Oostburg krijgt één i8l zeeland Regionale artiesten op benefietavond Rotary Hagel Bij De Houck verkochten ze zelfs bikini's en katoen almanak Trio Piacere geeft concert in De Halle The Blue Clay met Van de Berg in Westdorpe donderdag 27 januari 2011 door Martijn de Koning CADZAND - Er was een tijd dat da mes bij supermarkt De Houck in Cadzand een bikini pasten in een provisorisch kleedhokje onder de trap. „Goh, wat wij allemaal ver kocht hebben", grinnikt Erik de Houck. „Broeken, katoen, knotten wol. Je kan het zo gek niet beden ken." Na 42 jaar houdt het echt paar De Houck het morgenmid dag voor gezien. De winkel is nu een moderne su permarkt, hoewel een rekje met panty's en klosjes garen nog herin nert aan de tijd waarin je in de winkel veel meer kon krijgen dan alleen levensmiddelen. De zaak liep tientallen jaren prima, vertelt Erik. Alleen de afgelopen twee, drie jaar ging het bergafwaarts. „Dat heeft puur te maken met de prijzenoorlog van de grote super markten. Daar kun je als kleintje simpelweg niet tegenop. Het is dat we hier 's zomers altijd veel toeris ten hebben. Anders was het al lang voorbij geweest." Het teruglo pen van de omzet is niet de reden dat het echtpaar er mee stopt. „Het is er simpelweg tijd voor. We zijn 64 en 63 jaar, en ik begin met m'n gezondheid te sukkelen", zegt MEEST GELEZEN 1. Geen wokrestaurant McDonald's. 2. D66: geen tweede kerncentrale. 3. Gemengde reacties gratis bus. TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Tip? redactie@pzc.nl De 'overkantse' verslaggever heeft re cent de sprong over de Westerschelde gemaakt. Een vorm van integratie die dit bedrijf van harte toejuicht. Enthousiast stort hij zich nu op Bor- sele, de fruitigste gemeente van Ne derland, zoals CBS-cijfers recent lie ten zien. Borsele telt de meeste hecta res fruitgaard van alle Nederlandse gemeenten. En dus navenant veel an- ti-hagelkanonnen. Het CDA bepleit te deze week in deze krant legalise ring van die kanomen. In zijn ver slagje repte de overkanter - jawel, trouw zijn dienstplicht vervuld - van apparaten om 'vogels te verjagen'. Hij denkt mogelijk ook dat er met ha gel wordt geschoten. Op de vijanden van de fruitteelt: regenwulpen, storm- meeuwen en sneeuwpatrijzen. AANTREKKELIJK OOSTBURG Bewoners verdeeld over ambitieus Alie en Erik de Houck sluiten morgen na 42 jaar hun zaak. foto Peter Nicolai Erik. De sfeer in de winkel was al tijd dorps en gemoedelijk. Hoewel die sfeer één keer fors verstoord werd. „Er stond een keurig gekle de man voor m'n neus. Die trok opeens een pistool, zette het op m'n voorhoofd en laadde het door. Ik dacht nog: 'ben je besode mieterd', maar ik heb 'm toch maar in de kassa laten graaien." Het bleek te gaan om een Belg met proefverlof Hij is latergepakt. Het paar liet zich er niet door uit het veld slaan. „We zijn nogal nuchter in zulke dingen", zegt Erik. Net zoals ze best nuchter zijn over het aankomende afscheid. Hoewel, geeft Alie toe, de laatste dagen ook wel emotioneel zijn. „Stiekem zal ik blij zijn als het vrij dagmiddag is." Het paar verhuist naar IJzendijke, de geboorteplaats van Erik. De zaak laten ze leeg achter, want een koper heeft zich nog niet gemeld. „Ik hoop dat dit een winkel blijft", zegt Erik. „Maar dat wordt een las tig verhaal, vrees ik." Als afscheid geeft supermarkt De Houck alle klanten deze week dagelijks meer korting. Die is vandaag veertig procent en morgen, op de laatste dag, vijftig procent. AXEL In cultureel centrum De Halle in Axel treedt zaterdag het trio Piace re op. Het trio wordt gevormd door Ma- thieu van Bellen (viool), Magda Pietraszewska (cello) en Robin Green (piano). Op het programma staan verschil lende werken van Beethoven en Dvorak. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten kosten tien euro en zijn verkrijgbaar via De Halle: telefoon nummer 0115-562140. TERNEUZEN - De gezamenlijke Rota ry Clubs in Zeeuws-Vlaanderen houden woensdag 9 februari in het Scheldetheater in Terneuzen een benefietavond met optredens van regionale artiesten. De opbrengst komt ten goede aan de Stichting Sheltepbox Nederland. Een shelterbox is uitgerust met een tent voor tien personen en bevat de belangrijkste benodigdheden om te kunnen overleven, zoals bij voorbeeld een waterzuiveringsappa raatje. De boxen worden ingezet in rampgebieden waar grote groepen mensen dakloos zijn geworden, zo als vorig jaar na de aardbeving in Haïti. De organisatie van de bene fietavond, die om 19.45 uur begint, is in handen van de voorzitters van de Rotary Clubs Hulst (Marco Apers), Terneuzen (Anita Boone), Oostburg (Marc van Vooren) en Westdorpe/Zelzate (Erik Verde- gem). De presentatie is in handen van jurist en cabaretier Maikel Har te. Er zijn optredens van comedian Ar- nout Van den Bossche, Mathieu van Bellen (viool) en Jo Ivens (pia no), de Flashback Band en singer/ songwriter Laurens Joensen. Aan sluitend wordt nagepraat en zijn er hapjes, drankjes en muziek. Kaar ten a 22,50 euro via mar- co.apers@cleaningprofessionals .be. WESTOORPE - Stichting Polder Blues haalt zaterdag weer een bluesband naar 't Oude Raedthuys in Westdorpe, The Blue Clay. Toet senist Jan van de Berg treedt op als gastspeler. The Blue Clay is een viermansfor matie, met 'little boy' Wout Ver- helst (zang, gitaar), Johnny Roscoe (zang, bluesharp), 'shotgun' San- der Elderkamp (zang, cajon, per cussie, gitaar) en Repete van Mero- de (zang, contrabas). Op het reper toire staan akoestische blues, folk muziek en hillbillynummers. The Blue Clay treedt regelmatig op tij dens bluesfestivals. Het concert in Westdorpe begint zaterdag om 21 uur en de entree is zes euro. In de Van Ostadestraat sioopt Woongoed 24 woningen. Een groot deel ervan staat al leeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44