2o zeeland Hulst studeert op bundelen welzijn Altijd de leukste aanbiedingen! Kaneelkussens stipreizen.nl Voorspelen op twee locaties Muziekschool Bierkaai gereed in maart 2012 donderdag 27 januari 2011 door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst stelt een onderzoek in naar de mogelij ke bundeling van welzijnsvoorzie ningen. Ook wordt bezien of ge bouwen multifunctioneel kunnen worden gebruikt. Het gaat dan om gebouwen van scholen, zorginstellingen, sportac commodaties en dorpshuizen. Aanleiding voor de studie is het opstellen van een zogenoemde structuurvisie. Elke gemeente is wettelijk verplicht zo'n visie te ma ken. De gemeente betrekt er alle gele dingen in de samenleving bij door het houden van gespreksbijeen komsten. Behalve op het gebied van voorzie ningen komen vragen aan de orde over wonen, economie, verkeer, landschap en recreatie en toeris me. De gemeenschap mag daarbij meepraten over vraagstukken als 'waar en hoe willen we nog nieuw bouwen' en 'welke kernen kunnen nog groeien en welke niet'. Verder is onderzoek nodig hoe meer structuur kan worden ge bracht in de afwikkeling van het verkeer en het scheiden van de ver schillende vervoersstromen (auto, fietser, voetganger, vracht- en land- bouwverkeer). Tijdens de voorbereiding van de structuurvisie is bepaald dat er in de gemeente in ieder geval één ge bied is waar een afzonderlijke structuurvisie voor wordt gemaakt en dat is de binnenstad van Hulst. Hier wordt in beeld gebracht wel ke problemen specifiek voor dit ge bied spelen en waar de gemeente in de toekomst voor het centrum op in wil zetten. HULST/OOSTBURC - Zeeuws-Vlaam- se leerlingen van de Muziekschool treden deze - en volgende week op tijdens voorspeelavonden in Oostburg en Hulst. Belangstellenden (jong en oud) kunnen elke avond tussen 19 en 20 uur langskomen in Den Hoek zak in Oostburg en Baudeloo in Hulst om kennis te maken met het aanbod van de Muziekschool. Er wordt steeds in blokjes van een kwartier gemusiceerd, daarna*wor- den docenten en leerlingen geïn terviewd over hun instrument. Een extra onderdeel is de zogehe ten 'instrumentenparade'. Hier zul len met name de beginners spe len, kinderen die of dit jaar of vo rig jaar zijn begonnen met het be spelen van een instrument. De pa rade is vrijdag 4 februari om 19 uur in Hulst. Aansluitend worden vragen beantwoord, daarna begint de 'gewone' voorspeelavond met alle leeftijden en spelniveaus. MMRBGSSMBfiHHBBBHMMBBSHBBBBMHMHBnMRBBHnBSEfê' SNOEPJESFABRIEK Bij De Grens in Clinge is het Snoepfabriekdirecteur jan-Wiilem Smit: „Om de kwaliteit te waarborgen, proef ik vaak een snoepje voordat ze verpakt worden." door Sheila van Doorsselaer Ze liggen bijna overal in de winkels: de oer- hollandse kaneelkus- sentjes (die bruine met rode streepjes) en die platte figuurlolly's met bijvoor beeld zo'n doorzichtig bloemetje er in. Weinig mensen kunnen ze weerstaan. Weinig mensen weten ook dat ze hoogstwaarschijnlijk af komstig zijn uit ons eigen Clinge; ambachtelijk gemaakt bij snoepjes- fabriek De Grens. Als een ware Willy Wonka leidt jan-Willem Smit (47) gasten rond in zijn snoepfabriek, die onopval lend is gehuisvest aan de Tiberg- hienweg in Clinge. Het is het wal halla voor zoetekauwen, snoep zo ver het oog reikt in alle kleuren van de regenboog en in smaken om van te watertanden. Het geurt er het ene moment naar zoete kers, dan weer prikkelt kaneel de neus. Smit staat nu bijna een jaar aan het roer van De Grens en nog steeds is hij onder de indruk van het ambacht van zijn medewer kers, de snoepmakers. „Ik kan uren naar ze kijken, echt waar." Smit, Volendammer van herkomst en ja, familie-van, kwam niet zo maar bij De Grens terecht. Hij be gon als bankier, kwam in het visbe- drijf van zijn ouders, via een ka- neelstokkenfabriek en de koekin- dustrie, uiteindelijk in Clinge te recht, waar hij zijn hele ziel- en za ligheid in het snoepmaken legt. Hij bemoeit zich uitvoerig met de receptuur en de ontwikkeling van nieuwe smaken; kauwbonbons met friszoete cactussmaak bijvoor beeld. „Nou, dat is toch om te smullen!" Het maken van de lol ly's, zuurstokken, kauwbonbons en kussentjes is allesbehalve geau tomatiseerd werk. In Clinge wordt nog op de ambachtelijke manier snoep gemaakt. De medewerkers die verantwoordelijk zijn voor het maken van het snoep 'deeg', lopen dan ook in hetzelfde tenue als de warme bakker; in een blauwge- blokte broek. Zij verwerken het kooksel, oftewel deeg; bestaande uit een mengsel van hete suiker, glucose, water en al of niet natuur lijke kleur- en smaakstoffen tot snoep. Het gloeiend hete, bijna vloeibare deeg wordt op waterge- koelde tafels gegoten en door de snoepmakers steeds omgedraaid door Sheila van Doorsselaer HULST - In het noordwestelijk deel van de Hulster binnenstad begin nen medio februari de graafwerk zaamheden voor de aanleg van de haven. Over een jaar moet de Nieu we Bierkaai gereed zijn. Het uitgraven van de haven beïn vloedt de verkeersstromen in dat deel van de binnenstad voor een lange tijd. Zo wordt de Dubbele Poort (straat) voor maanden afge sloten. Het verkeer dat via de noordzijde van Hulst de binnen stad wil bereiken, wordt omgeleid. In het stadskantoor van Hulst werd voor omwonenden van de Nieuwe Bierkaai en andere geïnte resseerden een informatieavond ge houden. Aan bod kwam de metho de voor het graven van de haven, de planning van allerhande werk zaamheden en details over de aan kleding van het gebied met bo men, bankjes en natuurstenen be strating. De informatieavond trok veel pu bliek. Na de presentatie waren de bezoekers in de gelegenheid vra gen te stellen over De Nieuwe Bier kaai. Zo wilde een horecaonderne mer de zekerheid dat niet net in het hoogseizoen aan de riolering wordt gewerkt, zodat zijn terras dan onbruikbaar is. De Oudheid kundige Kring wilde weten wat er gaat gebeuren met eventuele res tanten van de eeuwenoude kade muur, als die worden ontdekt. Om wonenden worden door middel van nieuwsbrieven op de hoogte gehouden van de werkzaamhe den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46