Een scherpe satire op Hollywoodse normen uit 15 filmscan Liesbeth List De Reilanders Popsport On Tour Kingfisher Sky Hexagon Ensemble donderdag 27 januari 2011 De titel was er voor mij een om vlug aan voor bij te gaan: Showbizz Baby. De productiena men ook al: REP/MTV. Te zien op dinsdag 1 februari in De My the in Goes. Maar ik ben net nog wel professioneel genoeg om die neiging telkens weer te onderdrukken en toch even ver der te 'researchen'. En dan kom je al gauw te weten dat er een Engelstalig origineel is. Eentje met een frappante titel: The Little Dog Laughed. Dan is de nieuwsgierigheid ge wekt. Dan ontdek je dat zowel The New York Times als The Guardian daar een - in al zijn betekenissen - serieuze recensie aan gewijd heeft. En dan is het duidelijk: hier kan de PZC niet achterblijven. The Little Dog Laughed is oorspron kelijk een verhaal in een verhaal. John Fante laat het zijn alter ego Arturo Bandini (juist, die van Wait Until Spring, Bandini) schrij ven in zijn tweede roman Ask the Dust. Deze opmerkelijke auteur staat bekend om zijn bijzonder le vendige, kronkelige personages en zijn 'shoot-from-the-hip'-stijl. Hij verdiende zijn geld als scenario schrijver in de (Hollywood) filmin dustrie, en was de man achter on der meer Walk on the Wild Side (1962, met Jane Fonda). Die Arturo Bandini is een heerlijk mannetje, vanuit zeker oogpunt. Het is een minimaal schrijvertje, maar zó vol van zichzelf dat hij het presteert om over zijn eigen enige verhaal te zeggen: „I wonder if he's handsome, that Bandini fel low, author of that brilliant Little Dog Laughed." De grande dame van het chanson legt als het ware rekenschap af van haar leven en de keuzes die ze daarin heeft gemaakt. Haar triom fen komen aan bod, de vermakelij ke avonturen met Ramses Shaffy en haar samenwerking met Jac ques Brei, maar ook de mislukkin gen en tegenslagen. Toch is het een omzien in vreugde. Vrijdag 28 januari, Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur. En als hij een aardbeving mee maakt in het altijd woelige Los An geles, schrikt hij daar niet van op maar draaft enthousiast naar bui ten en stelt vast: „Now there were screams. Then dust. Then crum bling and roaring. I turned round and round in a circle. I had done this. I had done this. I stood with my mouth open, paralyzed, look ing about me. i ran a few steps to ward the sea. Then I ran back. You did it, Arturo. This is the wrath of God. You did it." Al gaat het om een heel ander ver haal, dit zijn wel al heel veel - en veelbelovende - ingrediënten voor onze Showbizz Baby. Dat speelt zich afin de wereld van het Ameri kaanse entertainment. Waarin de ambitieuze agent Diana de televi Toneelgezelschap De Reilanders speelt twee avonden achtereen de relatiekomedie In de holte van je arm van Dimitri Frënkel Frank. Met: Huib Meeuwsen, Lia Wisker- ke, Hans Bakker, Anneke Freijser, Jan Nagelkerke en Theo v.d. Linde. De regisseur is Wim Krüll. Hij wordt bijgestaan door Anneke Freijser. Vrijdag 28 en zaterdag 29 januari, Luctor et Emergo, Rilland, 20.00 uur. sie-acteur Mitchell helpt om het te gaan maken op het filmdoek. Dia ne is lesbisch en Mitchell al even min een zuivere hetero. Maar om wille van hun carrières hebben zij, of veinzen zij, een relatie. Want voor een beetje roem moet veel ware aard verborgen blijven. Totdat Mitchell verliefd wordt op een jonge boy-lover. Dan moeten alle zeilen bijgezet worden om het hypocriete Hollywood niet wakker te schudden. Want daar mag een film soms een homo-thema heb ben, maar de hoofdrolspeler moet wel keurig hetero zijn. Showbizz Baby wordt aangeprezen als een zwarte komedie. Met een glansrol voor de twee hoofdperso nages. Die deels onbedoeld een scherpe satire op Hollywoodse nor Popsport is het project om begin nende bands wijs te maken'in de wereld van popmuziek. Drie top pers uit de eerdere edities doen Popsport On Tour om meer po diumervaring op te doen: de Zeeuwse band Zaniac (vorig week end nog winnaar van de Kink FM-publieksprijs in Paradiso), Da kota en Hunting The Robot (foto). Zaterdag 29 januari, De Klomp, Ovezande, 20.30 uur (zaal open). men en waarden ten beste geven. Maar die ook laten zien hoe een mens met veel kleine leugentjes zichzelf goed voor de gek kan hou den. Als dat alles overgoten wordt met een Fantiaans sausje (hopelijk hebben ze dat in de Nederlandse variant niet laten inkoken), kan dat een verdachte titel toch wel heel verleidelijk maken. Afgelopen zaterdag Veld huis Kemper gezien in Kruiningen. (Wat is het, dat ik dorpszaaltjes leuker begin te vinden dan theaterzalen?) Zij brachten hun nieuwste program ma, in try-out. Dan maar niet ge lukkig is de titel. Tot de zomer is el ke voorstelling uitverkocht! Een frisse avond. Ik was na de vele Kingfisher Sky, opgericht door ex-Within Temptation-drummer Ivar de Graaf, speelt progressieve myth-rock, zowel sfeervol en hard als dromerig en rockend. Onlangs bracht de groep het goed ontvan gen tweede album uit: Skin of Earth. Naast Kingfisher Sky treedt de de succesvolle female fronted metalband theNAME op. Zaterdag 29 januari, De Piek, Vlissingen, 22.00 uur. solo-cabaretiers bijna vergeten hoe goed een duo kan zijn. Het aange ven en het afmaken, de underdog en zijn meester in een verbaal bal let. De ironie en de zelfspot, in een knap geconstrueerd verhaal (de surprise-party met bittere pil). De kritische en heerlijk hilarische kanttekeningen bij onze zinneloze jacht op geluk. En natuurlijk blijft er in de liedjes nog heel veel over van hoe de zege tocht begon: met een TMF Award-nominatie in de categorie beste popgroep Nationaal. Twee prachtige musici mee op tournee; vooral de percussioniste maakt het verschil. Showbizz Baby, dinsdag 1 februari in De Mythe, Goes. Aanvang: 20.00 uur. Het Hexagon Ensemble voert bij Muziekpodium Zeeland Lady Mac beth van Mtsensk van Sjostakovitsj uit. Bezetting: Wout van den Berg (fluit), Bram Kreeftmeijer (hobo), Arno van Houtert (klarinet), Ma rieke Stordiau (fagot), Christiaan Boers (hoorn), Frank Peters (pia no), Chistine Ewert en Carol Lins- sen (voordracht). Zondag 30 januari, Sint Jacobskerk, Vlissingen, 15.30 uur. Willem Nijssen blikt elke week vooruit - en terug - op bijzondere toneelvoorstellingen in het Zeeuwse podiumaanbod. Judith van den Berg, Egbert-Jan Weeber, Jennifer Hoffman en Hylke van Sprundel (vlnr) spelen in Showbizz Baby.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63