binnenland 17 'Chaos bij CBR is nog veel groter dan gemeld' Met smartphone op station lopen is riskant Alcoholslot scheelt verkeersdoden CDA en PvdA in Noord-Holland hebben het gehad met de PW Beeld en Geluid Awards voor serie Annie M.G. dinsdag 25 januari 2011 DEN HAAG - De SP vindt dat de Al gemene Rekenkamer de financiële situatie bij het Centraal Bureau Rij vaardigheidsbewijzen (CBR) moet doorlichten. Volgens Kamerlid Farshad Bashir is de situatie nog veel ernstiger dan in het vernieti gende rapport dat minister van In frastructuur en Milieu Melanie Schultz gisteren heeft aangeboden aan de Tweede Kamer. De minister vindt dat er heel veel moet veranderen wil het CBR 'le vensvatbaar' blijven. Het rapport stelt onder meer dat de verhoudin gen op de werkvloer ernstig ver stoord zijn, de financiële situatie niet op orde is en dat er grote pro blemen zijn met het computersys teem. Schultz geeft het CBR tot juni de tijd orde op zaken te stel len en de kwaliteit van de dienst verlening op peil te brengen. SP'er Bashir is tevreden dat er 'ein delijk harde conclusies worden ge trokken over het wanbeleid door de top van het CBR'. Maar zegt hij: „Bij dit onderzoek zijn heel veel gegevens en beschikbare kriti sche rapporten nog niet meegeno men. Zo is er onvoldoende onder zoek gedaan naar de miljoenen eu ro's die verdwenen zijn door mis management. Er zijn voor veel geld dure bevriende adviesbureau tjes ingehuurd." Bashir wil dat de minister de volledige boekhou ding laat onderzoeken. weer mogelijk. De Nederlandse Het bedrijf, dat 'honderden miljoe- Aardolie Maatschappij (NAM) nen euro's' in het veld heeft geïnves- spreekt van 'het modernste olieveld teerd, verwacht de komende 25 jaar van Europa'. 100 tot 120 miljoen vaten te produ* ceren. In de periode 1948-1996 haal de de maatschappij 250 miljoen va ten uit het Schoonebeker veld. foto Koen van Weel/ANP door Arjen de Boer DEN HAAG - Onderweg naar Italië kan het 's avonds gezellig zijn in het truckerscafé. Jij nog een bier tje? Nou, oké dan. „Maar zo heb je, zonder het door te hebben, al snel te veel op. Terwijl die chauffeur de volgende dag wel moet rijden", zegt Philip Vollenbroek van trans portbedrijf Kuipers Logistics. Om ongelukken door restalcohol na een avondje drinken te voorko men liet de onderneming uit Ol- denzaal daarom op eigen initiatief in alle veertig vrachtwagens een al coholslot inbouwen. Dus moeten de truckers sinds een jaar of twee blazen in een apparaatje wat aan het stuur hangt. Het werkt als een startonderbreker: te veel op bete kent stilstaan. Als meer bedrijven vrijwillig een alcoholslot laten inbouwen dan zou dat de verkeersveiligheid ver groten, denkt Stap, kennisinstituut voor alcoholpreventie. Ook particulieren die regelmatig met een slok te veel op achter het stuur kruipen, kunnen preventief een slot installeren om zo zichzelf en andere weggebruikers te be schermen, stelt alcoholslotfabri- kant Drager die daarin wordt ge steund door Stap en Veilig Verkeer Nederland. Inmiddels zijn er meer dan vijftig mensen die zelf een slot in hun au to hebben laten monteren, soms op aandringen van familie en vrienden. Drager hoopt dat dit er vierduizend worden. HAARLEM - CDA en PvdA zien de PW niet meer zitten als coalitie partner in Noord-Holland. Aanlei ding is het pleidooi van Hero Brinkman, PW-lijsttrekker bij de Statenverkiezingen in Noord-Hol land, zaterdag in het Parool, voor een algeheel verbod op het dragen van hoofddoekjes in het provincie huis. „Onacceptabel, schandalig en on uitvoerbaar", noemt lijsttrekker Tjeerd Talsma van de PvdA het voorstel. „Brinkman bepleit een schending van de grondrechten." Ook het CDA ziet de uitspraak van Brinkman als een breekpunt bij de onderhandelingen over een nieuw bestuur voor Noord-Hol land. Lijsttrekker Jaap Bond: „Het is te gek voor woorden. Brinkman realiseert zich niet wat hij doet. Er werken op het provinciehuis veel mensen met een hoofddoekje. Ik heb ze liever hier dan dat ze thuis achter de geraniums zitten." De PvdA maakte eerder bekend de PW niet bij voorbaat uit te slui ten. Het voorstel voor een hoofd doekverbod maakt samenwerking onmogelijk, zegt Talsma nu. „Dit valt mij ontzettend tegen van Brinkman." De WD noemt de uit spraken van Brinkman verkiezings retoriek. Cees Loggen: „Na 2 maart zullen we kijken we hoe de ver houdingen liggen. Maar ik kan mij niet voorstellen dat een hoofd doekverbod in een nieuw coalitie akkoord wordt opgenomen." De PW zegt hoofddoekjes te be schouwen als een symbool voor de onderdrukking van de vrouw. „Een verbod is misschien kinder achtig, maar symbolen zijn belang rijk", aldus Brinkman. Hij liet we ten ook een hoofddoekverbod voor regionale buslijnen te overwe gen. „Maar dat is nu nog een stap te ver." zie onze website:binnenland RTV-Noord Holland keek in de kantine van het provinciehuis AMSTERDAM - Het aantal diefstal len van smartphones in Amster dam is de afgelopen periode explo sief toegenomen. Er is zelfs sprake van een trend: met name rond de Amsterdamse stations worden de populaire Blackberries en iPhones massaal geroofd, door veelal jonge dieven. Alleen of in groepjes houden ze bellende reizigers in de gaten, alert op de waardevolle smartphones. Soms vragen de dieven naar de tijd om een glimp op te vangen van het toestel, in andere gevallen maken ze handig gebruik van de bluetooth-functie op de eigen tele foon om mensen met smart phones te 'traceren. Vooral smart- phone-eigenaren die bluetooth standaard hebben aanstaan, maar de gebruikersnaam onveranderd lieten, lopen gevaar. De dief kan dan in het eigen telefoonscherm het merk van .de mobiel aflezen. Wanneer verder niemand op straat loopt, is voor de dief duide lijk wie de eigenaar is van het ge wilde toestel. Eigenaren staan niet helemaal machteloos tegenover de dieven. Bezitters van iPhones kunnen de Find my iPhone-app installeren waarmee ze hun gestolen telefoon kunnen traceren en op afstand kunnen blokkeren. HILVERSUM - De tv-serie Annie M.G. (NTR/Vara) heeft gisteren twee Beeld en Geluid Awards in de wacht gesleept. De dramaserie over het leven van Annie M.G. Schmidt won de juryprijs in de ca tegorie fictie. Acteur Daan Schuur- mans werd met de vakprijs onder scheiden voor zijn rollen in zowel Annie M.G. als Bernhard - Scha vuit van Oranje. Alleen in de categorie beste actrice slaagde Annie M.G. er niet in de nominatie te verzilveren. Hier ging Monic Hendrickx er met het bronzen beeldje vandoor voor haar rol in de KRO-serie Penoza. Johnny de Mol werd tijdens de awardshow in het Nederlands In stituut voor Beeld en Geluid uitge roepen tot tv-persoonlijkheid van het jaar. In de categorie cultuur won Foute Vrienden, een docu mentaire van de NTR onder regie van Roy Dames. Het satirische VPRO-programma Toren C van de actrices Maike Meijer en Margöt Ros won de prijs in de categorie amusement. Het Gouden Televizier-Ring Gala kreeg een award in de categorie amusement showprogramma's en daarmee versloeg de jaarlijkse Avro-show de talentenjacht So You Think You Can Dance van RTL5 en het Musical Awards Gala. Op het gebied van multimedia viel de NOS in de prijzen voor de web site Het tweede scherm die tijdens het WK Voetbal veel bezoekers wist te trekken met onder meer statistieken over het verloop van de wedstrijden en de spelers. De omroep NTR, voorheen de NPS, ging met nog meer Beeld en Geluid Awards naar huis, zowel in de categorie jeugd als informatie. In de categorie informatie won de aflevering Hoe de Joden uit Neder land verdwenen uit de documen tairereeks De Oorlog. In de catego rie Jeugd won 13 in de Oorlog met de aflevering Een stad in brand. Presentatrice Lisa Wade nam de prijs in ontvangst. André van Duin haalde de Beeld en Geluid Oeuvre Award op. Die kreeg hij 'vanwege zijn bijzondere bijdrage aan de ontwikkeling van de Nederlandse televisie'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7