Zeeland PZC Opnamestop bij verpleeghuis De Stelle Striptease houdt op bij 'open gerei' Dichte winkeldeur bij kou is voordelig ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 OOSTBURC Raad van bestuur wijt maatregel aan personeelstekort en ziekte Extra fakkelen Dow door stop kraker 2 Auto gestolen aan de Debussyhof Vrijdag 28 januari 2011 Er lag nog slachtafval in de Vleeshouwerijstraat 17 Bonte Avond Club bij jubileum terug naar Indische wortels Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl naaBSBaBSBBBSBSBB door Martijn de Koning oostburg - Verpleeghuis De Stelle in Oostburg neemt tijdelijk geen nieuwe bewoners op. Volgens Paul Rademacher, voorzitter van de raad van bestuur van Woonzorg West Zeeuws-Vlaanderen, geldt de maatregel zeker nog drie weken. De opnamestop is, vertelt Radema cher, een week geleden ingevoerd. „We hebben onvoldoende perso neel om optimale zorg te kunnen oostburg - Veel variëteit was er niet, ruim honderd jaar geleden in de kleerkasten van de vrouwen in het Land van Kezand. Toch zal ge zien de hoeveelheid onderrokken de kast goed gevuld geweest zijn. Naast de bekende zondagsdracht was er een voor de namiddag, een werkdracht en een voor rouwpe- riodes. Vier dames van de Stich ting tot Behoud van de Cadzandse dracht toonden het gisteravond in de bibliotheek van Oostburg. Dat de klederdracht van het Land je van Cadzand, het westen van Zeeuws-Vlaanderen, niet alleen aan de bovenkant prachtig afge werkt was konden de ruim vijftig belangstellende dames en enkele heren constateren tijdens de strip tease van een van de modellen. Die duurde langer dan verwacht. Er moesten heel wat laagjes verwij derd, strikjes losgemaakt en vooral veel knopen geopend. Want in de tijd voor de ritssluitingen waren er geen andere alternatieven. Zo kon den de toeschouwers zien, dat ook de onderrokken mooi waren tot de laatste toe. Het eenvoudige hemd was prachtig geborduurd en dan hield de uitkleedpartij op. Het laatste deel van de vroegere kledij, het vaak besproken 'open gerei', het slipje van honderd jaar gele den, werd niet getoond. TERNEUZEN Boven het Dow-fabriekscomplex in Terneuzen is vandaag een extra grote fakkel te zien. Het bedrijf moet kraker 2 uitschakelen om een technisch probleem te verhelpen. Om de kraker veilig uit te schake len is het nodig reststoffen uit de leidingen te verbranden. Het fakke len gaat gepaard met extra geluid, waarschuwt Dow. Bij het opstarten van de kraker is dat weer het geval. Wanneer dit gebeurt, is onbekend. Het werk duurt zeker een week. garanderen", geeft hij aan. Dat heeft twee oorzaken. „Er is een aantal tegenvallers geweest bij het invullen van vacatures. Het blijkt dat het voor bepaalde functies moeilijk is aan gekwalificeerd per soneel te komen." Verder kampt De Stelle, waar zo'n 475 mensen in dienst zijn, momen teel met veel zieke medewerkers, vertelt Rademacher. „Daar zit een flink aantal mensen bij dat langdu rig uit de roulatie is." Rademacher bestrijdt dat die uit de running zijn door een te hoge werkdruk. „Het gaat om allerlei verschillende klachten, overwegend lichamelijk van aard." Wel erkent hij dat bewoners en hun familieleden de laatste tijd iets gemerkt kunnen hebben van het gebrek aan personeel. „Een op namestop invoeren is natuurlijk het laatste wat je doet. We nemen die maatregel, omdat we merken dat de zorg anders niet goed ge noeg is." Normaal gesproken krijgt De Stel le, waar ongeveer 140 mensen wo nen, er wekelijks gemiddeld twee bewoners bij. „We proberen die nu wat langer thuis te houden. Ze krijgen daar tijdelijk extra hulp." Verder wordt gekeken of er meer opvang geregeld kan worden in hetnaastgelegen ziekenhuisge bouw, waar zes plaatsen zijn voor (tijdelijke) opvang van mensen die verpleegzorg nodig hebben. Rademacher sluit echter niet uit dat potentiële bewoners eerst een poosje in verpleeghuizen in Ter- neuzen of Hulst terecht moeten. Woonzorg West Zeeuws-Vlaande ren, dat De Stelle beheert en ex ploiteert, probeert de vacatures zo snel mogelijk in te vullen en zieke mensen tijdelijk te vervangen. Vol gens Rademacher wordt over drie weken gekeken of de stop wordt verlengd of opgeheven. Woonzorg beheert, naast De Stel le, ook de woonzorgcentra Rozen- oord (Sluis), Hooge Platen (Bres- kens) en De Burght (Oostburg, nu tijdelijk Breskens). Vlnr. feestdracht, rouwdracht, zondagse dracht en werkdracht. foto Peter Nicolai TERNEUZEN In Terneuzen is in de nacht van woensdag op donderdag een blau we Peugeot Partner, voorzien van het kenteken 99-BF-FJ, gestolen. Het voertuig was woensdagavond rond 20.30 uur door de eigenaar ge parkeerd aan de Debussyhof in Ter- neuzen. Toen de eigenaar gistermorgen rond 07.00 uur naar zijn werk wil de gaan, ontdekte hij dat de auto was gestolen. Van de wagen ont breekt nog ieder spoor. door Harmen van der Werf terneuzen - Winkeliers kunnen jaarlijks enkele duizenden euro's aan energiekosten besparen door bij koud weer de deuren gesloten te houden. Toch staan bij veel win kels 's winters de deuren open, omdat klanten dan sneller binnen zouden komen. Zeeuws-Vlaams centrum voor natuur- en milieue ducatie Natuur 8c Zo én de Zeeuw se Milieufederatie (ZMf) voeren 5 en 6 februari en zaterdag 12 februa ri ludiek actie om middenstanders energiebewuster te maken. „Het wordt een positieve actie", be nadrukt Brenda de Haan van Na tuur en Zo. „We willen winkeliers duidelijk maken hoe zij gemakke lijk geld kunnen besparen. Winke lend publiek wordt er ook bij be trokken. We weten van eerdere ac ties dat mensen het zinvol vinden. Niet alleen omdat het geld scheelt, maar winkelpersoneel hoeft ook niet meer kleumend van de kou te werken." Groene ZMf-meisjes trekken zater dag 5 februari door Oostburg. Zon dag 6 februari is Hulst aan de beurt. Terneuzen en mogelijk Axel volgen zaterdag 12 februari. Opvallend is dat Sluis, één van de grootste winkelcentra in Zeeuws- Vlaanderen, niet aangedaan wordt. De Haan: „In Sluis vinden vaker ac ties plaats. De gemeente koos daar om voor Oostburg."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37