Contador )ort 25 Nigel de Jong keert terug bij Oranje Justine Henin stopt opnieuw met tennis GEVRAAGD: "Ill fis KUNST EN ANTIEK Tourzege kwijt De complimenten zijn voor Groene Ster donderdag 27 januari 2011 De Spaanse wielrenner Alberto Contador is niet alleen voor een jaar geschorst wegens doping. De 28-jarige coureur moet ook zijn (derde) tourzege van 2010 inleveren. Dat meldde het Spaanse dag blad El Pais woensdagavond vooralsnog op eigen gezag. geschorst wegens dopinggebruik. foto Christophe Ena/AP VLISSINGEN - André Siereveld waagt een schot op doel. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen stonden gisteravond een helft lang met één been in de kwartfi nale van de KNVB beker. Tot Karim Bali na rust zijn op wachting maakte bij CFE Ciba/VDL Groep en de wed strijd zo ongeveer in zijn eentje deed kantelen. Groene Ster verdiende complimenten voor het spel tegen de topdivisionist, maar kwam net tekort: 7-8. Groene Ster had vanaf de eerste seconde geen enkel ontzag voor de tegenstander en leidde kort na rust vol komen verdiend met 3-1. Ciba toonde echter veer kracht, kwam terug in de wedstrijd en boog de achter stand vooral dankzij Bali om in een 4-6-voorsprong. Daarna scoorden beide ploegen om en om. Sporthal Bas- kensburg, met zo'n 700 toeschouwers uitstekend bezet, ontplofte na de aansluitingstreffers. Zeker bij de 7-8 van Etienne Mallie. De ploeg was ook dicht bij de 8-8, maar die viel net niet. Voor Groene Ster scoorden Kha- lid el Hattach (2x), Salim Ben Sallem, Ettiene Mallie en Said Bouzambou (3x). foto Ruben Oreel Voor een video van het bekerduel zie onze website: www.pzc.nl/sport Het kan zijn dat de bond inhaakt op het veranderende antidopingbe- leid in het land. Na de aanvanke lijk in de doofpot gestopte affai- re-Fuentes, maakt justitie in het land veel werk van een ander net werk rond atletiektrainer Manuel Pascua, waarbij volgens geruchten ook de Nederlandse atlete Adrien- ne Herzog betrokken zou zijn. Clenbuterol heeft twee voor een sporter gunstige (bij)werkingen. Als anti-astmamiddel zet het de luchtwegen verder open. BRUSSEL - Justine Henin heeft voor de tweede keer haar loopbaan als proftennisster beëindigd. Dat heeft de Belgische gisteren bekend gemaakt. Henin heeft te veel pro blemen met haar geblesseerde elle boog. Henin (28) stopte in 2008 ook al met haar sport, maar keerde in sep tember 2009 terug. Ze werd vorige week in de derde ronde van de Au stralian Open uitgeschakeld door Svetlana Koeznetsova. „Ik heb de laatste dagen verschil lende onderzoeken ondergaan die hebben bevestigd dat mijn elle boog opnieuw heel wat schade heeft opgelopen door tnijn avon tuur in Australië", aldus Henin, die de kwetsuur vorig jaar tijdens Wimbledon opliep. „Toen wist ik dat het ingewikkeld zou zijn om te rug te komen, maar ik besloot al les te geven om de blessure te over ZEIST - Bondscoach Bert van Mar wijk heeft Nigel de Jong opgeno men in de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de vriendschappelijke interland van woensdag 9 februari tegen Oosten rijk. De middenvelder van Manchester City miste de laatste interlands omdat hij in de ogen van de keuze heer van Oranje te vaak zware overtredingen maakte. Van Marwijk verwijderde De Jong begin oktober uit zijn selectie voor de EK-kwalificatieduels met Molda vië en Zweden nadat de midden velder tegenstander Hatem Ben Ar- fa van Newcastle United met een wilde charge een dubbele been breuk had bezorgd. De Amster dammer brak eerder tijdens een oefenwedstrijd met Verenigde Sta ten het been van Stuart Holden. Hij raakte tijdens de WK-fmale ook in opspraak toen hij Xavi Al- onso met een karatetrap trof. Van Marwijk beloonde twee voet ballers voor hun goede optreden in de eredivisie. Luuk de Jong, sterk op dreef bij regerend kam pioen FC Twente, maakt deel uit van de voorlopige selectie voor het oefenduel in het Philips-Stadion van Eindhoven. De bondscoach verraste ook Kevin Strootman, die in de winterstop de overstap van Sparta naar FC Utrecht maakte. De bondscoach zag de middenvelder afgelopen zondag in de Galgenwaard uitblin ken tegen Ajax. Arjen Robben keert nog niet terug bij Oranje. „Arjen en ik hebben uitgebreid met elkaar gesproken en we zijn beiden van mening dat hij nog meer tijd nodig heeft om helemaal op zijn oude niveau te rug te keren. Ik ben in ieder geval erg blij dat het zo goed met hem gaat", lichtte Van Marwijk toe. De bondscoach maakt op vrijdag 4 februari zijn definitieve selectie voor de krachtmeting met Oosten rijk bekend. winnen. De laatste maanden ben ik zelden van pijn gespaard geble ven. Het was een zware beproe ving." Henin won in haar carrière zeven grandslams en stond 117 weken op de eerste plaats van de wereldrang lijst. Ze was vier keer de sterkste op Roland Garros, twee keer bij de US Open en één keer op de Austra lian Open. In Melbourne haalde ze vorig jaar vlak na haar rentree meteen de finale. Ze neemt af scheid van de tenniswereld als nummer dertien van de wereld. Henin twijfelde al langer over het vervolg van haar carrière. „De twij fels zijn de afgelopen tijd gegroeid, maar ik geloofde dat mijn wils kracht sterker zou zijn. Nu zijn de onderzoeken duidelijk. Mijn elle boog is te breekbaar en gekwetst om mijn passie en beroep op hoog niveau te blijven uitoefenen." VOOR ONZE VOLGENDE VEILINGEN ZEEUWS VEILINGHUIS SIERADEN SCHILDERIJEN CHINEES PORSELEIN ^4* 1 A - Ar .j Cr-7 v-„„ ij'" - Me-*"*'* #ƒ;-/' t f V V cAïjSv- -as&j^V V' 4 De markt voor kwaliteit is momenteel erg sterk. Met name op het gebied van Chinees antiek (porselein, snijwerk, etc.) worden regelmatig veilingrecords gebroken. Door onze internationale klantenkring kunt u hiervan profiteren! Taxatie en inname: maandag t/m vrijdag, op afspraak. Tel. 0118 - 650 680 Herengracht 74 4331 PX Middelburg www.zeeuwsveilinghuis.nl j info@zeeu\vsveilinghuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49