buitenland E 9 Geheime dienst kreeg waarschuwing Comité van wijze mannen moet interimregering Tunesië vervangen LUNEBURGER HEIDE DUITSLAND DENEMARKEN DE NIEUWE BROCHURE! dinsdag 25 januari 2011 TUNIS - In Tunesië zijn onderhan delingen begonnen om de huidige omstreden interimregering te ver vangen door een comité van wijze mannen. Dat zou nodig zijn 'om de revolutie te beschermen', aldus bronnen gisteren. In de hoofdstad Tunis betoogden gisteren duizenden mensen tegen de overgangsregering. Ze willen dat de leden van het vorige regime van de verdreven president Zine al-Abidine Ben Ali uit die regering stappen. De politie schoot met traangas op de betogers. De Nederlandse tourpperators Thomas Cook, TUI en Oad Reizen hebben tot en met 12 februari alle reizen naar Tunesië geannuleerd wegens de aanhoudende onrust in het land. Zegslieden van de drie bedrijven lieten dit gisteren weten. Volgens de woordvoerster van TUI heeft de Stichting Calamiteiten fonds Reizen het Noord-Afrikaan se land als calamiteit aangemerkt. Dat betekent dat reisorganisaties aangesloten bij de ANVR gasten hebben gerepatrieerd en voorlopig niet weer naar Tunesië reizen. Daarnaast geldt er een dekkingsbe perking voor de reis- en annule ringsverzekering. Oad Reizen, TUI en Thomas Cook zeggen dat de veiligheid van de reiziger niet kan worden gegarandeerd. De drie tou roperators haalden al toeristen te rug uit Tunesië toen de situatie daar escaleerde. Klanten krijgen de mogelijkheid hun reis kosteloos te annuleren of te wijzigen naar een andere vakantiebestemming. De Tunesische politie pakte giste ren opnieuw een kopstuk op van het oude regime. Het gaat om Ab- delwahhab Abdalla, een vooraan staande adviseur van president Ben Ali die belast was met het toe zicht op de media, zo meldde de staatstelevisie. Abdalla is onder huisarrest geplaatst, net als enkele andere vertrouwelingen van de ver dreven president die eerder al wa ren aangehouden. Eerdere aanslagen in Rusland 29 maart 2010: Twee bommen ontploffen in het metronetwerk van Moskou en zorgen voor veer tig doden. De verantwoordelijk heid wordt opgeëist door islamiti sche rebellen uit Tsjetsjenië. 27 november 2009: Een bomaan slag op de Nevski Express, de trein verbinding tussen Moskou en Sint-Petersburg, kost aan bijna dertig mensen het leven. 1 tot 3 september 2004: Tsjetsj eense rebellen gijzelen een school in de stad Beslan in de aangren zende deelrepubliek Noord- Ossetië. Na een belegering van 52 uur eindigt de gijzeling in een bloedbad, waarbij 331 gijzelaars en 31 rebellen sterven. 24 augustus 2004: Twee passa giersvliegtuigen die waren ver trokken van Domodedovo storten neer in de buurt van Moskou. Twee Tsjetsjeense inzittenden heb ben zichzelf opgeblazen. Alle passa giers, in totaal ongeveer negentig mensen, komen om. 6 februari 2004: In een metrosta tion in Moskou blaast een man uit het noorden van het Kaukasus zich op. Ongeveer veertig mensen ko men om. 23 tot 26 oktober 2002: Tsjetsj eense terroristen gijzelen in okto ber honderden bezoekers van een theater in Moskou. Tijdens de be vrijdingsactie vinden 129 gijzelaars en 41 gijzelnemers de dood. foto Alexander Zemlianichenko/AP Joelia, de koffiedame van een cafétje in de vertrekhal van het vliegveld. „Ik moest overgeven, maar ben daarna gewoon weer aan het werk gegaan. Wat moet je anders. Sommige mensen moeten even bijkomen en krijgen een kop koffie." Valerija (24) checkte toch maar in op haar vakantievlucht naar Thai land. „Ik ben wel-bang, maar als je niet vliegt, winnen de terroristen. Ik hoop maar dat onze veiligheids diensten nu goed werken en dat al les goed komt." MOSKOU - Russische geheime dien sten waren gewaarschuwd voor plannen voor een aanslag op een van de vliegvelden in Moskou. Die waarschuwing zou een week gele den zijn gedaan, aldus een veilig heidsfunctionaris. In kringen van de veiligheidsdien sten wordt vermoed dat de daders uit de Noord-Kaukasus komen. Het Kremlin strijdt al jarenlang te gen groepen van militante mos lims in Tsjetsjenië, Dagestan en an dere autonome regio's in het noor den van de Kaukasus. Rebellenleiders uit die regio's heb ben herhaaldelijk gedreigd de oor log naar het hart van Rusland te brengen. Een van de bekendste leiders is Do- koe Oemarov (46), alias de 'Emir van de Kaukasus'. Hij wil in het noordelijke deel van het Kaukasus- gebergte een strengislamitische staat vestigen, het Kaukasus Emi raat. Volgens Oemarov moeten niet-moslims worden verdreven en de islamitische wetgeving sha- ria worden ingevoerd. Om dat doel te bereiken, hebben Oemarov en zijn strijders verschillende aan slagen gepleegd. Het vliegveld Domodedovo, geopend in mei 1965, is de grootste en modern ste luchthaven van Rusland. Vorig jaar maakten 22 miljoen mensen gebruik van het vliegveld, een jaar eerder wa ren dat er nog ruim 18 miljoen. 77 luchtvaartmaatschappijen maken ge bruik van de luchthaven waaronder 48 buitenlandse. KLM vliegt niet op Domo dedovo, dat is vernoemd naar een nabij gelegen dorp. 'MOSKOU RUSLAND Luchthaven ipomodedovo Infographic ANP/AFP Zie www.kras.nl/21600 Zie www.kras.nl/21763 Zie www.kras.nl/21723 Zie www.kras.nl/21715 Zie www.kras.nl/21632 Zie www.kras.nl/21840 Zie www.kras.nl/brochures Comfort Class dij néér beenruimte) 5-daagse fiets-/busreis Duitsland Vertrek: van 2 mei t/m 26 september fietsen in 1 van de meest aantrekkelijke streken van Duitsland! Met o.a. Willingen. inclusief busreis, verblijf, ontbijt, diner, gebruik Innergy fiets en NL-reisleiding 5-daagse fiets-/busreis Duitsland Vertrek: van 30 mei t/m 29 augustus we nemen u mee door de romantische omgeving, naar o.a. Hameien Paderbom inclusief busreis, verblijf, ontbijt, diner, gebruik Innergy fiets en NL-reisleiding 5-daagse fiets-/busreis Duitsland Vertrek: van 30 mei t/m 5 september een prachtig glooiend natuurgebied met tochten door o.a. het Hahnenmoor inclusief busreis, verblijf, ontbijt, diner, gebruik Innergy'fiets en NL-reisleiding 7-daagse fiets-/busreis Duitsland Denemarken Vertrek: van 21 mei t/m 20 augustus fiets mee door de bossen, langs ruige kusten en weidse graslandschappen inclusief busreis, verblijf, ontbijt, diner, gebruik Innergy fiets en NL-reisleiding 7-daagse fiets-/busreis Duitsland Vertrek: van 21 mei t/m 20 augustus ook het 'Groene Venetië' genoemd, met pittoreske dorpjes prachtige en natuur inclusief busreis, verblijf, ontbijt, diner, gebruik Innergy fiets en NL-reisleiding 9-daagse fiets-/busreis Oostenrijk Vertrek: van 6 mei t/m 9 september over de populaire Donauradweg en naar het Wienerwald, echte fietsparadijzen! inclusief busreis, verblijf, ontbijt, diner, gebruik Innergy fiets en NL-reisleiding Vraag nü gratis de brochure 'Fiets- wandelvakanties' aan met ons complete aanbod voor zomer 2011! waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm 8 Prijzen zijn p.p. tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservenngskosten en Calamiteiter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9