economie 113 Linkedln gaat naar de beurs Normandische Invasiestranden ral PZC Economie VS groeit verder Smartphones stuwen winst Samsung Electronics op SOCIALE NETWERKEN Facebook en Twitter afgetroefd Vrijwilligers voorkomen faillissementen met adviezen 7-daagse rondreis per bus, inclusief Nederlandssprekende reisleiding Tot 20,- p.p. -f lezerskorting! www.pzc.nl/webwinkel zaterdag 29 januari 2011 WASHINGTON - De Amerikaanse economie is in het vierde kwartaal van vorig jaar met 3,2 procent ge groeid op jaarbasis. Dat bleek giste ren uit een eerste schatting van het Amerikaanse ministerie van Handel. Daarmee groeide de groot ste economie van de wereld ster ker dan in het voorgaande kwar taal. In die periode nam het bruto binnenlands product (bbp) met 2,6 procent toe op jaarbasis. De groei was echter iets minder sterk dan verwacht. Economen hielden rekening met 3,5 procent. SEOUL - Een man passeert een ad vertentie voor smartphones van Samsung Electronics in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul. Het elektronicaconcern heeft in het vierde kwartaal van 2010 een nettowinst behaald van 3,42 bil joen won (2,2 miljard euro). Dat is 13 procent meer dan in dezelfde pe riode een jaar eerder. De fabrikant heeft de winststijging vooral te danken aan de sterke vraag naar smartphones. De om zet klom met 6,7 procent naar bijna 41,9 biljoen won, zo maakte het concern gisteren bekend. foto Lee Jin-man/AP DEN HAAG - Linkedln wil binnen vier maanden naar de beurs. Het Amerikaanse netwerkimperium wil met de beursgang 175 miljoen dollar (127 miljoen euro) binnenha len, blijkt uit een melding bij de Amerikaanse beursautoriteit SEC. Met een beursgang op korte ter mijn troeft Linkedln sociale media giganten als Facebook en Twitter, die ook plannen hebben om naar de beurs te gaan, af De beursgang van Linkedln zou de grootste bete kenen sinds die van softewarepro- ducent VNWare in 2007. De socia le netwerksite voor vooral profes sionele contacten kan de weg vrij maken voor een stroom aan beurs noteringen van nieuwe mediabe drijven. Naast Facebook en Twitter bereiden ook kortingenwebsite Groupon en spellenmaker Zynga een gang naar de beurs voor. Linkedln, dat wereldwijd 90 mil joen profielen telt, werd in 2003 opgericht, een jaar eerder dan vriendennetwerk Facebook (900 miljoen gebruikers). Reid Hoff man, de oprichter van Linkedln, zal het meest profiteren van de beurgang met ruim 20 procent van de aandelen in handen. Daarnaast heeft hij ook een belang in Face book, dat nog niet bekend heeft ge maakt wanneer het naar de beurs wil. Volgens persbureau Reuters zou Linkedln branchegenoot Face book voor willen zijn met een beursgang, om meer aandacht te genereren. Het aantal aandelen en een prijsindicatie van de aandelen zijn nog niet bepaald, meldde Lin kedln gisteren. De netwerksite voor zakelijke pro fessionals boekte in de eerste ne gen maanden van.2010 een winst van 1,85 miljoen dollar (1,35 mil joen euro) op een omzet van 161,4 miljoen dollar (117,5 miljoen euro). Linkedln zou 2 miljard dollar waard zijn, analisten schatten de waarde van concurrent Facebook op 50 miljard dollar. Linkedln wil de inkomsten uit de beursgang benutten om meer ge bruikers te trekken en de concur rentie aan te gaan met populaire lokale tegenhangers in onder meer Duitsland en Frankrijk. door Ap van den Berg DEN HAAG - Ruim driehonderd er varen oud-ondernemers, accoun tants, bankdirecteuren en andere gepensioneerde experts hebben vo rig jaar als vrijwilliger duizend fail lissementen voorkomen. Ze wer den door de Stichting Onderne- mersklankbord afgevaardigd naar bedrijven die op een dood spoor waren geraakt, om te coachen en te helpen met adviezen. Zo voor kwamen ze een schadepost van zo'n tweehonderd miljoen euro. De 'oude rotten in het vak' heb ben vorig jaar drieduizend winke liers, kleine (agrarische) bedrijven en maatschappelijke organisaties bijgestaan met vragen over het starten, ontwikkelen of beëindi gen van het bedrijf Ze werken van uit 22 regionale teams en een lan- delijk team voor de glastuinbouw. Deze onbezoldigde consulenten begeleiden gemiddeld tien klanten per persoon op jaarbasis. Het Ondernemersklankbord func tioneert al dertig jaar met een be scheiden budget van een miljoen euro. Die worden opgebracht door klanten - die eenmalig 85 euro be talen voor specialistische hulp - en door sponsoren als Univé, Rabo- bank, VNO/NCW en MKB en van het ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie. De Jong Intra Vakanties heeft een bijzondere aanbieding naar Normandië voor u geselecteerd die nu met korting te boeken is voor lezers van deze krant! Gaat u mee? In de vroege ochtend van 6 juni 1944 landt een leger, voorna melijk samengesteld uit Amerikanen, Engelsen en Canadezen, op de kust van Normandië. D-Day is begonnen." Momenteel zijn er aan de kust en in het binnenland nog talrijke 'monumen ten' die herinneren aan de zware strijd. Zo bezoeken we het strand van Colleville (Omaha Beach) en St. Mère Eglise, waar de parachutisten de invasie begonnen. Naast deze getuigenissen van WOII kunt u het wereldberoem de Tapijt van Bayeux bezichtigen. Het vertelt als een stripver haal (van 70 meter) de verovering van Engeland door Willem de Veroveraar (1066). Tevens brengen we een bezoek aan de beroemde Mont St. Michel en de oude piratenstad St. Malo. U verblijft 2 nachten in Caen en 4 nachten in Pontorson Hotel Crocus in Caen, op slechts 500 meter van museum 'Le Memorial'. Faciliteiten: receptie, restaurant, bar. De kamers zijn voorzien van airco, tv, bad of douche en toilet. Hotel Ariane in Pontorson, aan de rand van het centrum. Faciliteiten: receptie, lift, restaurant en terras. De kamers zijn voorzien van telefoon, tv, bad of douche en toilet. Excursiereis inclusief: Een kopje koffie bij vertrek in Breda Reis per luxe Comfort Class touringcar Overnachtingen volgens programma in Caen en Pontorson Verzorging op basis van halfpension (logies, ontbijt en diner) Diverse mooie excursies Begeleiding door chauffeur en Nederlandssprekende reisleiding ter plaatse Afscheidsmaaltijd II wlPfËsisf Vertrekdata Adviesprijs Lezersprijs* 9,30 mei 519,- 499,- 20 juni 539,- 519,- 11, 25 juli 529,- 519,- 15 augustus 519,- 509,- 5,19 september €509,- 499,- 1 prijzen zijn per persoon, op basis van 2 personen. Niet inbegrepen: overige maaltijden, facultatieve excursies, entreegelden. Reserverings- kosten 15,- per boeking,£alamiteitenfonds 2,50 per boeking v y Opstapplaatsen: Meppel, Zwolle, Apeldoorn, Arnhem, Amersfoort, Nijmegen, Den Bosch, Eindhoven, Tilburg, Breda Meer informatie en boeken Ga naar onze webwinkel of bel de Jong Intra via telefoon: 0180 - 457803 o.v.v. de speciale reiscode BEFR399. categorie reizen hotelovernachtingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13