241 sport 3 Spaanse bond straft Alberto Lichaam laat Nadal weer in de steek Frank de Boer wil snel duidelijkheid Koplopers Anand en Nakamura winnen Leicester City huurt Patrick van Aanholt Dost in voorselectie van Jong Oranje FC Utrecht naar halve finale bekertoernooi DOPING De Spaanse wielerfederatie heeft de Spanjaard Alberto Contador voor een jaar geschorst. Hij zou doping hebben gebruikt. donderdag 27 januari 2011 AMSTERDAM Frank de Boer wil vóór zaterdag weten of Luis Suarez bij Ajax blijft of dat hij tussentijds vertrekt. De spits staat nadrukkelijk in de be langstelling van Liverpool. Ajax is niet van plan de spits voor minder dan vijfentwintig miljoen euro te laten vertrekken, maar de Engelse club bood vooralsnog slechts iets meer dan de helft van dat bedrag. „Luis is met zijn doel punten en assists onvervangbaar in onze selectie", zei De Boer in aan loop naar de bekerwedstrijd tegen NAC van vandaag. WIJK AAN ZEE Viswanathan Anand en Hikaru Na kamura delen na tien speelronden de eerste plaats van het Tata Steel-schaaktoernooi in Wijk aan Zee. Wereldkampioen Anand uit In dia was gisteren met de witte stuk ken te sterk voor Alexei Shirov uit Spanje. De Amerikaan Nakamura hield het hoofd koel tegen Maxime Vachier-Lagrave uit Frankrijk. Anish Gïri deelde na 26 zetten het punt met de Armeniër Aronian. Jan Smeets hield een half puntje over aan zijn partij tegen de Rus Kramnik. LONDEN De Nederlandse voetballer Patrick van Aanholt wordt door Chelsea de rest van het seizoen verhuurd aan Leicester City. De 20-jarige Van Aanholt, door bondscoach Cor Pot opgenomen in de voorselectie van Jong Oranje voor een oefenduel te gen Tsjechië, kwam tot dusverre tot acht wedstrijden voor Chelsea. Dit seizoen speelde de linkerverde diger in totaal zes keer mee. Leices- ter, getraind door Sven Goran Eriks son, staat momenteel op de elfde plaats in de Championship. ZEIST Cor Pot heeft Bas Dost opgenomen in de voorlopige selectie van Jong Oranje voor de oefenwedstrijd te gen Tsjechië, op woensdag 9 fe bruari in Waalwijk. De voormalig spits van Heracles komt bij sc Heerenveen nauwelijks aan spelen toe en staat in de belang stelling van de nodige clubs. De voorselectie, met daarin voor het eerst ook Ajacied Lorenzo Ebecilio, telt in totaal 21 spelers. Op vrijdag 4 februari maakt bondscoach Pot zijn definitieve selectie bekend. UTRECHT FC Utrecht heeft de halve finales van het toernooi om de KNVB-be- ker bereikt. De ploeg van trainer Ton du Chatinier was met 3-2 te sterk voor FC Groningen. Voor Utrecht scoorden Jan Wuytens, Dries Mertens (strafschop) en Na- na Asare. De doelpunten bij Gro ningen kwamen van Tim Matavz en Andreas Granqvist (strafschop). Het duel tussen Twente en PSV was bij het ter perse gaan van deze krant nog bezig. Er moest, na een 1-1-eindstand, verlengd worden. Alberto Contador won drie keer de Tour de France. door Ad Pertijs MADRID - De Spaanse wielerbond heeft Tourwinnaar Alberto Conta dor gisteren laten weten dat hij een jaar geschorst wordt voor het gebruik van clenbuterol. Het gezag hebbende dagblad El Pais meldt dit, nadat eerder andere media lie ten doorschemeren dat de renner deze straf tegemoet kon zien. Ver wacht wordt dat de Spaanse bond de uitspraak vandaag officieel be kend maakt. Contadors nieuwe team Saxo heeft vandaag op Mal- lorca een persconferentie belegd. De Spaanse kopman van de ploeg zal daar niet bij aanwezig zijn. Als Contador beroep aantekent te gen de schorsing, volgt over twee weken het definitieve besluit. Dan ook zal duidelijk worden of de UCI de straf wereldwijd over neemt en of Tourorganisator ASO hem de eindzege van de Ronde van Frankrijk afpakt. Als dat ge beurt, is Andy Schleck de winnaar van de Tour van 2010. De uitspraak van de Spaanse bond volgt na een onderzoeksperiode van bijna vier maanden. Begin ok tober werd bekend dat bij een do pingcontrole in de Tour de France een minuscule hoeveelheid clenbu terol (50 picogram) in de urine- staal van de renner is aangetroffen. Het is zo weinig dat alleen het la boratorium in Keulen het met de nieuwste apparatuur kon ontdek ken. Maar hoe weinig het ook was, clen buterol is geen lichaamseigen stof, liet de UCI destijds weten. Wel waarschuwde de wereldbond toen voor overhaaste conclusies. Des te opvallender is het dat de Spaanse bond het boegbeeld van het Spaan se wielrennen nu wel al aan het kruis nagelt. Eerder werd een zondaar als Ale- Tour-winnaar Alberto Contador, hier in zijn gele trui op de Champs Elysees, wordt waarschijnlijk voor een jaar jandro Valverde met hand en tand verdedigd. Ook nadat in Italië bij een bloedcontrole klip en klaar was vastgesteld dat de renner be trokken was bij de Fuentes-affaire. De UCI reageerde furieus op de weigering om de Italiaanse schor sing over te nemen. Contador had wat dat betreft een verweer dat voor de Spaanse bond veel gemak kelijker te gebruiken was geweest om hem vrij te pleiten. De renner stelde dat de clenbuterol via ver vuild vlees in zijn lichaam is geko men. Het gestuntel met verklarin gen waar dat vlees vandaan kwam, wierp echter veel vragen op. Van daag wordt mogelijk duidelijk waarom de Spanjaarden hun held uiteindelijk toch hebben laten val len. door Edward Swier MELBOURNE - Het gebeurt maar zel den dat Rafael Nadal nog een ten- nispartij verliest. Is dat wel het ge val, dan komt dat meestal doordat zijn lichaam hem in de steek laat. In de kwartfinale van de Australi an Open was het gisteren weer eens zo ver. Een virusinfectie, be gin januari in Doha opgelopen, had Nadal verzwakt. De inspannin gen van de afgelopen weken had den hun tol geëist. Tegen landge noot David Ferrer liep de nummer één van de wereld een spierscheu- ring op. Vorig jaar won Nadal drie van de vier grandslamtoernooien. Op Wimbledon, Roland Garros en tij dens de US Open werkte zijn fy siek niet tegen. Begin 2010, in Mel bourne, had hij wel moeten opge ven. In de kwartfinale was de par tij tegen Andy Murray voortijdig afgelopen vanwege knieklachten van Nadal. Zijn kans om alsnog vier grandslams op rij te winnen - weliswaar niet in één jaar, maar wel degelijk opeenvolgend - ver speelde Nadal gisteren. Andermaal wilde de geest wel, maar het lichaam niet. Nadal haal de nog het einde tegen David Fer rer, maar de balvirtuoos van Mal- lorca moest zijn opponent wel feli citeren: 6-4, 6-2, 6-3. De tranen stónden hem op de baan in de ogen, maar op de pers conferentie wilde Nadal toch voor al al weer vooruitkijken. Zonder te weten wanneer hij weer kan spe len. „Want ik zal dit toch eerst moeten laten verdwijnen." De zo veelste tegenslag zal hem geestelijk echter niet ontwrichten. „Ik heb le ren genieten van het succes, en le ren accepteren dat het ook minder kan gaan. Als ik beide emoties kan verwerken, ben ik in staat om ster ker terug te komen en weer op mijn best te spelen." Het lichaam van Nadal vertoonde al eerder haarscheurtjes: een voet blessure, problemen met een ge scheurde buikspier én knieklach ten, regelmatig terugkerende knie klachten. De gezondheid van de Spanjaard baart altijd wel enige zorgen. Met zijn manier van spe len spaart hij zijn lichaam geens zins. Nadal wilde, uit respect voor Fer rer, niet al te veel zeggen over zijn nieuwste blessure. „Het lijkt altijd wel of ik ergens last van heb als ik verlies. Zo wil ik niet te boek staan. Maar er was nu inderdaad een probleempje, dat klopt." Dat hij gisteren een spiertje in zijn lin kerbovenbeen, allicht een ham string, scheurde, staat overigens los van zijn andere (been)blessu- res. Het is zeer wel mogelijk dat Nadal juist nu geblesseerd raakte omdat hij al niet helemaal oksel fris was. Begin januari liep Nadal in Doha een virusinfectie op. Drie weken nadien voelde hij zich nog altijd niet helemaal gezond. In de partij tegen Bernard Tomic, in de derde ronde, wisselde Nadal - tot genoegen van de vrouwelijke fans - opvallend vaak van shirt. Hij zweette als een otter. „Ik kan alleen maar hopen dat het de ko mende dagen beter gaat. Ik drink en eet datgene wat het beste voor me is, train en rust goed." In aanloop naar de wedstrijd te gen landgenoot David Ferrer dacht Nadal dat het inmiddels wel oké was, maar al snel in de partij greep de nummer één van de wereld naar de linkerdij. Na drie games onderging hij een medische behan deling, werd de kwetsuur inge- tapet. „Ik wilde niet opgeven, maar wist dat ik nooit de halve fi nales nog kon bereiken." Dat voor recht was voor David Ferrer, de nummer zeven van de wereld, die zich bij Roger Federet, Andy Mur ray en Novak Djokovic voegde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24