zeeland 123 Wilders deugen niet' Wateroverlast samen aangepakt Souburger wil niet weer cel in Deur open, fietsster gewond donderdag 27 januari 2011 Bekijk de nieuwe uit-agenda's van komende week www.pzc.nl/uit Wat opvalt is dat de mensen die gevoelig zijn voor wat Wilders zegt dikwijls uit een dorp komen waar ze nog nooit een Marokkaan hebben gezien. Wim Kolijn Hoge Raad in april 2010. Sinds de uitspraak is het stil. Rechts SCP-leider Bas van der Vlies, foto Valerie Kuypers/ANP met het verkiezingsprogramma. Nu vrezen mensen dat onze rust en welvaart bedreigd zouden kun nen worden. En dan gaat men een groep mensen wijzen. Dat vind ik zorgelijk. Ook de SGP maakt zich zorgen over het radicalisme dat in islamitische kringen soms boven komt. Maar de oplossingen die Wilders aandraagt deugen niet." Is het een bedreiging voor de SGP als ook een deel van uw achterban zich laat leiden door populisme? „De SGP moet waakzaam zijn. Ik msmemmiSi&gmtmmisBsm&mimitmmimBm door Edith Ramakers GOES - De Zeeuwse gemeenten, de provincie en waterschap Schelde- stromen willen samen het hoofd bieden aan de forse bezuinigingen, een tekort aan vakmensen en wa teroverlast door heftige regenval. Wateroverlast zoals onlangs in de straten van Hulst, Terneuzen en Sluiskil, moet voorkomen worden. „Dat kan alleen maar als we inten sief samenwerken en kennis over merk aan discussies in de achter ban dat er mensen zijn die er be wondering voor hebben dat Wil ders bepaalde zaken aan de orde stelt. Wat opvalt is dat de mensen die gevoelig zijn voor wat Wilders zegt dikwijls uit een dorp komen waar ze nog nooit een Marokkaan hebben gezien. Je mag verwachten dat politici iets verder kijken. Ze ontkomen er niet aan om reke ning te houden met wat in hun achterban leeft. Maar door er onbe schaamd op in te spelen en daar door die gevoelens aan te wakke- de afvoer van water aan elkaar overdragen", zegt wethouder Ver- mue-Vermue van de gemeente Borsele en voorzitter van de nieu we regiegroep, 'Samenwerking Af valwaterketen Zeeland'. Niet alleen kostenverslindende werkzaamheden kunnen de water- opvang in bebouwd gebied verbe teren. Ook slimme ingrepen bij bij voorbeeld de aanleg van perkjes. Die perkjes liggen altijd hoger dan het straatniveau. „Maar waarom ren, neem je een verantwoordelijk heid op je. Het stigmatiseren van bevolkingsgroepen, leert de ge schiedenis, is bijzonder gevaarlijk. Ook moet op een bepaalde manier tegenwicht worden geboden aan het honoreren van gevoelens die zijn gericht op het eigen ik." Hoe? „De mensen voorhouden dat ze grondig de Bijbel moeten lezen. Maar dat is een ideaal, dat weet ik ook. We hebben jaren geleden al een notitie geschreven over de is- doen we dat? Groenstroken die la ger dan de weg liggen, kunnen bij overvloedige regenval als tijdelijke waterberging dienen. Het water wordt geleidelijk afgevoerd, waar door het riool niet overbelast wordt", legt Adrie van Noorden van het waterschap uit. De oplossing van het waterpro bleem ligt niet in het almaar ver groten van de rioolbuizen. „Ons riool kan ongeveer 20 millimeter neerslag in 1 uur redelijk aan. Als lam. De SGP moet erop blijven wij zen dat de zaak breder ligt." Wilders verwoordt gevoelens in one liners. Niet in notities. Waarom doet de SGP dat niet? „Als dat zou gebeuren was ik al lang als voorzitter opgestapt. Wij brengen onze standpunten genu anceerd naar voren. Ook in de Tweede Kamer. Maar als Wilders er dan met onbeschofte kreten overheen komt, zijn die genuan ceerde standpunten weg. Ik zou het niet op prijs stellen als een SGP-politicus probeert dat te over schreeuwen. Er komt een moment dat de wal het schip keert en het fatsoen zal overheersen." Waarom steunt de SGP in stilte het kabinet? „Er is geen sprake van gedoog- steun; er ligt geen enkel docu ment. Ook mondeling zijn geen af spraken gemaakt. Als het kabinet zorgt voor goede voorstellen hoeft het zich geen zorgen te maken over de steun van de SGP. Ik kan me voorstellen dat Rutte in zijn be leid rekening houdt met dossiers waarvan hij weet dat die bij de SGP niet .gemakkelijk liggen." In maart zijn er verkiezingen voor Provinciale Staten. Wil de SGP op nieuw in het dagelijks bestuur? „Het zou mooi zijn als het lidmaat schap van Gedeputeerde Staten nog een keer gevolg kon krijgen. Maar de vorige keer zijn er won den geslagen. Het kan best wel eens wezen, afhankelijk van de uit slag, dat er nu een afrekening komt. Dan is het de vraag hoe het verder valt met de samenstelling van het college." Bang dat het populisme vat krijgt op het dagelijks provinciebestuur? „De fractie die de meeste stem men krijgt, moet een open kans krijgen om een bijdrage te leveren aan het dagelijks bestuur. Maar kwaliteit moet voorop staan. Dat is wel een zorg. Er zijn politieke eendagsvliegen. Ook al komen die de Staten binnen gemarcheerd met acht Statenzetels, vind ik dat ze eerst maar eens moeten bewij zen dat ze Statenlid kunnen zijn. De Staten zijn geen proeftuin." SGP-bestuurslid Maarten van Leeuwen volgt Kolijn op. het daarboven komt, hebben we problemen." Door de openbare ruimte anders in te richten wordt duurzame winst geboekt. De wa terafvoer kan gelijkmatig verlopen. „In Clinge en Sluiskil worden daar proeven mee gedaan." Eind dit jaar moeten alle gemeen ten en waterschappen een samen werkingsverband hebben. „Zee land loopt voorop." Er werken cir ca vijftig ambtenaren samen aan de berging van afvalwater. den haag - Een 23-jarige man uit Oost-Souburg wil niet terug naar de gevangenis. Hij heeft al vier maanden gezéten vanwege een eer dere veroordeling door de politie rechter in Middelburg voor het be zit van twee pistolen en 16 gram cocaïne. Hij zou nog vier maanden moeten zitten omdat hij in de proeftijd van een eerdere veroorde ling zat. In hoger beroep bij het Haagse ge rechtshof probeerde de man giste ren onder deze laatste straf uit te komen. De Souburger was niet aanwezig. Hofaanklager G. Strack toonde zich clement tegenover de verdachte. Hij eiste een straf gelijk aan het vonnis van de Middelburg rechter, maar hij stelde voor om de vier maanden die de man nog moet zitten, om te zetten in een werkstraf van 240 uur. Advocaat G. Koppen bepleitte vrijspraak om dat de huiszoeking in de woning van de man in Oost-Souburg on rechtmatig zou zijn geweest. De politie zou op basis van een vage anonieme tip, dat zich in het schuurtje wapens bevonden, de hele woning hebben doorzocht. De hofaanklager vond de tip wel concreet genoeg omdat de tipgever naam, adres en de uiteindelijk ook gevonden wapens noemde. Uitspraak over twee weken. middelburg - Een vijftigjarige man uit de gemeente Borsele voelt zich helemaal geen misdadiger. Hij vroeg dan ook om hem niet te be straffen met een werkstraf Offi cier van justitie W. Suijkerbuijk ging gisteren niet in op dat ver zoek. Hij vindt dat de man een taakstraf van veertig uur moet krij gen en een voorwaardelijke rijont zegging van zes maanden. Volgens de officier kan wat de man heeft gedaan, niet worden afgedaan met een geldboete. De man veroorzaakte op 27 juni 2010 in Ovezande een verkeerson geval. Hij wilde bij de plaatselijke snackbar een frietje eten. Hij par keerde die middag zijn auto half op de stoep, half op het wegdek en opende vervolgens zijn portier. Hij zei gisteren tegen de leden van de Middelburgse rechtbank dat hij goed in zijn spiegels had gekeken. Desondanks botste een auto tegen zijn portier. Die bestuurster van schrok flink, gaf een ruk aan het stuur en botste aan de overkant van de weg tegen een fietsster die daarbij zwaar gewond raakte aan haar been. De officier hield de chauffeur uit Borsele voor dat voor het veroorza ken van een dergelijk ongeval een celstraf geëist kan worden. Zover wilde hij echter niet gaan. Hij waarschuwde wel dat automobilis ten altijd attent moeten blijven. Richting de bestuurder: „Volgende keer nog beter opletten." Uitspraak 9 februari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23