6 luit agenda donderdag 27 januari 2011 ren Pontes Pieter Zeeman. Bibliotheek, 11.15 uur *De Poëziekamer maakt stapelgedichten in het kader van de Landelijke Gedichten dag. Bibliotheek, 18.30 - 21.00 uur VRIJDAG 28 JANUARI Goes Multicultikookpunt, Stichting Variant Goes. Aanmelden: info@variantgoes.nl of 06-30467247. Inloophuis De Oase, Rooseveltlaan 87, 18.30 uur Terneuzen Stichting Welzijn Ouderen Terneuzen houdt een avondje uit met Musicanto uit Kloosterzande. Bolwerk 22, 19.30 uur ZATERDAG 29 JANUARI Oud-Sabbinge Open dag in de werkplaats van orgelbou wer René Nijsse, schouw van nieuw ker korgel voor de Gereformeerde Kerk in Diever. Ring 6,10.00-15.00 uur; Zeelandhallen* \G33É toti2jr 4,50 laaaa vanaf 12 jr 10,00 Keramiekkralen Matroesjka's Driedimensionale kralen DONDERDAG 17 JANUARI Goes Startavond Alpha-cursus. De Alpha-cur- sus biedt in tien avonden en één week end een vrijblijvende kennismaking met het christelijk geloof. Voor meer informa tie: www.alpha-cursus.nl De Levensbron, Mansholtlaan 1, 19.00 uur 's-Gravenpolder Kweker, plantendokter en Viburnumspe- cialist Ward van Teylingen geeft een le zing en adviseert over planten. Dorpshuis, 20.00 uur. Middelburg Maandelijkse popquiz. Thema: '2000 plus'. De Drukkerij, 19.30 uur Bedeltjes Zierikzee Prijsuitreiking gedichtenwedstrijd scholie door Wendy van den Hurk Ooit geweten dat er driedimensionale kralen bestaan? Die met je mee lijken te draaien als je voorbij loopt? De Mona Lisa's onder de sieraden. Ze liggen in de nieuwste aan winst van het Sint Jacobsstraat- je in Vlissingen: 't Kralenhoekje. In alle kleuren van de regen boog. Zo ben je zorgbegeleider en zo ben je zelfstandig ondernemer. Niet dat Chantal Poppe het niet naar haar zin had bij Arduin - hele maal niet. Maar haar creativiteit kon ze er niet kwijt en die behoef te ging maar niet weg. Chantal was vroeger altijd al zo'n knutsel- kind. Frunniken, tekenen, schrij ven, toneelspelen; ze deed niets lie ver. „En kralen. Altijd was ik bezig met kralen. Ik mocht er niet aanko men, maar het juwelendoosje van mijn moeder had een enorme aan trekkingskracht op mij. Toen ik acht was, kreeg ik een Indisch sie- radendoosje. Mijn eigen kralenka- binet." Haar man Wilco had eigenlijk het zelfde. Die was tot voor kort eige naar van een hengelsportzaak in Middelburg, maar wilde zich gaan toeleggen op webdesign. Hij oefen de met een webwinkel en ja, daar moest natuurlijk wel iets in te koop zijn. Chantal hoefde daar niet lang over na te denken. „Kra len." Ook al waren er al 350 webwinkels voor kralen, die van Wilco en Chantal werd een succes. Zo groot zelfs, dat hun krappe huisje in de Middelburgse Baarsjesstraat bin nen de kortste keren ramvol stond met dozen. „Tot in de slaapkamer en de schuur", vertelt Chantal. „Vanaf het moment dat onze klei ne begon te kruipen, werd het nog gevaarlijk ook. Vandaar dat we op zoek gingen naar een bedrijfsruim te. En toen kwamen we dit winkel tje tegen." Het voormalige kledingzaakje in de Sim iacobsstraat bleek perfect: knus en authentiek. En de 'passa ge waar je vroeger héél snel door heen liep', zoals Chantal het zich herinnert, was veranderd in een karakteristiek specialistenstraatje. „Met allemaal nieuwe onderne mers die er heel veel zin in heb ben. Ik voelde me er gelijk thuis." Twee maanden is 't Kralenhoekje nu open. De winkel staat vol tafels met daarop prachtige oude letter bakken - sommige aan de zijkant nog betiteld met het lettertype - waarvan zelfs de kleinste vakjes zijn gevuld met de mooiste kralen. De keramiekkralen in Delfts Blauw, in tientallen soorten, doen het erg goed bij toeristen en de me talen bedeltjes - van kruisbeeldjes tot draaiende molentjes - verlie zen nöoit aan populariteit. Glazen lampworkkralen, zoetwaterparels, matroesjka's: alles wat te rijgen valt, is er te vinden. Zeifis Chantal nog altijd het meest gecharmeerd van de Tsjechi Chantal Poppe 't Kralenhoekje in de Sint Jacobsstraat in Vlissingen. foto's Lex de Meester sche facetkralen, die aan alle kan ten zijn geslepen. „Die passen al tijd. Maar dat geldt eigenlijk voor alle kralen. Een tijdje terug waren ze heel erg in de mode, maar ik ben eigenlijk blij dat we onze win kel van na die tijd is. Dan ben je niet afhankelijk van een hype. Het leuke van de winkel, vergeleken met de webwinkel, is dat je nu echt ziet wie je klanten zijn. En dat zijn echt niet altijd vrouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64