dwingen. Om het milieu te sparen is het noodzake lijk dat wij scheiden. Het glas van het plastic, het papier van de gft. Zaak is wel dat de gemeente een adequate oplossing biedt voor de te scheiden afvalstromen. De ge meente maakt zich hier erg gemak kelijk vanaf, door op diverse loca ties bakken te plaatsen en de rest maar aan de burger over te laten. Zo is het niet de gemeente die zich conform Europese en landelijke richtlijnen maximaal inspant, maar de burger. Hoe stelt de ge meente zich bijvoorbeeld voor hoe mijn overbuurvrouw met haar rol- lator de honderden meters gaat lo pen met haar zakje plastic afval? Het kan anders: haal een keer in de maand de inzamelzakken met plastic afval aan huis op, gelijktij dig met het legen van een aparte rolemmer voor papier en karton. Dat werkt beter dan al dat gesnuf fel. Piet Hein Grootegoed Irenestraat 1, Burgh-Haamstede Waterdunen Na 17 december wisten we dat dit bericht ooit eens zou verschijnen. Maar als je het dan zo zwart op wit ziet staan, komt het erg hard aan. Onze gedeputeerden en 29 van onze Statenleden schrikken er dus niet voor terug om mensen van hun vruchtbare landbouw grond te verjagen en om polders voorgoed te verminken. Het gaat over Waterdunen. En dat alles om aan de grillen van de groenen én aan de wensen van één recreatieon dernemer tegemoet te komen. De hoop van velen blijft gevestigd op de Kroon, op de Raad van State en Brussel. Hopelijk hanteert men daar andere normen en waarden en heeft men daar wel respect voor de bewoners en bewerkers én voor de huidige natuur van de OudBres- kensPolder. Als we in Zeeland ver standig kiezen moet het toch moge lijk zijn om daarna nog te redden wat er te redden valt. Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Misbruik en kerk Kardinaal Simonis wilde niet in gaan op de vragen van de rechter, omdat hij de commissie-Deetman 'niet in de wielen wil rijden' (krant, 26 jan.). Simonis moet voor de rechtbank gewoon opening van zaken geven, zoals iedereen ver plicht is. Daarmee rijdt hij de com missie-Deetman helemaal niet in de wielen. Bovendien is een recht bank van hogere orde dan een door een kerk zelf ingestelde com missie. De kardinaal geeft er overi gens blijk van niet te begrijpen waar het om gaat. Het gaat niet om kuisheid. Het gaat er niet om wat pastoors vrijwillig onderling doen of met andere volwassenen. Het gaat hier om seksuele handelingen met kinderen, onder dwang. Sam van der Zee Spanjaardstraat 46, Middelburg Falco Met veel genoegen heb ik het be richt over de 'vroege' geboorte van het hengstveulen gelezen. Het film pje op de website is hartverove- rend. Maarik zag dat de moe der van Falco, Supra van de Mal- sem, geen staart meer heeft. Zal ook Falco zijn staart nog moeten af staan? Het merendeel van de fok kers en houders van Zeeuwse Trek paarden vindt dat het ras alleen in stand gehouden kan worden als de staart gecoupeerd wordt. De billen komen dan zo mooi tot hun recht en het paard toont dan nog stoer der. De ingreep wordt gedaan bij veulens, zowel merries als heng sten, met een leeftijd van om streeks één jaar door de staart met een tang zo kort mogelijk af te knippen en de wond daarna dicht te schroeien. De paarden zijn voor hun leven verminkt, kunnen geen vliegen verjagen en hun genitaliën niet beschermen tegen koude wind. Ik hoop dat Aarnoutse zijn diervriendelijkheid toont. Cees Meijers Spanjaardstraat 3, Middelburg Coffeeshop Het valt me op dat R de Doelder (PvdA, Middelburg) geen namen wil noemen van kandidaten die de 'wiet-stichting' gaat beheren. Wel zouden zij kennis hebben van de gezondheidszorg, het runnen van een bedrijf en de wet... Als men kennis van de gezond heidszorg heeft dan zou men we ten dat het roken van wiet ernstige gezondheidsrisico's met zich mee brengt. De kenniseconomie wordt bij voor baat om zeep geholpen door onze jeugd aan deze vorm van zelfdes- trucie bloot te stellen. We gedogen maar wat aan, regels en wetten worden gebogen en gebroken, er wordt oeverloos geouwehoerd over bijzaken, het pluche zit lekkerder dan een stoeltje thuis, en intussen incasseren we de maandelijkse ver goeding voor het politiek correct gezwam. Middelburg heeft geen coffeeshop nodig. Middelburg heeft leiders nodig, mensen die zich actief gaan inzetten voor de jeugd die denkt dat ze geen toe komst heeft. F. Cloosterman Oude Koudekerkseweg 91, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15