Skeletten Nog niet klaar in de Vleeshouwerijstraat zeeland 119 Bijna alle bouwgrond weg in gemeente Hulst VEEL KOOPJES EN EXTRA KORTING! 2§rcO 'De Piraat' Hulp welkom bij knotten van wilgen Excursie naar bijna vernieuwde Oostpoort Wandeling rond reservaat De Putting Wandeling door Margarethapolder Spinningmarathon voor Kwf-fonds iservoorUWqemak! VANWEGE INTERIEURAANPASSING vrijdag 28 januari 2011 Sommige bewoners van de nieuwe wijk wonen straks boven het kerkhof van de voormalige katholieke kerk. De twintig skeletten die gevonden werden, stammen uit de achttiende of negentiende eeuw. Naar achtergronden van gevonden voorwerpen wordt nu onderzoek ge daan. Dat kan wel even duren. Wegens gebrek aan fysisch antropologen zijn details over de skeletten mogelijk pas over een jaar bekend. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle BIERVLIET Aan de Sint Pietersdijk 13 in Bier vliet nemen natuurliefhebbers morgen zeven knotwilgen onder handen. Alle hulp is welkom. De snoeiwerkzaamheden aan de bomen beginnen om 9.00 uur. Voor koffie, thee en soep wordt ge zorgd. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Gerard van Daele via 0117-301835, of per email: gvdaele@kpnplanet.nl. SLUIS De gemeente Sluis houdt donder dag 3 februari een excursie langs de werkzaamheden aan de Oost poort in Sluis. Die wordt momen teel grondig gerestaureerd. De opknapbeurt begon in augustus en is naar verwachting in maart klaar. Metsel- en voegwerk en ste nen worden vernieuwd, net als een houten bruggetje. De trip begint om 15.30 uur. Vooraf aanmelden is verplicht en kan bij Johan Gerrits via 0117 457 250 of per mail: jgerrits@gemeentesluis.nl HENGSTDIJK Bij het natuurgebied De Putting ten oosten van Hengstdijk wordt morgen een twee uur durende rondwandeling gehouden. In deze 'tijd van het jaar zitten er in het ge bied vele ganzen, maar ook smien ten, wilde eenden en wintertalin gen. Op de omliggende akkers zijn misschien kieviten en goudplevie ren te zien. Start om 9.00 uur aan de uitzichtheuvel aan de Karne- melkstraat in Hengstdijk. Informa tie bij boswachter Peter Maas via 06-51365184. DE GRIETE Nathalie van Jole zit op de keien van de oude Vleeshouwerijstraat. Achter haar zijn, achter elkaar, de vertrekken van een huis zichtbaar, foto's Peter Nicolai terneuzen - Eén tot zes uur spin nen voor het goede doel, voor het Kwf-fonds voor kankerbestrijding. Dat lean zaterdag 5 februari bij Fitli- ne's Healthclub aan de Patentweg 6 in Terneuzen. Alpe d'Huzes Spinning Marathon is de actie gedoopt, naar de beklim mingen van de beroemde Franse Alpenberg Alpe d'Huez die sinds 2006 jaarlijks op een vaste dag wor den gehouden om geld in te zame len voor het Kwf-fonds. Deelne mers aan de marathon in Terneu zen betalen vijf euro per uur voor het goede doel. Ze mogen zich ook laten sponsoren. De actie be gint zaterdag 5 februari om 11.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Er is muziek, eten en drinken. Instructeurs zijn aanwezig. In schrijven kan via de site: Q www.healthclubfitline.nl door Harold de Puysseleijr HULST - De grondverkoop in het nieuwe bouwplan Zoutedijk II in Kloosterzande gaat binnenkort van start. Het college wil de eerder vastgestelde grondprijs met een tientje verhogen tot 140 euro per vierkante meter. De informatie staat in het raads voorstel tot vaststelling van de grondprijzen in de diverse exploi tatieplannen van de gemeente. Zoutedijk II biedt ruimte aan veer tig (voornamelijk vrijstaande) wo ningen. In vijf andere bouwplan nen zijn nog slechts enkele perce len grond te koop. In Groote Kreek is het laatste perceel in optie uitgegeven voor de bouw van een appartementengebouw en pa tiowoningen. Ook in Vogelwaar de-Noord is nog één kavel beschik baar. Het perceel is zo groot dat het al erg lang in de verkoop staat. De gemeente bekijkt de mogelijk heden om de kavel op een andere manier in de markt te zetten. Net als in Vogelwaarde ligt er in Lamswaarde nog een bouwkavel waarvoor een grondprijs van 95 eu ro per vierkante meter geldt. Op bedrijventerrein Hoek en Bosch in Kloosterzande nog een perceel dat gereserveerd wordt voor de uit plaatsing van Weemaes-Kindt. Een gids van Staatsbosbeheer neemt belangstellenden komende zondag van 9.30 tot 11.30 uur mee voor een stevige wandeling door het natuurgebied Margarethapol der. Deelname is gratis, laarzen of stevig schoeisel zijn aan te raden. Het vertrek is bij café de Griete in de buurtschap de Griete, oostelijk van Terneuzen. In het gebied zijn vooral veel vogels te zien. Ze foura- geren bij laag water op de Wester- schelde en komen bij vloed uitrus ten in de Margarethapolder. Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren Bestel www.derodepilaren.nl 13-250515

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39