laeïand PZC Forse investeringen in leefbaarheid Bart Geerts verbetert de buurt 't best deÜRVKKERY BEVELANDEN-THOLEN 20 en 21 17 18 WONINGEN R&B Wonen sloopt komende tien jaar driehonderd woningen en bouwt er vijfhonderd voor terug Verkeersregelaars aan de slag bij Vierwegen almanak 'Mensen trouwen moet je met passie doen' Jongeren strijden om plek in finale tuinaanleg Donderdag 27 januari 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank van Cooten heinkenszand - Woningcorpora tie R&B Wonen in Heinkenszand investeert de komende jaren fors in behoud van de leefbaarheid in de dorpen. „Wij zijn er voor de kernen", zegt directeur-bestuurder Peter Bevers. „De bouw van vier tot zes wonin gen in een klein dorp is al veel. Eén eensgezinswoning kan al bij dragen aan het instandhouden van een basisschool." De corpora tie sloopt de komende tien jaar driehonderd woningen en bouwt er vijfhonderd voor terug. Momen teel lopen veertig projecten met een gemiddelde omzet van twin tig miljoen euro. Daarnaast steekt R&B Wonen zeven miljoen euro in onderhoud. „Dat zijn giganti sche bedragen op Zeeuwse schaal. Hoge kwaliteit is het signatuur van onze woningen. Ik wil bij wij ze van spreken met ieder huis op de foto." De corporatie heeft de afgelopen drie jaar al behoorlijk wat projec ten opgeleverd zoals renovatie van de oude volkswijk het Poldertje in Yerseke. De voorgevels van de wo ningen uit de jaren dertig bleven staan maar daarachter is alles ver nieuwd. Ook zijn in het kader van dorpsvernieuwing in Ellewouts- dijk enkele verouderde woningen opgeknapt. Bevers en Erik Dutour Geerling, manager wonen, noemen Kwaden- damme een schoolvoorbeeld van hoe een dorp ook in de toekomst leefbaaar kan blijven. „We hebben geïnvesteerd in een goede logistie ke opbouw van het dorp. We heb ben jongerenwoningen gebouwd, huizen voor starters, eensgezins woningen en seniorenwoningen zodat mensen kunnen doorstro men zonder het dorp te hoeven verlaten. Door deze gezonde mix van jong en oud werd de super markt weer levensvatbaar. Om de leefbaarheid op te krikken zijn we ook bezig met een mooi senioren complex in Rilland." Verder bouwt R&B Wonen dit jaar onder meer ook een aantal jongerenap- partementen aan de Dorpsstraat in Heinkenszand, heeft woningen voor mensen met een autistische beperking in Kruiningen in ont wikkeling en ontwikkelt tevens een aantal levensloopbestendige woningen in 's-Heerenhoek. In Ovezande start binnenkort de bouw van de resterende vijftien van de in totaal 25 seniorenwonin gen. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 KAPELLE Vanaf vandaag, donderdag, stuurt Rijkswaterstaat verkeersregelaars naar het kruispunt Vierwegen/ N289 bij Kapelle. Door werkzaam heden bij Vierwegen en de proble men met de Vlaketunnel, verloopt de doorstroming bij de aansluiting N289 en de verkeerslichten bij Ka pelle uiterst moeizaam, vooral in de spits. Met de verkeerslichten valt geen winst meer te behalen, daarom nemen de regelaars het over van 07.00 tot 09.00 uur en van 15.00 tot 18.00 uur. Tip? redactie@pzc.nl De 'overkantse' verslaggever heeft onlangs de sprong over de Wester- schelde gemaakt. Een vorm van inte gratie die de bedrijfsleiding van har te toejuicht. Enthousiast stort onze man zich nu op Borsele. Recente cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek tonen aan dat dit tegenwoordig de fruitigste gemeente van Nederland is. Borsele telt de meeste hectares fruitgaard van alle Nederlandse ge meenten. En dus staan daar nave nant nogal wat anti-hagelkanon- nen. Het CDA bepleitte deze week in deze krant legalisering van die kanonnen. In zijn verslagje repte de overkanter - jawel, trouw zijn dienstplicht ver vuld - van apparaten om 'vogels te verjagen'. De bewuste verslaggever denkt moge lijk ook dat er met hagel wordt ge schoten. Op de vijanden van de fruit teelt: regenwulpen, stormmeeuwen en sneeuwpatrijzen. goes - De grootste lolbroek blijkt de beste buurtverbeteraar. In de prijsvraag Verbeter je Buurt, waar in basischoolleerlingen ideeën mochten aandragen om hun leefomgeving leuker te maken, kreeg Bart Geerts uit 's-Heer Hen drikskinderen gisteren de eerste prijs: een grote taart. Bart maakte een uitgebreid plan voor speeltoestellen en speelruim ten verspreid over het hele dorp. Leen Moerland van de organise rende Jongerenraad noemde het plan van Bart 'serieus en realis tisch'. Volgens wethouder Jo-An- nes de Bart is het zo realistisch, dat de gemeente er al geld voor heeft uitgetrokken. Bart mag mee doen in de denktank. De winnaar was er niet weinig ver baasd over dat zijn plan uit veer tien plannen was gekozen. „In het begin was ik helemaal niet zo se rieus. Ik ben daarom zelfs uit een groepje gezet. Gek hoor, nu heb ik in mijn eentje gewonnen." Tussen de ingeleverde ideeën za ten veel speeltuintjes, skatebanen en opgeknapte schoolpleinen maar ook een buizendoolhof en een bloemenpark in Goes-West. Volgens wethouder De Bat wor den ook de niet bekroonde ideeën meegenomen in het beleid van de gemeente. Winnaar Bart Geerts op een plek in 's-Heer Hendrikskinderen die best een beetje leuker kan. foto Willem Mieras do. 27 januari, 19.30 uur Popquiz za. 29 januari. 15.00-16.30 uur Marsha singer-songwriter za. 29 januari, 15.00-16.00 uur Huub van der Lubbe signeert o.a. Guichelheil vrij. 4 februari, 16.30-17.30 uur De Drvkkery Talkshow met o.a. i Bettine Vriesekoop boeken bestellen? wmw.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37