PZC I7 Buurt is wateroverlast meer dan beu Hagel SCHOUWEN-DUIVELAND 20 en 21 18 en 19 déÜRVKKERY Inschrijven bijdrage fonds Kazernering almanak Levenspad leidt stel naar het Padhuis Donderdag 27 januari 2011 Binnenstad Zierikzee zucht onder vrachtverkeer Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl KLACHTEN Duur project in Burgh-Haamstede volgens inwoners mislukt door Piet Kleemans burgh-haamstede - De bewoners van Oosterscheldelaan en Grevelin- genlaan in Burgh-Haamstede zijn de wateroverlast in hun wijk meer dan zat. De buurt overweegt een handtekeningenactie. Het door de gemeente Schou- wen-Duiveland en waterschap Scheldestromen uitgevoerde pro ject om het probleem uit de we reld te helpen heeft volgens de buurtbewoners niets geholpen. Oosterscheldelaanbewoner Arend Lind: „Het is weggegooid geld. We zijn vele tonnen euro's verder en er is niets bereikt. In een water land als Nederland is men hier niet in staat een gebiedje als het Gadrabos en omgeving zodanig te polderen dat bewoners geen wa teroverlast hebben." Aanhoudende regenval zorgt met enige regelmaat voor wateroverlast in de vorm van hoog water in de kruipruimte en tuinen die blank staan. Lind: „Bij een oude mevrouw bij ons in de buurt liep het water be neden in de kokers van de hete- luchtverwarming. Het gevolg was dat er gewoon vochtige lucht naar binnen werd geblazen. Dat lijkt mij zeer ongezond voor een vrouw van 94." Lind heeft inmid dels een pomp aangeschaft waar mee hij water uit de kruipruimte onder zijn huis weg kan pompen voordat het onaanvaardbaar hoog komt te staan. „Maar dat kost weer extra stroom en overlast. En in de buurt staat ge woon nog heel veel water. Niet al leen in de tuinen maar bijvoor beeld ook in het Gadrabos hier vlakbij. En dan kunnen de ge meente en het waterschap wel mooie verhalen vertellen, het pro bleem is gewoon nog niet opge lost. De klimatologische voorspel lingen geven aan dat het alleen maar natter wordt, dus maatrege len zijn gewenst en wel op zeer korte termijn." Wethouder van Openbare Wer ken, Wim Stouten, zegt de klach ten te kennen, maar zich nog in de materie te moeten verdiepen. Oosterscheldelaanbewoner Arend Lind bij de vroongronden; ook hier staat het (grond)water volgens hem veel te hoog. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 do. 27 januari, 19.30 uur Popquiz za. 29 januari, 15.00-16.30 uur Marsha singer-songwriter i za. 29 januari, 15.00-16.00 uur Huub van der Lubbe i signeert o.a. Guichelheil j vrij. 4 februari, 16.30-17.30 uur j De Drvkkery Talkshow j met o.a. Bettine Vriesekoop boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl ZIERIKZEE Het Kazerneringsfonds heeft dit jaar 2000 euro te verdelen. Dit oude fonds geeft jaarlijks subsidies aan sociaal-culturele activiteiten in Zierikzee. Aanvragen voor een bij drage uit het fonds moeten voor 1 april worden ingediend. Het Fonds Kazernering Zierikzee bestaat sinds 1811. Vroeger werden met geld uit dit fonds de kosten van inkwartiering van militairen betaald. Nu geeft het fonds subsi dies voor Zierikzeese activiteiten op sociaal-cultureel gebied. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl De 'overkantse' verslaggever heeft onlangs de sprong over de Wester- schelde gemaakt. Een vorm van inte gratie die door de bedrijfsleiding van harte toejuicht. Enthousiast stort onze man zich nu op Borsele. Recente cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek tonen aan dat dit tegenwoordig de fruitigste gemeente van Nederland is. Borsele telt de meeste hectares fruitgaard van alle Nederlandse ge meenten. En dus staan daar nave nant nogal wat anti-hagelkanon- nen. Het CDA bepleitte onlangs in deze krant legalisering van die kanonnen. In zijn verslagje repte de overkanter -jawel, trouw zijn dienstplicht ver vuld - van apparaten om 'vogels te verjagen'. De bewuste verslaggever denkt moge lijk ook dat er met hagel wordt ge schoten. Op de vijanden van de fruit teelt: regenwulpen, stormmeeuwen en sneeuwpatrijzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53