4l dinsdag 25 januari 2011 Op één stuk van de Blues- O route hebben ze het groots aangepakt. Alle bewoners van een heel blok huizen waarvan de tuinen aan elkaar grenzen, hebben in een gezamenlijke koop hun schutting aange schaft. Betonpalen gecombineerd met houten planken. Grijs geverfd. Ineke van Dis woont er: „Het is een degelijke schutting. Eerst wilden we zwart en ander materiaal. Maar dit was voordeliger en een goed alternatief. Daarom zijn we overstag gegaan. Eén van onze buren heeft alles uitgezocht en besteld." Als er nog geen buren zijn, maar je wilt wel alvast een schutting is het natuurlijk mak kelijk. Dan koop je gewoon wat je zelf mooi vindt. Zoals Johan Bouterse in de Jazzroute. Hij kocht via internet schanskorven gevuld met kokosbasten. De panelen bestaan uit alu- zink gaasnetten. Ze zijn milieuvriendelijk en duurzaam. „Maar niet altijd even mooi", zegt lohan. „In de zomer is het mooier. Nu het zo nat is buiten worden de kokosschillen groen. Bovendien zakt het kokos wat in. Dit zou lang mee moeten gaan, maar als ik het zo zie heb ik er mijn twijfels over." In kant- en klare schuttingen is veel keus. Natuurlijk is het ene materiaal weer beter dan Pottenkijkers, daar houdt niemand van. Wie op een mooie zomerdag lekker in de tuin wil zitten, ontkomt dan ook niet aan een heg of schutting. Verreweg de meeste tuinbezitters gaan naar de bouwmarkt voor een houten omheining. En ook met klimop begroeide hekken zijn populair. In nieuwbouwwijk De Mortiere in Middelburg staan omheiningen in allerlei varianten. het andere, ook voor het milieu. Toch kopen niet veel mensen schuttingen van tweede hands hout. Terwijl steigerhout of afvalhout ruim verkrijgbaar is. Ook het onderhoud kan bepalend zijn voor de keus. Zo is er HKC, Hout Kunststof Composiet. Dit materiaal is samengesteld uit bamboevezels en kunststof Een schutting van HKC is bijna niet van een houten schutting te onderscheiden. Het is vochtbestendig en zeer duurzaam. Het ma teriaal kan niet rotten en is onderhoudsarm. „Neem je een schutting als hierachter", zegt Johan en hij wijst op een hek dat begroeid is met klimop, „dan moetje dat steeds knippen, het is net onkruid. Wel leuk zijn de vogeltjes die eropaf komen." In sommige delen van de Mortiere heeft de projectontwikkelaar de keuze al gemaakt. Zo hebben alle tuinen aan de achterkant van de Muddy Watersstraat dezelfde omheining. Het zijn pilaren van gemetselde stenen met ertussen een ijzeren hekwerk waar een pergola overheen staat. Cheng en Tjoe Jang Lin die in deze straat wonen zijn er zeer tevreden over. „Dit is veilig, onderhoudsarm en speels. Ieder een heeft hetzelfde, dus het is niet rommelig. Toen we dit zagen vielen we voor de privacy." Elian van 't Westeinde Alle tuinen aan de achterkant van de Muddy Watersstraat in Middelburg hebben dezelfde omheining. Pilaren van gemetselde stenen met een ijzeren hekwerk en een pergola. Omheining van de familie Van Dis in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70