Zeeland PZC Leonardo-onderwijs komt geld te kort Zuiderhoofd Westkapelle wordt in ere hersteld Kavelverkoop 'positief stabiel' Snelle actie WALCHERi 18 en 19 17 20 SCHOOL Ouders moeten 1800 euro per kind betalen om onderwijs voor slimme leerlingen overeind te houden Kanonskogel en granaat in kreek almanak Vrijdag 28 januari 2011 Klarenbeek verrijkt met fruitbomen als kunstproject Gemeente Veere peilt toekomst van basisscholen Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep OOST-SOUBURG - Ouders van zeer slimme leerlingen moeten volgend schooljaar r8oo euro gaan betalen om hun kind het Leonardo-onder wijs te laten volgen. Door een ge brek aan sponsors is extra geld no dig om deze vorm van speciaal on derwijs overeind te houden. Het bestuur van de Archipelscho len heeft dat de ouders laten we ten op een informatieavond. Het door Maurits Sep WESTKAPELLE - Het Zuiderhoofd is een begrip in Westkapelle en om streken en over een half jaar ziet het er ook weer uit om trots op te zijn. Gisteren is begonnen met de restauratie van het historische paal hoofd. Dijkgraaf Toine Poppelaars, wethouder Jaap Melse en gedepu teerde Kees van Beveren haalden de eerste plank uit-het paalhoofd.. Het plankier wordt volledig ver nieuwd en enkele palen worden vervangen. Ook de bevestigingen en de leuning worden hersteld, zo dat het weer veilig is op het paal hoofd. Voor de bouwvak mogen mensen er weer op. Anderhalfjaar geleden sloot de gemeente Veere het af omdat het in te slechte staat verkeerde. Het Zuiderhoofd is eind negentien de eeuw gebouwd. Behalve om gol ven te breken diende het ook als aanlegsteiger voor loodsen en als visplek voor Westkappelaars en at tractie voor toeristen. De laatste opknapbeurt is begin jaren negen tig uitgevoerd. De huidige restaura tie kost 450.000 euro. Als het Zui derhoofd is hersteld, zal het water schap Scheldestromen het voortaan onderhouden. VEERE Bij munitie-onderzoek in de Veer- se Kreek zijn deze week twee pro jectielen boven water gekomen: een kanonskogel die mogelijk uit de zeventiende eeuw stamt en een brisantgranaat van 37 millimeter uit de Tweede Wereldoorlog. Vol gens waterschap Scheldestromen zijn ook een fiets, een autoband en een motorblok gevonden. De ka nonskogel gaat voor archeologisch onderzoek naar de gemeente, de granaat gaat naar de EOD. Leonardo-onderwijs wordt voor heel Walcheren gegeven op de Ar chipelschool Tweemaster-Kame leon in Oost-Souburg. Daar krij gen vier groepen van zestien kin deren deze vorm van basisonder wijs. Volgens bestuursvoorzitter Cees Corstanje wordt het geldgebrek veroorzaakt door de economische crisis. De stichting Vrienden van Leonardo zou zorgen voor spon sors, maar dat lukt onvoldoende. Van het ministerie van Onderwijs valt ook geen geld te verwachten. „Het Leonardo-onderwijs is duur der dan gewoon onderwijs. We zijn nu afhankelijk van een onze ker bedrag van sponsors. Om ze ker te zijn dat we het onderwijs kunnen bieden en kunnen vol doen aan de criteria voor Leonar do-onderwijs, willen we zorgen voor een vaste basis." Daarom wordt een beroep gedaan op de ouders. Hen is gevraagd om 150 euro per maand per kind bij te dragen. Dat komt neer op 1800 eu ro voor een heel jaar. Nu wordt geïnventariseerd hoeveel ouders dat kunnen en willen betalen. Voor 1 maart moet dat beeld com pleet zijn. Afhankelijk van het bedrag aan sponsorgeld dat de Archipelscho len voor het Leonardo-onderwijs ontvangen, zal de ouderbijdrage la ger uitvallen. Ook komt er een commissie die zal beoordelen of ouders die geen 1800 euro kunnen betalen een gedeeltelijke kwijt schelding kunnen krijgen. Ouders die dat geld niet willen be talen, kunnen hun kind ook naar de zogenoemde Plusklas sturen, zegt Corstanje. Daar krijgt het ook extra leerstof die moeilijker is dan in een gewone klas, maar niet van het niveau van het Leonardo-on derwijs. Corstanje: „We gaan wel door met het Leonardo-onderwijs. Maar we kunnen het niet draaiend houden op een steeds wisselende sponsor bijdrage. Daarom is een vaste in komstenbron nodig." Met een gezamenlijke krachtsinspanning hebben de topmannen van de organisaties die zorgen voor de restauratie van het Zuiderhoofd de eerste plank uit het plankier verwijderd. Van links naar rechts: dijkgraaf Toine Poppelaars, gedeputeerde Kees van Beveren en wethouder Jaap Melse. foto Ruben Oreel mmmmmmmsmt VLISSINGEN Tip? redactie@pzc.nl Kopers staan nog niet in de rij voor de vrije, in prijs verlaagde kavels aan de Beatrixlaan in Vlissingen. De maatregelen die de gemeente Vlissingen heeft getroffen om het vastgelopen project van de grond te krijgen, in november 2010, heb ben tot dusver geresulteerd in twee opties. Behalve een lagere grondprijs, die zakte van 275 naar 240 euro per vierkante meter, nam de gemeente ook het initiatief tot welstandsvrij bouwen en investeerde ze in pro motie. De uitgifte van kavels was er drie jaar geleden volledig stilge vallen. Nu zijn er nog zes van de tien beschikbaar. In Souburg-Noord gaat het daaren tegen wel harder. Daar zijn van de dertien vrije kavels nog maar drie kavels beschikbaar. Vorig jaar zijn er twee verkocht en is een optie ge nomen. De gemeente noemt de verkoop, gezien de crisis, 'positief stabiel'. Wie geregeld de twijfelachtige eer te beurt valt om een schrijven van het Centraal Justitieel Incassobureau uit Leeuwarden te ontvangen, kent het gevoel wel. Zo'n brief kun je maar beter zo snel mogelijk wegmoffelen en de bijbehorende beschikking rap voldoen. Dat voorkomt een hoop dis cussie en verwijten van huisgenoten. Lastiger wordt het als de dienders der wet een verkeersovertreding zo interessant vinden dat ze het delict graag willen delen met de regionale media. Die Walcherse jongen die niet bepaald trots was op zijn on langs begane verkeersovertreding, wist daar wel wat op. Zodra hij het verslag van zijn buitensporige rijge drag in de krant las, knipte hij het ge wraakte artikeltje uit. Zijn snode plan slaagde bijna. Z'n ouders kre gen het bewuste stukje niet onder ogen. Over het gat op pagina 22 zijn echter nog veel woorden gevallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17