Verkenning naar fusie school en kindopvang Mensen trouwen Altijd de leukste aanbiedingen! 201 zeeland stipreizen.nl Jongeren strijden om plek in finale tuinaanleg Floor Kik-Heerebout uit Bruinisse is de eerste zelfstandige trouwambtenaar in Zeeland. donderdag 27 januari 2011 memsmsm ONDERWIJS Initiatief op brede school in Middelburg-Zuid FREELANCE door Henk Postma MIDDELBURG - Scholen, kinderop vang en clubs doen kinderen te kort doordat ze los van elkaar ope- ren. Daarom komen in Middel burg 'verkenningen' op gang om onderwijs en kinderopvang ver gaand samen te voegen. Het einddoel is: in iedere wijk een 'integrale voorziening' die alle kin deren van o tot 12 jaar een 'over zichtelijk, een duidelijk en goed pe dagogische klimaat' biedt. Daar wordt dan niet alleen basisonder wijs gegeven, maar is ook opvang en kan aan sport, spel en cultuur worden gedaan. Kinderen krijgen het recht om daar minstens enkele dagen per week, van 7 uur 's och tends tot 7 uur 's avonds gebruik van te maken. Zo ver is het nog lang niet. In een rapport van een landelijke 'taskforce' die deze ont wikkeling propageert, wordt het een 'ambitieuze stip op de hori zon' genoemd. Maar daar wordt aan toegevoegd dat het van levens belang is die stip zo snel mogelijk te bereiken. Anders vallen steeds meer kinderen uit de boot en lukt het straks niet genoeg ouders aan het werk te krijgen om economie en samenleving draaiend te hou den. Oud-politica Ina Brouwer was gisteren, als voorzitter van de branchevereniging MO-Kinderop- vang, in Middelburg om dit te pro pageren bij bestuurders en profes sionals. Allerlei landelijke wetten en regels staan de totstandkoming van 'integrale kindvoorzieningen' nog in de weg. Maar scholen, kin deropvang, gemeente en welzijns organisaties kunnen er op wijkni veau alvast een begin mee maken. In Middelburg-Zuid hebben de be sturen van de organisaties in de brede school al besloten om, sa men met beroepskrachten en ouders, de mogelijkheden te ver kennen. Er hoort een verdere pro fessionalisering bij, tot op hbo-ni- veau van begeleiders in de kinder opvang. Uit berekeningen van het CBS is gebleken dat de extra kos ten in het niet vallen bij de maat schappelijke baten en de besparin gen die kunnen worden bereikt. .v. 2 pers. per kamer/hut excL Catamiteitenfonds/reserveringskosten. De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. door Piet Kleemans Persoonlijk. Niet te lang, vooral niet te formeel en met een tekst die als een warme deken over je heen valt. Zo moet een huwelijksvoltrek king er in de ogen van Floor Kik-Heerebout uit Bruinisse uit zien. Zij is de eerste zelfstandige trouwambtenaar in Zeeland en ze doet haar werk met overgave. „Mensen trouwen moet je altijd met passie doen." Floor Kik is sinds 2008 actief als Buitengewoon Ambtenaar van de Burgerlijke Stand (Babs) voor de gemeente Schouwen-Duiveland. Dat werk blijft ze gewoon doen maar ze heeft nu als zelfstandig freelance trouwambtenaar haar werkterrein uitgebreid tot heel Zeeland, West-Brabant en Rotter dam. „Ik vind het gewoon ontzet tend leuk werk. Ik wil er heel graag iets moois van maken voor het bruidspaar." Een trouwdag is doorgaans tot in de puntjes geregeld. Er wordt veel tijd, geld en energie gestoken in feestlocatie, ringen en trouwjurk. Dan moet de eigenlijke huwelijks voltrekking, vindt Kik, óók een feestje zijn. „Ik steek er veel tijd in. Ik ga een avondje langs bij het bruidspaar in spe om alles door te spreken en een van mijn eerste vragen is altijd hoe ze zichzelf hun ideale huwe lijksvoltrekking voorstellen. Wat je dan bijna altijd hoort is dat ze vooral geen lange plechtigheid wil len." De voorgesprekken gaan niet over koetjes en kalfjes. „Ik probeer met mensen meteen de diepte in te gaan en het leuke is dat mensen vaak ook heel open zijn. Dat ver trouwen heb je nodig om een mooi verhaal te kunnen schrijven. Geen advies en goede raad, maar gewoon een persoonlijke tekst." Dat een trouwplechtigheid soms veel emoties losmaakt brengt Kik niet van haar stuk. „Ik heb geleerd dat je dat gewoon moet benoemen en niet doen alsof het niet ge beurt. Ik heb zelf onze oppas ge trouwd. Toen had ik tijdens mijn speech zélf een glaasje water nodig en dat heb ik ook gewoon gezegd." Kik probeert ook de mensen die een huwelijksvoltrekking bijwo nen er bij te betrekken. „Als er mensen speciaal voor uit het bui tenland naar Nederland zijn geko men heet ik ze welkom in hun ei gen taal. Ik merk dat dat heel erg gewaardeerd wordt." Een hele leuke ontwikkeling vindt Kik het feit dat een huwelijksvol- door Frank Balkenende GOES - Edudelta College in Goes houdt vrijdag 28 en zaterdag 29 ja nuari een voorronde van de Natio nale Beroepenwedstrijd Tuinaan leg. Deze wedstrijden zijn de voor rondes van een reeks wedstrijden die landelijk worden georgani seerd vanuit een samenwerking tussen branchevereniging VHG en Aequor. Het productschap Tuin bouw is co-sponsor. Tijdens de wedstrijden leggen leer lingen jonger dan 22 jaar een tuin aan. Deze jongeren volgen een op leiding tot hovenier. De tuinen die worden aangelegd moeten vol doen aan vastgestelde criteria. De tuinen zijn elk 4.00 bij 4.00 meter .en worden binnen de gestelde 15 uur (30 uur per team) aangelegd. Een vakjury beoordeelt de tuinen. Het winnende team uit deze voor ronde zal tijdens Tuinidee, dat plaatsvindt van 24 februari tot en met 27 februari in Den Bosch, strij den om de nationale titel. Overigens strijden in Goes geen Zeeuwse scholen voor een plek in de finale. De teams van het Edudel ta College treden aan in Breda en nemen het daar op tegen 'groene' scholen uit Houten, Helmond, Nij megen en Velp. www.vhg.org/site.php?id=1261

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20