uit13 Aemstie iedereen Alive voor die wil feesten Vlaamse vedetten in Den Bosch donderdag 27 januari 2011 DJ's WipNeus en Pim Syb van der Ploeg Patrick Myers door Ali Pankow Over hoe lang je elkaar een ge lukkig nieuwjaar kunt wen sen, zijn de meningen ver deeld, maar dat het nieuw jaarsfeest Aemstie Alive in Sportcentrum Westerschouwen op de laatste zaterdag van januari wordt gehouden, behoort in middels tot de tradities. De line-up voor de zesde editie geeft aan dat het festijn bedoeld is voor iedereen die van een feestje houdt. Het programma heeft een hoog meezing-gehalte in diverse genres. Aemstie Alive-6 komt immers met publiekstrekkers als: Syb van der Ploeg, Peter Koelewijn, X-factorwinnaar 2010 Jaap, de Hermes House Band en-coverband Killer Queen. Deze laatstgenoemde groep doet de tijden van Freddie Mercury en zijn band herleven. De gelijkenis tussen leadzanger Pa trick Myers en de legendarische Mercury- blijkt zowel in uiterlijk als in stemgeluid 'angstaanjagend groot', volgens kenneres. Voor het X-factorpubliek behoeft [aap geen enkele toelichting meer. Aan de winnaar van deze talentenshow de eer Aemstie Ali ve zaterdagavond om 20.00 uur te mogen openen. Dat hij bij die gelegenheid zijn sin gle Don't Stop Believin zal zingen, mag bij voorbaat vast staan. Met de komst van Syb van der Ploeg gaat een grote wens van de organisatie in vervul ling. „Eindelijk is het gelukt hem te strikken ondanks zijn eeuwig volle agenda. Wij heb ben hem nu in zijn vrije weekend een bun galow mét gevulde koelkast aangeboden", laat bestuurslid Nic-]an Schrier weten. Van der Ploeg staat voor een scala hits met nummers van de Amerikaanse Westcoast die iedereen kent, maar die in zijn versie een speciaal sausje krijgen. X-factorwinnaar 2010: Jaap Hermes House Band Wie Peter Koelewijn zegt, denkt 'ouwe rocker'. Dat is nog steeds terecht. Op het gro te Aemstie Alivepodium krijgt hij alle ruim te te laten^ien dat hij nog steeds een heel grote sfeermaker is met rijke ervaring. De afsluiting van dit evenement komt van de 10-man sterke Hermes House Band. De groep begon in 1984 als band van een Rot terdamse studentensociëteit. Die begren zing is de groep snel ontgroeid. Met een eigen versie van Gloria Gaynors I will survive reikte de Hermes House Band foto's Aemstie Alive tot hoog in enkele internationale hitpara des. Aemstie Alive biedt zaterdagmiddag een spe ciaal programma voor kinderen met optre dens van: clown Bassie en zijn vriendjes, de band Zirkus Zirkus en de dj's Wipneus en Pim. Zaterdag 29 januari, Sportcentrum Westerschouwen, (parkeren bij rontonde Westenschouwen), Aemstie Alive, Kidsparty 13.00- 17.00 uur en Nieuwjaarsfeest 20.00 uur. René Magritte: L'attentat door Gerrit van den Hoven Het Groeningemuseum in Brugge is vooral bekend door zijn mooie collectie Vlaamse primitieven: tse-eeuwse grootheden als Jan van Eyck en Hans Memling. Zijn collectie van modernisten is veel minder be kend. Het Brugse museum doet er alles aan om ook daarmee naam en faam op te bouwen. Het Noordbrabants Museum in Den Bosch werd - voor het tijdelijk dicht gaat voor renovatie - be schouwd als een mooi podium om de aandacht van 'de Ollanders' ook op die verzameling te richten. Met 'Vlaamse vedetten', zoals deze expositie heet, heeft Den Bosch een mooie expositie van vijftig werken in huis. Het is vooral een expositie voor liefhebbers van pu re schilderkunst. Het Brugse mu seum mist weliswaar enkele grote namen zoals bijvoorbeeld Leon Spilliaert, maar met Rik Wouters, Delvaux, Emile Claus, Magritte en met James Ensor zijn de grote na men van de Belgische modernis ten toch vertegenwoordigd. Medesamensteller Laurence Van Kerkhoven van het Groeningemu seum heeft gelijk dat de expositie een goed beeld geeft van de Bel gische schilderkunst tussen 1885 en i960. Vlaamse vedetten: Modernisten uit het Groeningemuseum in Brugge. Noordbrabants Museum, Den Bosch, tot en met 15 mei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 71