Zeeland PZC Abbekindersezandweg blijft dicht Snelle actie BEVELANDEN-THOLEN 18 en19 17 18 en 19 VERKEERSBESLUIT Waterschap wil af van sluipverkeer op landbouwweggetje Een gedichtje bij de koffie op Gedichtendag Bouw fietstunnel bij Oost-Westweg begint Nieuwe bouwkavels vrijstaande woningen Inwoners krijgen magazine veiligheid almanak 'Eerlijke handel is echt geen linkse hobby' Vader eist dat gemeente vervoer dochter betaalt Vrijdag 28 januari 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende KLOETINCE - De Abbekindersezand weg blijft definitief dicht. Dat heeft het dagelijks bestuur van het waterschap Scheldestromen beslo ten. De weg is erg smal en daar door te gevaarlijk voor grote aantal len auto's. Om de zorginstellingen en andere weggebruikers een alternatief te bieden, blijven de Spaanweg, Wrangeweg en Groeweg open. De beste oplossing is een nieuwe aan sluiting op de A58, maar deze zal op zijn vroegst in 2015 klaar zijn. De Abbekindersezandweg is al tij den een populaire sluiproute, hoe wel het weggetje alleen gebruikt mag worden door bestemmings verkeer. Tijdens de werkzaamhe den aan kruispunt De Vierwegen in Kapelle was het echter een ko men en gaan van taxibusjes, bestel busjes en personenauto's. Tijdens de gladde decembermaand vloog het ene na het andere voertuig de sloot in op het ongestrooide weg getje. Het waterschap plaatste een hek, dat er zou blijven staan zo lang de vorst aanhield. Smalle plattelandswegen van het waterschap zijn niet geschikt voor dergelijke verkeersstromen. Onder meer uit veiligheidsoogpunt be sloot het waterschap daarom in ok tober 2009 enkele wegen in de om geving van Abbekinderen af te slui ten voor het verkeer. In totaal dien den 116 mensen, veelal bewoners van de Oostmolenweg, het Oost- molenpark en medewerkers van Emergis, een zienswijze in op dit ontwerp-besluit. Bewoners van de Oostmolenweg klaagden over ver plaatsing van het probleem. Er zou meer verkeer voor hun deur langskomen door sluiting van de Abbekindersezandweg. Naar aanleiding van de ingediende zienswijzen stelde het waterschap op 19 juli 2010 de Spaanweg, Wran geweg en Groeweg weer open voor verkeer. Zo hoopt het water schap enigszins tegemoet te ko men aan de wens om zorginstellin gen en het Oostmolenpark goed bereikbaar te houden. Het openstellen van deze wegen kan echter niet de verkeersknel punten rond Goes oplossen. Al leen een As8-afslag aan de zuid kant van Goes, lost de problemen met het sluipverkeer op, stellen ge meente en waterschap. Belanghebbenden worden inge licht over het nieuwe verkeersbe- sluit. Zij kunnen hiertegen in be roep gaan bij de rechtbank. GOES - Een vrolijke herinnering bij een teke ning over een dagje Kortrijk, een ballade op de liefde; vier dichters gaven gisteren bij kof fieshop Nummer Negen in Goes verrassings voordrachten bij gelegenheid van Gedichten dag. Monicque Smallegange (rechts) en Lea de Kok (midden) schrijven en publiceren hun poezie bij Galerie-atelier De Kaai van het Gors. Bekijk ook de video van het optreden van Rik Meijers en Mariska Schilperoord op. www.pzc.nl/bevelanden wmmssmiBB&mmeisfssmÊB&BBmmBmsmammm WISSENKERKE Maandag begint de aanleg van de fietstunnel onder het kruispunt Ho- veijn in de Oost-Westweg bij Wis- senkerke. De komende vijf weken worden de kabel en leidingen uit de zuidelijke berm verlegd naar een boorgat on der de tekomstige tunnel. Autover keer kan ter plekke alleen over de noordelijke rijstrook van de N255. Voor de bouw van de tunnel wordt een tijdelijke rijbaan naast de bouwput gelegd. HEINKENSZAND De gemeente Borsele is gestart met de uitgifte van de kavels voor vrij staande woningen in de Kruize- muntstraat. De grootte van deze ka vels varieert van 569 tot 629 vier kante meter. De prijs bedraagt tweehonderd euro per vierkante meter. Eerder zijn kavels voor vrijstaande woningen uitgegeven in de Marjo- leinstraat en Pepermuntstraat. Meer informatie is beschikbaar bij de afdeling Grond en Economie. THOLEN Alle inwoners van de gemeente Tholen krijgen dit weekeinde een gratis magazine dat geheel is ge wijd aan de thema's risico en veilig heid. Met de impact van de recente megabrand op het industrieterrein in Moerdijk nog vers in het geheu gen is deze uitgave bijzonder actu eel, vindt het gemeentebestuuT. In het magazine zijn veiligheidsrisi co's in beeld gebracht en krijgt de lezer tips over preventie en hoe te handelen bij calamiteiten. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Wie geregeld de twijfelachtige eer te beurt valt om een schrijven van het Centraal Justitieel Incassobureau uit Leeuwarden te ontvangen, kent het gevoel wel. Zo'n brief kun je maar beter zo snel mogelijk wegmoffelen en de bijbehorende beschikking rap voldoen. Dat voorkomt een hoop dis cussie en verwijten van huisgenoten. Lastiger wordt het als de dienders der wet een verkeersovertreding zo interessant vinden dat ze het delict graag willen delen met de regionale media. Die Walcherse jongen die niet bepaald trots was op zijn on langs begane verkeersovertreding, wist daar wel wat op. Zodra hij het verslag van zijn buitensporige rijge drag in de krant las, knipte hij het ge wraakte artikeltje uit. Zijn snode plan slaagde bijna. Z'n ouders kre gen het bewuste stukje niet onder ogen. Over het gat op pagina 22 zijn echter nog veel woorden gevallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57