5 spectrum Sociale media RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE renpaard Zaterdag 29 januari 2011 ■ssm'it&i* Heeft U geen website? Die vraag wordt mij al jaren gesteld. Een website. „Ik heb een visitekaart je!", antwoordde ik vrolijk, „dat is toch genoeg?" Maar mijn twee jongste zoons begonnen er ook over. Nu ben ik meer van de telefoon. De compu ter kwam ook pas in mijn leven, toen een van de redacteuren voor wie ik schreef, mij belde: „Marjan, we hebben onze laatste typiste ontsla gen. Je MOET nu echt een computer aanschaf fen!" Tja. Er zat niets anders op. Ik belde het Schrijfma chinehuis, waar de mannen woonden die inder tijd bij Annie Schmidt af en toe een nieuw lintje in haar schrijfmachine zetten. Dank zij hen en hun intens geduldige en liefdevolle omgang met digibeten kwam bij mij de laptop binnen. Drie letterlijk in elkaar geramde schrijfmachi nes, de laatste een elektrische, stonden vanaf die tijd sneu in een hoek. Mijn vierde laptop is al weer bijna drie jaar in bedrijf. Hoe deed ik dat werk in 's hemelsnaam vroeger? Eén goed bedoelende vriendin zette mij op Face- book, zodat er nu ontzettend veel mensen zijn die mijn digitale vrienden willen worden... Al leen wanneer er een heel oude kennis opduikt, geef ik geluid. „Jij moet gaan twitteren!", roept een andere vriendin bij voortduring, „echt iets voor jou!" NEE! De tijd dat ik niet schrijf, wil ik lezen. Naar muziek luisteren. En vis-a-vis met m'n kinderen en kleinkinderen koffie en choco mel met slagroom lebberen. „Maar een website is goed voor je werk. Dan we ten ze je te vinden!" Deze woorden maakten gro te opwinding in mij wakker. Mij weten te vin den. Hé ja, ik wil gevonden worden! Schoorvoetend gaf ik toe. Mijn een na jongste zoon en een begaafde websitevriend maakten een opzet Ik vond het wel mooi. Duidelijk ook. Mijn zoon communiceerde druk met het pr-meisje van de uitgever. En gaf mij bevelen: „Zet nou eens even je agenda op de mail!" Ja, een agenda met de bezigheden. En de lezin gen. „En je boeken!" Natuurlijk, ook mijn boeken. „En de laatste columns!" Ja. Dan hoef ik ze niet meer aan de kinderen door te sturen. „Ik maak ook een fotopagina voor je!" Ik begon er zin in te krijgen. Begon de websites van collega's te bekijken. Er waren buitenge woon mooi gestylde websites bij. En zo over zichtelijk. Veel beter dan Wikipedia, waar nogal wat fouten op staan. Ook zat ik een hele middag bij mijn zoon foto's uit te zoeken, ik verzonk in mijn arbeidsverleden. „Wanneer jij nu even al je kennissen en relaties laat weten dat je een website hebt, dan gaan we over een maand kifken, of je ook een beetje 'be zocht' wordt!" „Heb je ook een webmaster?", informeerde een goed op de hoogte zijnde vriendin. Een webmas ter. Het klinkt als de dansleraar die zorgelijk kijkt dat je de tango nou nóg niet onder de knie hebt! Maar mijn zoon stelt mij gerust. „Alles is geregeld moes. Maak je geen zorgen. Je zult zien, je gaat er plezier aan beleven!" Daar wacht ik nu op. Of ik 'bezocht' zal worden. En het plezier, wat daarop zal volgen! Leve de website: www.marjanberk.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 115