20l zeeland Afspraken chemische rampen noodzakelijk Altijd de leukste aanbiedingen! 'Mensen trouwen v>+stipreizen.nl Man vraagt lagere straf voor toetakelen vrouw Floor Kik-Heerebout uit Bruinisse is de eerste zelfstandige trouwambtenaar in Zeeland. donderdag 27 januari 2011 RAMPSCENARIO Raad wil onderzoek Moerdijk niet afwachten door Eugène Verstraeten terneuzen - De gemeente Terneu- zen moet de onderzoeksrapporten over de afhandeling van de grote brand bij Moerdijk niet afwach ten, maar alvast zelf afspraken ma ken met de Zeeuwse veiligheidsre gio. Al is het maar voorlopig. Daar voor pleit WD-raadslid Michiel Groeneveld. „Sommige omstandigheden bij de Moerdijkbrand zijn zo duidelijk, dat je daar alvast afspraken ter ver betering over moet kunnen ma ken", betoogt Groeneveld in schrif telijke vragen aan burgemeester en wethouders. Het raadslid wijst er op dat in het Terneuzense deel van de Kanaalzone tien bedrijven staan die vallen onder het Besluit Risico Zware Ongevallen. De ver gunningen worden verleend door de provincie, die ook de controle van de bedrijven doet. Groeneveld wil graag inzicht in hoe vaak er wordt gecontroleerd en wat de resultaten daarvan zijn. Als er een calamiteit plaatsvindt, moeten mensen naar Omroep Zee land luisteren voor informatie. Groeneveld vraagt hoe de afspra ken tussen de Veiligheidsregio en de omroep actueel en werkbaar worden gehouden. Hij wil ook we ten hoe snel een crisisteam van de Veiligheidsregio bij een calamiteit in Terneuzen kan beschikken over informatie over de werking van aanwezige chemische stoffen. Kort geleden is er een simulatie-oefe ning geweest die betrekking had op een calamiteit met zeer risi covolle chemische stoffen. Groene veld wil dat de raad de evaluatie daarvan krijgt. Vorige week stelde Cees Hamelink (Christenunie) ook al vragen in hoeverre Terneuzen concreet is voorbereid op een ramp als in Moerdijk. Hamelink vraagt zich af hoe het moet met de verkeersont- wikkeling bij het sluizencomplex en de calamiteitenweg en de be reikbaarheid door de hulpdien sten, als zich in de spits zoiets bij Dow zou voordoen. Ook wil hij weten hoe de samenwerking gere geld is met de bedrijfsbrandweren. Prijzen p.p. oJ>.v. 2 pers. per kamer/hut excL Calamiteitenfonds/reserveringskosten. De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. FREELANCE door Piet Kleemans Persoonlijk. Niet te lang; vooral niet te formeel en met een tekst die als een warme deken over je heen valt. Zo moet een huwelijksvoltrek king er in de ogen van Floor Kik-Heerebout uit Bruinisse uit zien. Zij is de eerste zelfstandige trouwambtenaar in Zeeland en ze doet haar werk met overgave. „Mensen trouwen moet je altijd met passie doen." Floor Kik is sinds 2008 actief als Buitengewoon Ambtenaar van de Burgerlijke Stand (Babs) voor de gemeente Schouwen-Duiveland. Dat werk blijft ze gewoon doen maar ze heeft nu als zelfstandig freelance trouwambtenaar haar werkterrein uitgebreid tot heel Zeeland, West-Brabant en Rotter dam. „Ik vind het gewoon ontzet tend leuk werk. Ik wil er heel graag iets moois van maken voor het bruidspaar." Een trouwdag is doorgaans tot in de puntjes geregeld. Er wordt veel tijd, geld en energie gestoken in feestlocatie, ringen en trouwjurk. Dan moet de eigenlijke huwelijks voltrekking, vindt Kik, óók een feestje zijn. „Ik steek er veel tijd in. Ik ga een avondje langs bij het bruidspaar in spe om alles door te spreken en een van mijn eerste vragen is altijd hoe ze zichzelf hun ideale huwe lijksvoltrekking voorstellen. Wat je dan bijna altijd hoort is dat ze vooral geen lange plechtigheid wil len." De voorgesprekken gaan niet over koetjes en kalfjes. „Ik probeer met mensen meteen de diepte in te gaan en het leuke is dat mensen vaak ook heel open zijn. Dat ver trouwen heb je nodig om een mooi verhaal te kunnen schrijven. Geen advies en goede raad, maar gewoon een persoonlijke tekst." Dat een trouwplechtigheid soms veel emoties losmaakt brengt Kik niet van haar stuk. „Ik heb geleerd dat je dat gewoon moet benoemen en niet doen alsof het niet ge beurt. Ik heb zelf onze oppas ge trouwd. Toen had ik tijdens mijn speech zélf een glaasje water nodig en dat heb ik ook gewoon gezegd." Kik probeert ook de mensen die een huwelijksvoltrekking bijwo nen er bij te betrekken. „Als er mensen speciaal voor uit het bui tenland naar Nederland zijn geko men heet ik ze welkom in hun ei gen taal. Ik merk dat dat heel erg gewaardeerd wordt." Een hele leuke ontwikkeling vindt Kik het feit dat een huwelijksvol- door Jan Jaap Broekhuijsen den haag - Een 41-jarige man uit Sint-Maartensdijk die zijn vrouw anderhalf jaar geleden mishandel de, heeft in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof om strafverla- ging verzocht. De verdachte was door de rechter in Middelburg tot vijftig uur werk straf en een maand voorwaardelij ke gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij bij twee verschillende gelegenheden zijn vrouw zou heb ben geslagen en geschopt. De eerste keer was in juni 2009 na een ruzie over de oppas van hun zoontje. Nadat de verdachte klap pen had uitgedeeld, constateerde een arts bij de vrouw bloeduitstor tingen op haar armen en in haar gezicht. Een maand later zaten de beide echtelieden op kantoor bij een echtscheidingsadvocaat in Ber gen op Zoom. Plotseling ging de verdachte daar door het lint. Hij schopte en sloeg de vrouw, die in middels zijn ex is. De verdachte geeft beide mishan delingen toe, maar ziet door druk ke werkzaamheden en zijn rol als co-ouder voor zijn zoontje geen kans een werkstraf uit te voeren. De aanklager verzocht het hof het vonnis in stand te houden. Uitspraak 8 februari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40