2ol zeeland Verkenning naar fusie Altijd de leukste aanbiedingen! school en kindopvang Levenspad leidt -as 'Een boek is 'i stipreizen.nl ONDERWIJS Initiatief op brede school in Middelburg-Zuid HET PADHUIS Schouwen-Duiveland kent veel huizen en boten met bijzondere namen. In deze serie worden ze verklaard. Wedstrijd voor hoveniers bij het Edudelta College Padhuis ook wel donderdag 27 januari 2011 luS6Xu. |^-MSC; Zie stipreizen.nl/crmsi goes - Edudelta College in Goes houdt vrijdag en zaterdag een voor ronde van de Nationale Beroepen- wedstrijd Tuinaanleg. De wedstrij den zijn de voorronde van een reeks landelijke wedstrijden voor hoveniers in opleiding. Het win nende team uit alle voorrondes zal tijdens de beurs Tuinidee, eind fe bruari in Den Bosch, strijden om de nationale titel. Overigens strij den in Goes geen Zeeuwse scho len voor een plek in de finale. De teams van het Edudelta College gaan naar Breda en nemen het daar op tegen scholen uit Houten, Helmond, Nijmegen en Velp. Pas daarna zijn de finalisten bekend. zierikzee - Boeken, je kunt er niet vroeg genoeg mee beginnen. Voor zover ze het zelf nog niet hadden bedacht, kregen de zeven ouders die gisteren in de bibliotheek in Zierikzee een koffieochtend over het thema bezochten, deze bood schap wel mee van Kristi Okker. p Behalve dat voorlezen al van jongs p af aan nuttig is én een rustmo- j ment voor ouder en baby creëert, kunnen baby's ook veel andere S dingen leren uit speciale boekjes. r Zo leren de kleintjes kennis ma ken met verschillende materialen in zogenaamde 'voelboekjes'. De ze, maar ook andere soorten baby- L boeken, zijn te leen bij de bieb. j. Het is de bedoeling dat de biblio- ti theek vier keer per jaar een activi teit rondom baby's gaat verzorgen. door Marijke Vael Hij is nog steeds belegd met grind. Maar de op rit naar hun woning on derging in de loop van de tijd een verrassende wending. Evenals de levensloop van Riet Verhoek en Adri Bolle, die sinds 1986 in het Padhuis wonen. Een hofstede aan de Brede Zandweg nabij Oosterland, waarvan de op rit vroeger een openbare weg was. Het Padhuis viel Adri als jongere reeds op. „Wanneer ik hier als 14-jarige langs fietste om aan de zeedijk te gaan zwemmen dacht ik: 'Wat een superplekje. Zo vrij en met uitzicht op het natuurge bied van de baron. Wat zou ik daar graag wonen!' Maar ik dacht dat ik daar wel nooit geld voor zou hebben." Adri werd 61 jaar gele den in Oosterland geboren als zoon van Janneke Nouwen en Jo hannes Bolle. Een kleine landbou wer, die vanuit een rijtjeshuis aan de Korte Ooststraat zijn 4 hectare land bewerkte; tot de watersnood ramp met trekpaarden. Het leven van Adri veranderde in grijpend toen zijn vader en moe der kort na elkaar overleden, ter wijl hij nog maar 15 jaar was. Ter wijl een gezinshulp en huishoud ster het huishouden voor de drie zonen gaande hielden, maakte Adri de Landbouwschool af en ver richtte het werk op de akkers van zijn vader. „Mijn oudste broer stu deerde en mijn jongste broer was nog te klein." Het was tevens de periode waarin hij als 16-jarige ver kering kreeg met dorpsgenote Riet Verhoek. „We zaten samen op de christelijke lagere school. Maar acht jaar na het overlijden van haar moeder emigreerde ze met haar vader naar Canada." Omdat Verhoek senior daar niet kon wen nen keerden ze vijf jaar later terug naar Oosterland. „Toen heb ik haar gelijk opgevangen, want ik vond het altijd al een leuk meisje." Het stel trouwde toen Adri 20 en Riet 19 jaar was. Ze runden het door Henk Postma MIDDELBURG - Scholen, kinderop vang en clubs doen kinderen te kort doordat ze los van elkaar ope- ren. Daarom komen in Middel burg 'verkenningen' op gang om onderwijs en kinderopvang ver gaand samen te voegen. Het einddoel is: in iedere wijk een 'integrale voorziening' die alle kin deren van 0 tot 12 jaar een 'over zichtelijk, een duidelijk en goed pe dagogische klimaat' biedt. Daar wordt dan niet alleen basisonder wijs gegeven, maar is ook opvang en kan aan sport, spel en cultuur worden gedaan. Kinderen krijgen het recht om daar minstens enkele dagen per week, van 7 uur 's och tends tot 7 uur 's avonds gebruik van te maken. Zo ver is het nog lang niet. in een rapport van een landelijke 'taskforce' die deze ont wikkeling propageert, wordt het een 'ambitieuze stip op de hori zon' genoemd. Maar daar wordt aan toegevoegd dat het van levens belang is die stip zo snel mogelijk te bereiken. Anders vallen steeds meer kinderen uit de boot en lukt het straks niet genoeg ouders aan het werk te krijgen om economie en samenleving draaiend te hou den. Oud-politica Ina Brouwer was gisteren, als voorzitter van de branchevereniging MO-Kinderop- vang, in Middelburg om dit te pro pageren bij bestuurders en profes sionals. Allerlei landelijke wetten en regels staan de totstandkoming van 'integrale kindvoorzieningen' nog in de weg. Maar scholen, kin deropvang, gemeente en welzijns organisaties kunnen er op wijkni veau alvast een begin mee maken. In Middelburg-Zuid hebben de be sturen van de organisaties in de brede school al besloten om, sa men met beroepskrachten en ouders, de mogelijkheden te ver kennen. Er hoort een verdere pro fessionalisering bij, tot op hbo-ni- veau van begeleiders in de kinder opvang. Uit berekeningen van het CBS is gebleken dat de extra kos ten in het niet vallen bij de maat schappelijke baten en de besparin gen die kunnen worden bereikt. landbouwbedrijf van vader Bolle terwijl Riet, behalve het huishou den van de drie broers ook dat van haar vader bestierde. „We ver bouwden bloembollen, aardappe len en uien." Maar rugklachten noodzaakten Adri Bolle in 1974 over te stappen naar de uienhan- del van zijn oom, Klaas van Dijke, die hij later overnam. Het stel, dat aanvankelijk slechts een fiets en Het Padhuis, dat door de Oos-J terlandse bevolking ook - wordt aangeduid als Piatluus, werd J in 1939 door de erven van H. P.J Hendrikse verkocht aan M. Steen-i poorte. Zo kwam het in handenl van diens dochter Corrie en haarj man H. C. Barendse, die de 10 hec-i tare bouwland bewerkte die bil het pand horen. Sinds Riet eij Adri Bolle de hofstede in 1986

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56