CL-voorman Harpe in opspraak Reizen naar Caïro geschrapt 10 en 11 Vandaag bij uw krant als bijlage RECHTER GroenLinks Zeeland blijft achter lijsttrekker staan Armando wint VSB Poëzieprijs 2011 Winterzonnetje 2° Kabinet past Kunduz-missie aan Lijdzaam wachten op doorvaart DONDERDAG 27 januari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 22 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN door Ben Jansen MIDDELBURG - GroenLinks gaat de Statenverkiezingen op 2 maart in met een lijsttrekker die vijf dagen later voor de rechter moet verschij nen. De nummer 1 op de kandidaten lijst, Leen Harpe uit Middelburg, is .voor de politierechter gedaagd we gens huisvredebreuk. Die zou zich hebben voorgedaan tijdens de - in middels bijna afgeronde - echt scheiding tussen Harpe en zijn ex-vrouw. Volgens voorzitter Leen van Leer- sum van GroenLinks Zeeland wa ren de kandidaatstellingscommis sie en het Zeeuwse GroenLinks-be- stuur op de hoogte van de privé- problemen van Harpe en de aan klacht tegen hem; niet van het feit dat hij op 7 maart voor de rechter moet verschijnen. „Maar wij heb ben geen aanleiding gezien op zoek te gaan naar een andere lijst trekker. We trekken de integriteit van Leen Harpe niet in twijfel." De voorzitter van GroenLinks Zee land kan zich voorstellen dat de positie van Harpe mogelijk in een ander licht komt te staan als het tot een veroordeling komt. „Dan zullen we de situatie misschien op nieuw moeten bekijken." Harpe zelf houdt het erop dat hij niet zal worden veroordeeld. „Ik herken me niet in de beschuldi ging van huisvredebreuk. Dat is ook de reden waarom ik het schik kingsvoorstel van de officier van justitie heb afgewezen en de zaak laat voor komen." Dat schikkingsvoorstel bedroeg 200 euro. Als Harpe dat bedrag had betaald, was hij van de zaak af geweest. Harpe heeft evenwel niet overwogen voor die oplossing te kiezen. „Ik ga niet voor niets ver weer voeren. In een echtscheiding gebeuren nu eenmaal dingen." pagina 3: commentaar CL beducht voor gevolgen De anatomische man (Beeld van Tltorn Puckey) Naakt is een eufemisme Deze man heeft geen huid Hij draagt een cape als onderdak met sporen van het Toscaanse landschap Zijn wijsvinger zoekt de platte aarde maar zijn blik pijnigt alle tijden Gevilde man liet zich tekenen in 1543 Stond waarlijk op in brons (2007) Moet samen met de vliegende Hollander het stadje T. beschermen Tegen drugsrunners en chemiereuzen TERNEUZEN - De anatomische man van de Zeeuwse dichter André van der Veeke in Ter- neuzen. Nederland en Vlaanderen vieren van daag Gedichtendag. Op vele plaatsen worden activiteiten rond poëzie gehouden. Aan de vooravond van Gedichtendag ontving Armando gisteren de VSB Poëzieprijs 2011 voor zijn bundel Gedichten 2009. Aan de prijs is een bedrag van 25.000 euro verbonden en een glaskunstwerk van Maria Roosen. Voor de VSB Poëzieprijs waren ook Paul Bogaert, Eva Cox, Kreek Daey Ouwens en Henk van der Waal genomineerd. In Amsterdam werd gister avond bekendgemaakt dat Henk van Loenen uit Vianen met Onder de sterren de tweede edi tie van de Turing Nationale Gedichtenwed strijd heeft gewonnen. De prijs bestaat uit 10.000 euro. Er waren dit jaar 9869 inzendin gen van bijna 2300 deelnemers. Tijs van Bragt uit Groede eindigde met zijn gedicht De Vreemde Eend op een gedeelde elfde plaats. archieffoto Peter Nicolai pagina 2 en 3: Nationale Gedichtendag DEN HAAG - Reisorganisatie TUI Nederland schrapt de Egyptische hoofdstad Cairo om veiligheidsre denen uit zijn reisprogramma. „In de Egyptische badplaatsen kun nen onze klanten van een onbe zorgde vakantie genieten", zegt een woordvoerder van TUI Neder land. „Voor Cairo ligt dat anders." Citytrips naar Cairo met een ver trekdatum tot en met komende ja nuari kunnen bij TUI kosteloos worden geannuleerd of omge- boekt. Bij rondreizen waarbij een bezoek aan de hoofdstad in het programma zit, kan in de plaats daarvan voor een verlengde strand- vakantie worden gekozen. TUI heeft 1850 Nederlandse klanten in Egypte. Voor het ministerie van Buitenlandse Zaken zijn de onlus ten in Egypte nog geen reden om een negatief reisadvies af te geven. Reizigers naar Egypte moeten net als altijd 'waakzaamheid betrach ten', zegt een woordvoerder. De verwachting is dat demonstraties zich voortzetten. pagina 8 en 9: weer rellen Caïro «RSJssiiisli Gedichtendag is leuk reageer op www.pzc.nl liI reacties: 303 Reiswereld is bonafide 9% I 51%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1