rjmsmssm- Primer effent weg voor make-up i6l Slaap je slank Wellness j) pzc.nl/wellness Opmerkingen? Tips? Adverteren? Abonneren? Frank vrij Kijk ook op: www.pzc.nl/wellness Wat draagt bij aan uw welbevinden en wat zeker niet? donderdag 27 januari 2011 door Ondine van der Vleuten Meer lezen? Eerdere onderwerpen? Meer links? ff redactie@pzc.nl ft' wellness@pzc.nlli www.pzc.nl/abonneren Primer is, oneerbiedig ge zegd, de grondverf van de make-up. Primers strijken de plooitjes glad en werken vlekjes weg. Bovendien zor gen ze dat de make-up beter blijft zitten. Wie regelmatig nagellak gebruikt, kent onge twijfeld de primer voor nagels: een door zichtige lak, die vóór de kleurlak wordt aangebracht. Zeker als altijd donkere kleurlak wordt gebruikt, is zo'n primer aan te raden omdat die voorkomt dat de kleur in de na gels trekt. Daarnaast kunnen aan de primer stoffen worden toege voegd die de nagels harder maken en/of verzorgen. Minder bekend zijn de primers voor het gezicht, al zijn primers in tussen al lang niet meer het best bewaarde geheim van beau- ty-pro's. Primers zijn er in gel-vorm, als crème, poeder of spray, en in alle prijsklassen: van het peperdure neusje van de zalm La Prairie Cellular Treatment Gold Illusion Line Fillertot en met de vriendelijk geprijsde Make-Up Ba se van de Hema. Wat doen primers precies? Aller eerst maken ze de huid egaal. Gro ve poriën ogen fijner, vlekkerig heid vervaagt, kleine rimpeltjes worden opgevuld. Op deze ondergrond kan dan de foundation, de oogschaduw en de lippenstift worden aangebracht. Dankzij de bijzonder eigenschap pen van de primer hecht de ma- ke-up beter en blijft deze langer zitten. Er zijn primers op basis van mine ralen en wax, maar de meeste pri mers danken hun bijzondere eigen schappen aan polymeren en silico nen. Het belangrijkste doel is de Dokter Frank van Berkum, diëetdeskundige Wellness: „Culinair gezien zijn er drie dingen die ik niet kan of wil missen: mijn glaas je wijn, mijn nootjes, en mijn stukje bittere chocolade." Nietes: „Ik wil graag chips en spritsen in de ban doen. Waarom? Veel te lekker en ze dragen niet bij tot een betere gezondheid, de voedingsstof fen (calorieën) heb ik niet no dig, de overige ingrediënten al zeker nietzout vet en koolhydraten." Wat vindt u? Wat bekende persoonlijkheden vin den van wellness kunt u dagelijks le zen. Op onze website kunt u ook zien en horen wat mensen op straat daarvan denken. Primer zorgt ervoor dat make-up beter blijft zitten en er mooier uitziet. foto Bernd Thissen huid gladder en gelijkmatiger te maken. Kleine littekens worden minder zichtbaar. Door de basisin grediënten te combineten met an- dere producten, kunnen aan de primer speciale eigenschappen ge geven worden. Voor een vette huid zijn er matter ende primers, voor de droge huid vochtinbrengende. Vrouwen die geen tijd hebben om de make-up gedurende de dag bij te werken, kunnen voor een sterk fixerende primer kiezen. Er zijn primers die gericht zijn op het vereffenen van ldeurverschillen, voor vrouwen met een vlekkerige huid. Voor mensen met een zeer gevoelige huid, die snel allergisch reageren op make-up, zijn er primers die een waterdichte barrière vormen en zo de huid voor de make-up be schermen. Vaak zijn meerdere eigenschappen gecombineerd in één basisprimer, zoals Velvet Touch Foundation Pri mer van Ghosh, Sheer Illuminating Base van Chanel of Éclat Miracle van Lancöme. En dan zijn er nog de pri mers voor specifieke gebie den: de ogen, de mond, de wimpers. Hema Eyeshadow Base en Ombre Éclat Base Paupières van Guerlain zijn bedoeld voor de oogleden. Ze zorgen voor een glad dere ondergrond, waarop de oog schaduw beter hecht. Kleine lijn tjes worden opgevuld. Bij gebruik van een primer wordt de kleur van de oogschaduw vaak intenser. Lipprimers zoals Kiss Kiss Liplift van Guerlain, de Lip Filler van Dior of Elizabeth Arden's Lip Fix voorkomen dat de lipstick uitloopt in de fijne lijntjes rond de mond en geven de lippen zelf een glad der aanzien. Bijna elk cosmeticamerk heeft wel primers voor de wimpers, zoals Lash Primer Plus van Estée Lauder. Ze zorgen voor een vollere en/of langere wimper, waarop de masca ra goed hecht. Bovendien claimen de meeste producten een verzor gende werking, waardoor de wim per minder te lijden heeft van de mascara. Nog steeds onzeker of de make-up zo wel goed blijft zitten? Dan zijn er fixerende sprays, zoals de Beau ty Fix Airbrush Face van Model Co. Eén keer sprayen en u hoeft de he le dag niet meer in de spiegel te kij ken of er iets moet worden bijge werkt. Eén nadeel heeft deze zorgvuldige opbouw van de make-up wel: u zult 's avonds ook extra moeite moeten doen om alles er weer af te krijgen. Want als één ding slecht is voor de huid, is het met make-up op gaan slapen. En een gezonde huid is de basis voor een mooie make-up. Slapend rijk worden willen we al lemaal, maar kan je ook slapend afvallen? Alleen door je in te spannen en minder te eten val je toch af? Onlangs is er een onderzoek ge daan naar het aantal uren dat je slaapt en de hoeveelheid vet in je buik. Dat laatste is belangrijk om dat vet rond de buikorganen slecht is voor je gezondheid. Hoe meer vet, hoe meer kans op hart en vaatziekten. Wat bleek nu? Mensen die te wei nig slaap krijgen, zijn dikker en hebben meer vet in hun buik dan mensen die 8 uur per nacht sla pen. Hoe komt dat? Je zou denken dat slapende mensen minder energie verbruiken, maar het tegengestel de is waar. Slaapgebrek leidt tot vermoeid heid en daardoor tot een lager energieverbruik. Zij eten ook meer en verbranden ook nog eens minder energie. Daarbij komt nog dat weinig slaap leidt tot veranderingen in onze hor moonhuishouding. Hormonen die het hongergevoel onderdrukken worden door wei nig slaap ook onderdrukt. Dus als je weinig slaapt, ga je meer eten. Het resultaat is meer vetstapeling, een hogere bloeddruk en meer kans op suikerziekte. Dus wil je gezond leven dan is ge zonde voeding en meer bewegen belangrijk maar zorg ook voor vol doende slaap. Dit is de laatste rubriek van Dr. Frank. U kunt dus geen nieuwe vragen meer insturen. SLiMPi'e

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 74