i8| zeeland Zep Dome: hal voor concerten, Oude gravure van Vlissingen Zep nu letterlijk Evenementen Podium EVENEMENTENHAL Medio mei opent het Zep Dome in Middelburg. Het wordt een evenementenhal voor concerten, congressen en beurzen. Doemiddag voor kinderen in de Kajuit Hexagon Ensemble brengt Lady Macbeth Boekenbeurs van w Zeelandia Lezing over muziek als communicatiemiddel Gemeente eist 150.000 euro terug van stel tSL w'' donderdag 27 januari 2011 W NIEUW- EN SINT JOOSLAND De Kinderraad Nieuw- en Sint Joos- land en buitenschoolse opvang Ka juit houden vrijdag een doemid dag. Voor kinderen van verschillen de leeftijden is een activiteit be dacht. De allerkleinsten (t/m groep 4) gaan vogelvoederhuisjes maken. De kinderen van de boyenbouw (t/m groep 8) maakt vetbollen in bloempotten. De materialen zijn gekocht bij Vogelopvang de Mikke in Middelburg. Zo wordt met deze Doemiddag de Mikke gesteund. VLISSINGEN Het Hexagon Ensemble brengt zon dag, samen met de acteurs Carol Linssen en Christine Ewert, de theaterversie van Lady Macbeth van Mtsensk van Dmitri Sjostako- vitsj. Het Hexagon Ensemble be staat uit Wout van den Berg (fluit), Bram Kreeftmeijer (hobo), Arno van Houtert (klarinet), Christiaan Boers (hoorn), Marieke Stordiau (fa got), Frank Peters (piano). De op voering van de opera in de Vlissing- se Sint Jacobskerk begint 15.30 uur. MIDDELBURG W Zeelandia Middelburg houdt za terdag de jaarlijkse boekenbeurs. Vanaf 8.30 uur tot 11.00 uur kun nen belangstellenden terecht in het clubhuis op de MH Boasson- laan in Middelburg. De opbrengst gaat naar de vereni ging. Er zijn niet alleen boeken maar ook cd's en lp's. Mensen die nog spullen hebben voor de beurs kunnen contact opnemen met Lau Eikenhout, telefoon 0118 613819. MIDDELBURG Dr. A. A. Clement houdt een lezing in de aula van de Zeeuwse Biblio theek getiteld 'De componist als verteller: muzikant, medicus, ma thematicus of meer?'. De lezing be gint om 16.00 uur. Dit is de eerste in een serie van vier lezingen over muziek en psy chologie, georganiseerd door het KZGW. De sprekers zijn afwisse lend prof. dr. A. A. Clement en prof. dr. R. F. W. Diekstra. KINDERPERSBURO De krant van het KinderPersBuro in Middelburg-Zuid is gepresenteerd: fo to's op www.pzc.nl/walcheren. MEEST GELEZEN 1. Dean Saunders naar Middelburg 2. Connexxion wordt Taxi Blaakman 3. Andere plek coffeeshop gezocht STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Theo Ciele Het zijn drukke tijden voor Dean VerhoefF sinds zijn werkgever Johan Bruinsma zijn oog heeft daten val len op de 'Music Hall'. Deze hal, naast het Nationaal Voetbalmu seum, wachtte al sinds de opening van het Middelburgse vrijetijds- park Zep in 2009, op een exploi tant. Bruinsma is eigenaar van het KFC-restaurant op Zep en nog ze ven andere plaatsen in Nederland. Hij zag met lede ogen aan dat door het uitblijven van activiteiten in de Music Hall in de avonduren weinig te beleven viel op Zep. KFC heeft er alle belang bij dat 'de loop' er in komt. Daar hoopt Bruinsma nu zelf voor te gaan zorgen met de opening Ooit was er een plan om een 'evenementen po dium' leunend tegen de A58 aan de rand van Middelburg te bouwen. Uit dat idee groeide het geel-oranje complex in de Mor tierepolder, van de grond getild door prjectontwikkelaar TCN: Het Zeeuws Evenementen Podium, kortweg Zep. Er kwam een voet balmuseum, Miniatuur Walcheren vond er een plek, net als het ROC Zeeland, horeca en winkels. Het is opmerkelijk dat de opening van de evenementenhal, toch het begin van alle ontwikkeling, nu het sluit stuk vormt van de invulling van Zep. Eindelijk zijn de E en P geen loze letters meer. „Helemaal te gek", reageert Sven van Rijswijk, directeur van Zee land Attracties en voorman van de ondernemers op vrijetijdspark Zep op het nieuws dat de evene mentenhal dit voorjaar al open gaat. „Het Zep is hiermee zo goed VLISSINGEN - Het is één van de vroegste afbeeldingen van de stad, meldt het veilinghuis De eland in Diemen over een plattegrond van Vlissingen. Deze met de hand inge kleurde kopergravure komt uit het stedenboek Civitates Orbis Terra rum (16e eeuw) en is op een taxa tiedag bij De Eland gevonden. De gravure wordt verkocht en het vei linghuis verwacht een opbrengst van drie- tot vierhonderd euro. De plattegrond is nog te bezichti gen op kijkdagen bij De Eland in de Weesperstraat in Diemen: don derdag 27 januari (10.00-21.00 uur), vrijdag 28 januari (10.00-17.00 uur), zaterdag 29 ja nuari (10.00-17.00 uur) en zondag 30 januari (10.00-17.00 uur). van de evenementenhal. Met TCN, de vastgoedontwikkelaar en eigenaar van de panden op Zep, is Bruinsma het eens geworden over de huur van de Music Hall. Giste ren werd bekend dat de evenemen tenhal dit voorjaar opent onder de naam Zep Döme. Verhoefifs rol is die van 'leidinggevende op locatie' ('een echte naam hebben we nog niet voor mijn functie'). „Medio mei is de beoogde streefdatum. Maar er moet nog veel gebeuren. Er zit bij wijze van spreken nog geen spijker in de muur", vertelt VerhoefF. De ingang van Zep Döme komt naast die van het Voetbalmuseum. De ruimte waar nu nog Golf by the Sea is gevestigd zal volgens Ver- hoeff de ingang, foyer en grand-ca- fé van de evenementenhal vor men. Het succes van de Middel burgse evenementenhal staat of valt bij de programmering. Daar- als af Het zal voor veel traffic zor gen en dat is precies wat we hier nodig hebben. Er zitten goede par tijen achter", aldus Van Rijswijk. Hij ziet in de ambitie van de ex ploitanten van de Zep Dóme om allerlei evenementen overdag te or ganiseren geen bedreiging voor bij voorbeeld zijn Mini Mundi, waar door het jaar heen ook extra activi teiten worden georganiseerd. „Zep Döme is toch voor veel grotere groepen. Ik zie het juist als verster king. Mensen die eerst de evene mentenhal bezoeken en daarna hun kinderen bij ons lekker laten uitrausen." Voor café De Derde Helft, naast het Voetbalmuseum, en andere horeca op het Zep kun nen concerten en evenementen in Zep Döme juist in de avonduren voor toeloop van klanten zorgen. Ook wethouder Economische Za ken Johan Aalberts is 'enorm blij' met de opening van de evenemen tenhal. Om concurrentie tussen de om is samenwerking gezocht met Frans Lievens. De Terneuzenaar ex ploiteert met zijn bedrijf Theater BV al het Scheldetheater in zijn woonplaats en wordt ook de uitba ter van de Middelburgse Stads schouwburg. Volgens VerhoefF is het streven om elk weekend een muzikaal evenement in de Zep Döme te houden. „Dat wordt heel breed: van klassiek tot rock en dan ce. Het wordt nadrukkelijk geen discotheek." Namen en rugnummers wil VerhoefF in dit stadium nog niet noemen, maar hij verwacht dat het jaarprogram ma binnenkort gepresenteerd kan worden. „Het gaat om nationaal en internationaal bekende arties ten. En we willen een open po dium worden voor artiesten uit de regio en beginnende muzikanten." Muziek is het ene been waar de ZEP schouwburg en de Zep Döme te voorkomen zijn er met de gemeen te afspraken gemaakt over het ka rakter van het programma van de evenementenhal. „Het krijgt een heel ander cultureel profiel", zegt wethouder Aalberts. De gemeente voerde al gesprekken met Frans Zep Döme op gaat staan; het orga niseren van beurzen, congressen en andere evenementen het ande re. De evenementenhal kan 2000 tot 2500 bezoekers ontvangen. VerhoefF ziet de Zeelandhallen in Goes niet als concurrent. „Die zijn toch een stuk groter." De Zep Döme moet het hebben van een wat 'intiemere, gezelliger, exclusie vere' sfeer. Afstemming van de programme ring met andere ondernemers op het Zep en daarbuiten is van groot belang. Wat betreft het muzikale gedeelte is die afstemming binnen Middelburg, en met de rest van Zeeland, al deels gewaarborgd in de persoon van Lievens. Met de an dere ondernemers op het Zep wordt gesproken over de planning van de andere evenementen in en bij de Zep Döme. VerhoefF: „We moeten voorkomen dat we elkaar in Zeeland voor de voeten lopen." Lievens van Theater BV over het overnemen van de exploitatie van de huidige en nieuw te bouwen Stadsschouwburg. Toen de ge meente met TCN kwam te spre ken over de invulling van de Mu sic Hall was het logisch om Lie vens hierbij te betrekken. MIDDELBURG - Negen jaar steunfraude kan grote gevolgen hebben voor een stel uit een Schouwen-Duivelands dorp. De gemeente wil maar liefst 150.000 euro van de twee terug. Daar blijft het niet bij. Officier van justitie W. Suijkerbuijk eiste gisteren werkstraffen (240 en 160 uur) en voorwaardelijke celstraffen van zes en twee maanden tegen de twee. In 1995 scheidde het stel omdat de man veel te veel dronk. Vanaf 2001 kwam hij echter zeer regelmatig over de vloer bij zijn ex (57) waar door ze volgens de officier weer een duurzame relatie hadden. Uitspraak 9 februari. Tromboneweg (C winkels ROC Schroeweg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18