Oppositie eist harde garanties PZC 2 en 3 10 en 11 KUNDUZ In Tweede Kamer tekent zich meerderheid af voor missie in Afghanistan Rouw ROC's willen gratis openbaar vervoer OM: Van den Dool is vergiftigd Enveloppe uit 1997 bezorgd bij Terneuzens bedrijf Betogers schieten op politiebureaus s d Mooie winterdag 2° 'Leen Harpe roept ergernis op' Publieke omroepen kruipen bij elkaar Vandaag als bijlage bij uw krant VRIJDAG 28 januari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 23 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN DEN HAAG - De Afghaanse regering moet zwart op wit garanderen dat door Nederland opgeleide agenten niet worden ingezet voor militaire acties. Alleen onder die voorwaarden lijkt het Nederlandse kabinet een Kamermeerderheid te krijgen voor de politiemissie in Kunduz. Gister avond laat tekende zich een minus cule meerderheid af voor de uit zending van trainers en militairen. Bij het sluiten van deze krant was nog niet duidelijk of de gehele frac ties van Groenlinks en Christen- Unie ook unaniem voor het kabi netsvoorstel zouden stemmen. Het kabinet produceerde tijdens het tweedaagse debat een waslijst aan toezeggingen aan met name Groenlinks om de partij over de streep te trekken. De steun van fractieleider Jolande Sap heeft ge leid tot heftige discussies binnen haar partij. Een grote meerderheid (ongeveer 80 procent) is tegen de missie. Leden dreigen-GroenLinks de rug toe te keren en dreigen met een motie van afkeuring tegen de GroenLinksleider op hun partij congres, volgende week zaterdag. Onder druk van de Kamer is de missie op papier flink aangepast. De Afghaanse agenten moeten zich afzijdig houden bij militaire activiteiten. Daarover worden 'kei harde afspraken' gemaakt met de Afghaanse autoriteiten en lokale gezaghebbers. Ook de duur van de trainingen wordt aanzienlijk ver lengd, van zes naar achttien we ken. Bovendien leren politiemen sen naast schieten ook lezen en schrijven, en moeten zij elementai re kennis van burgerrechten en be strijding van criminaliteit opdoen. pagina 6 en 7: kabinet gaat uit van papieren realiteit MIDDELBURG De ROC's Zeeland en Westerschel- de vinden dat ook minderjarige mbo-leerlingen een gratis jaarkaart voor het openbaar vervoer moeten krijgen. In een uitgestrekte provin cie als Zeeland worden ze nu op kosten gejaagd en dat stimuleert niet om verder te leren, aldus de ge zamenlijke besturen. pagina 3: commentaar pagina 23: 'kaart voor alle studenten' KATTENDIJKE Ad van den Dool (60) uit Kattendij- ke is in maart 2009 vergiftigd met haargroeimiddel, aldus officier van justitie J. de Smet. Het was toege voegd aan een fles likeur. Na het overlijden van de man werd in de broekzak van zijn vrouw (54) een flesje met het middel gevonden. pagina 22: vergiftigd met haargroei middel door Raymond de Frel TERNEUZEN - Medewerkster Daph ne Verstraeten van De Ruyter Ad viesbureau in Terneuzen keek don derdagochtend vreemd op toen ze de post doornam. Er zat een enve loppe bij, die was afgestempeld op 12 mei 1997. De kosten voor het versturen bedroegen 2,80 gulden. De enveloppe was retour gezon den, omdat het adres geen brieven bus had of juist een overvolle bus zou hebben. Kosten voor het ver sturen: twee gulden en tachtig cent. Het betrof een kopie van een belastingaangifte over het jaar 1996 van een inmiddels overleden man uit Terneuzen. Verstraeten: „Het moet ergens zijn blijven slingeren. Normaal maak je zoiets toch open? Dit is natuurlijk uniek. We bewaren het nog maar even in het hangmapje van deze meneer." pagina 22: reactie TNT Post We hebben niets te zoeken in Kunduz reageer op www.pzc.nl reacties: 299 uw/ 's Gedichtendag is leuk eens^MI 38% CAIRO Egyptische betogers hebben giste ren twee raketgranaten afgescho ten op een politiebureau in de stad Sheikh Zuwayed in het noorden van Egypte. Een projectiel raakte een medisch centrum. Een paar uur eerder was een jongen gedood door een politiekogel in zijn hoofd. pagina 8 en 9: protest Egypte verliest nog niet aan kracht msmtrnsmmssmmimsmMmmmmmmmsim I 62% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8 "7 1688 555530» SARDINATA - Familieleden van mijnwerker Lucelio het noorden van Colombia. Vijf slachtoffers kwa- Carreno waken in zijn huis bij zijn doodskist. Car- men dichtbij de ingang van de mijn om het leven, reno is een van de 21 mijnwerkers die om het Ie- Hun lichamen en die van twee andere mijnwer- ven kwamen bij een explosie in een kolenmijn in kers konden uit de mijn worden gehaald. De licha men van de resterende veertien slachtoffers lig gen nog in de mijn. Waarschijnlijk werd de explo sie veroorzaakt door vrijgekomen methaangas. foto Fernando Vergara/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1