cultuur 113 Cantare laat van zich horen 7 8 Solo Bram Kwekkeboom agenda Werk Maartje Korstanje belicht bij de Avro Met Verve vrijdag 28 januari 2011 THEMACONCERTEN Vocaal Ensemble richt pijlen op verschillende doelgroepen Meer agendanieuws staat op de website van deze krant. door Ali Pankow Vocaal ensemble Cantare is niet onder één noe mer te vangen. Dit Zeeuwse koor brengt een repertoire voor geoefende luis teraars, maar wil daarnaast ook nieuw publiek trekken met verras sende eigen composities. Met het concert zaterdag in de Geerteskerk in Kloetinge opent het koor een reeks aan optredens de komende maanden. Cantare laat dus van zich horen. „Dat wordt ook weer tijd", vindt dirigent Léon Bours uit Vlissingen. „Sinds onze serie The Armed Man van Karl Jenkins in 2009 bij de her denking van de bevrijding van Zee land hebben we weinig concerten gegeven. De samenwerking met ka merorkest TY is ons zeer goed be vallen. Dat gaan we dit jaar weer doen met twee concerten waar ik onder meer een Requiem en een Stabat Mater voor componeer. Daaraan vooraf geeft Cantare enke le themaconcerten, waarvan zater dagavond dus de eerste." Bours heeft sinds 2002 de artistie ke leiding bij dit vocaal ensemble. „Mijn voorkeur voor repertoire en die van het koor liggen dicht bij el kaar", constateert de dirigent. Ook over de wijze van presentatie zijn ze het eens. Cantare houdt van bij zondere projecten; inspelend op de actualiteit en het liefst in sa menwerking met andere kunstui tingen. Dat geldt niet alleen voor de optredens met Kamerorkest TY, maar bijvoorbeeld ook voor een project in het kader van het Rembrandtjaar. „Dat was wel even wennen: zingen met bewegende beelden erbij. Voor veejay Bernard Vercouteren van den Berge bete kende het veel rustiger werken dan normaal en voor de koorleden ging het voor hun gevoel allemaal erg snel", memoreert Bours. Hij is behoorlijk tevreden over het even wicht aan stemmen binnen de vas te kern van 26 leden. „We komen wel wat bassen en tenoren te kort en bij de vrouwen kunnen we wel wat alten gebruiken. Verder hopen we voor de concerten in novem ber nog wat gastzangers op project basis te kunnen aantrekken." De eerst komende themaconcer ten geeft Cantare op eigen kracht. Het concert zaterdagavond heeft als thema 'Adoramus', of populair gezegd: 'Ik houd van je'. Het pro gramma biedt liederen over reli gieuze en aardse liefde. „Wij breng en onder meer het eerste deel van een driedelige compositie van de Joods Italiaanse componist Castel- nuovo-Tedesco. Hij werd daartoe geïnspireerd door een gedicht over een processie van Federico Garcia Lorca", licht Bours toe en hij laat weten dat de volledige compositie tijdens een volgend concert te ho ren zal zijn. Verder brengt Cantare zaterdag liederen van onder meer Palestrina, Mozart, Liszt, Grieg, Rachmaninoff, Fauré en Part. Een deel van de liederen wordt be geleid door organist Marcel van Westen. Later dit jaar volgen con certen in Oost-Souburg samen met het Giuliani Trio en op Goede Vrijdag in 's-Heer Arendskerke: 'Les sept paroles du Christ sur la croix' van Charles Gounod. De twee concerten in november in Vlissingen en Kloetinge staan in het teken van uitsluitend eigen werken van Bours met als hoogte punten de première van genoemd Requiem en Stabat Mater. „Verder heb ik composities gemaakt op ba sis van gedichten, zoals Mens van Leo Vromans, Hoort gij de zee van Adriaan Roland Holst en De Idioot in Bad van M. Vasalis. Zaterdag 29 januari, Geerteskerk, Kloe tinge, 19.30 uur. Koor Cantare met gastzangers en het orkest TY tijdens de uitvoering van 'The Armed Man' in de Adriaanskerk in Dreischor. IIIIIIHfllOTMir'itfflpilHlllhHI CULTUURNIEUWS Actueel nieuws over kunst en cul tuur in binnen- en buitenland is te vinden op www.pzc.nl/cultuur. RESTAURANT-RECENSIES Uit eten? Bekijk de PZC-recencies van vele tientallen restaurants in Zeeland op: www.pzc.nl/eten. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactie middelburg - De uit Zeeland af komstige acteur Bram Kwekke boom speelt de Rietdekker in het gelijknamige toneelstuk van Thea terproductiehuis Zeelandia, naar het boek van Rinus Spruit. De re gie is in handen van Stefan Perce val. De voorstelling gaat donderdag 10 maart in première in het Arsenaal theater in Vlissingen. Het stuk is aansluitend tot en met 15 april te zien in theaters en dorpshuizen in Zeeland en speelt 16 april in Thea ter aan het Spui in Den Haag. Het verhaal speelt zich afin het be gin van de twintigste eeuw in de tijd waarin de machtsverhoudin gen tussen arm en rijk nog be staan. De familie werkt van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat onder vaak barre omstandigheden. De Rietdekker MIDDELBURG - De hedendaagse beeldend kunstenares Maartje Kor stanje uit Zeeland staat centraal in het programma 4 Art van de Avro televisie zaterdag om 17.00 uur op Nederland 2 (herhaling 5 februari 11.00 uur). Korstanje wordt gefilmd bij haar tentoonstellingen in het Zeeuws Museum in Middelburg en bij Up stream Gallery in Amsterdam. De critici zijn afwisselend Bart Rut ten (Stedelijk Museum), Ann De- meester (kunstencentrum De Ap pel), Valentijn Byvanck (Nationaal Historisch Museum) en Hans den Hartog Jager (kunstcriticus en schrijver). OP PAD Goes Multicultikookpunt, Stichting Variant Goes. Aanmelden: info@variantgoes.nl of 06-30467247. Inloophuis De Oase, Rooseveltlaan 87, 18.30 uur. Terneuzen Stichting Welzijn Ouderen Terneuzen houdt een avondje uit met Musicanto uit Kloosterzande. Bolwerk 22, 19.30 uur. PODIUM Arnemuiden Comedy Night: walking dinner (elf gan gen) met tussendoor optredens van drie professionele stand-up comedians, onder wie Roel C. Verburg. Restaurant Oranjeplaat, 19.00 uur. Burgh-Haamstede Aemstie Alive, Goud voor Oud. Sportcentrum Westerschouwen, 14.00-19.00 uur. Goes Jonge Zeeuwse band The Chimney pre senteert EP The One. 't Beest, 20.00 uur. ^'Zadelpijn en ander damesleed' is een tragikomedie met Margo Dames, Debby Petter, Esther Roord, Lieneke Ie Roux, Renée Soutendijk en Moua Goeman Bor- gesius. Naar de roman van Liza van Sam- beek. Regie: Bruun Kuijt. De Mythe, 20.00 uur. Heinkenszand Cabaretier Mark van de Veerdonk met zijn nieuwe programma Tolaat de Vlogod- re Kiwjt. De Stenge, 20.00 uur. Middelburg Duinart presenteert: Hans Christian An dersen, de familiemusical voor het hele - gezin. Script en regie: Peter Adriaanse, muziek: David Cantens. Uitverkocht. 't Spiegeltheater, 20.00 uur. *De band Gare du Nord met zangeres Dorona Alberti brengt de muziekvoorstel- ling 'Love for Lunch'. Stadsschouwburg, 20.00 uur. Oostburg Optreden Liesbeth List Ledeltheater, 20.15 uur. Rilland De Reilanders brengt de komedie 'In de holte van je arm' van Dimitri Frenkel Frank. Luctor et Emergo, 20.00 uur. Ritthem De Middelburgse Schots/Ierse folkband The Old Firm in concert. Dorpshuis Ons Dorpsleven, 20.30 uur. Terneuzen Cabaretier Lebbis brengt Branding. Scheldetheater 20.00 uur. *Stand Up Comedy Show, met Omar Louchahi als MC, Cristian Pielich als sup port act en de Brabantse headliner Bas Birker. De Pit, 21.00 uur. Westkapelle In Westkapelle Herrijst wordt Op De Hel ling opgevoerd, een theaterstuk over de Scheldewerf in Vlissingen. Op De Helling vertelt de geschiedenis van 'de mannen tussen staal', gespeeld door onder ande ren oud-medewerkers van De Schelde. Westkapelle Herrijst, 20.00 uur. Zierikzee Begin vierde seizoen talentenproject Re- gioRuis. Met: Vloer, Dehumanization, Se rious en Zebrapad. Rapact G-Karwan Stacks levert de eerste hiphopbijdrage, DJ Benjamin Scott sluit de avond af. Brogum, 20.00 uur. ELLEWOUTSDIJK - De 24 cursisten van de stichting Kunsteducatie Walcheren bij Johannes Milhous exposeren hun werk in het 't Kerk je van Ellesdiek. De tentoonstel ling 'Geschilderd met verve' is te bekijken tijdens open middagen zondag aanstaande, zondag 13 en zaterdag '26 februari. Het kerkje is van t3.30 tot 16.00 uur geopend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13