301 sport Transfer Suarez voorlopig afgeketst I Van Sprundel houdt ploeg in titelrace AJAX Verschil tussen vraag en aanbod is te groot Van den Hemel wordt trainer bij Terneuzen Van Damme zien ze niet meer in Zaamslag Jansen tweede in korte Mastboscross HWP 1 klopt eigen reserveteam in beker so AC Milan wil ook Van Bommel dinsdag 25 januari 2011 Weblogs over hardlopen, voetbal en wielrennen www.pzc.nl/blogs AMSTERDAM - Ajax en Liverpool hebben de onderhandelingen over een transfer van Luis Suarez afge broken. Beide clubs hebben giste ren afgesproken voorlopig niet ver der te praten. Een woordvoerder van de Amsterdamse club bevestig de dat het verschil tussen vraag en aanbod daarvoor veel te groot is. Een zware delegatie van Liverpool maakte gisteren in Amsterdam dui delijk dat het Suarez onmiddellijk wil inlijven. De leiding van Ajax veegde het bod van de Engelse werkgever van Dirk Kuijt en Ryan Babel snel van tafel. Beide clubs willen de inhoud van de bespre kingen niet openbaar maken. Damien Comolli, directeur voetbal strategie van de Engelse club, liet vorige week doorschemeren dat hij de verbintenis van Suarez, die loopt tot de zomer van 2013, voor 15 miljoen euro wil afkopen. Trainer Frank de Boer maakte toen al duidelijk dat de spits alleen voor een „absurd hoog bedrag" uit Amsterdam vertrekt. Hij verwees naar Edin Dzeko, die twee weken geleden voor ruim 30 miljoen eu ro van VfL Wolfsburg naar Man chester City vertrok. „Dat is misschien wel een absurd bedrag", stelde hij. De Boer wil het seizoen graag met Suarez afmaken. Mounir El Ham- daoui valt van het ene in het ande re kwaaltje en Mido, een andere aanvaller, leverde zijn contract in de winterstop in. De opvolger van de vertrokken Martin Jol zag bo vendien Urby Emanuelson naar AC Milan verhuizen. Frank de Boer is naar eigen zeggen voorbereid op het vertrek van Sua rez en beschikt over een schaduw- lijst met daarop Onder meer de na men van Bas Dost (sc Heeren veen) en Eidur Gudjohnsen (Sto ke City). „Maar daarmee is Suarez nog niet vervangen",- beseft hij. „Die is nog veel te belangrijk voor ons." Suarez, die gisteren zijn 24e ver jaardag vierde, voelde veel voor een overgang naar Liverpool. Bij Ajax verwachten ze dat de aanval ler zich volledig inzet als hij het seizoen in Amsterdam moet afma ken. Suarez raakte in het verleden in conflict met de leiding van FC Groningen toen een overgang naar Ajax dreigde te mislukken. Liverpool benadrukte de afgelo pen dagen dat de naam van Suarez bovenaan het lijstje met potentiële versterkingen staat. „Maar mis schien passen andere aanvallers wel beter bij ons budget", verklaar de Comolli. In de Engelse media doken vervolgens de namen van Alvaro Negredo (Sevilla), Fernan do Llorente (Atletico Bilbao) en Charles N' Zogbia (Wigan Athle tic) op. Luis Suarez TERNEUZEN Hubert van den Hemel is aan zijn laatste maanden als actief voetbal ler bezig. De 37-jarige verdediger van zondag-vierdeklasser RIA W. stopt aan het einde van dit seizoen en gaat dan aan de slag bij Terneu zen. Bij de zondag-tweedeklasser neemt Van den Hemel het tweede elftal, dat uitkomt in de reserve eer ste klasse, onder zijn hoede. Tegelij kertijd wil hij de cursus Trainer/ Coach III (Uefa C) gaan volgen. TERNEUZEN Trainer Kenny Verhoene kan dit seizoen bij Zaamslag geen beroep meer doen op verdediger/midden velder Siebe van Damme. De jonge re broer van Standard Luik-verdedi ger Jelle (ex-Ajax) stopte vorig sei zoen ook al eens tussentijds bij Zaamslag. Later keerde Van Dam me toch weer terug. Sinds begin de cember heeft de Belg zijn gezicht nu niet meer laten zien bij de zater dag-eersteklasser. BREDA Wouter Jansen, afkomstig uit Oost-Souburg, heeft op de korte Mastboscross over 3 kilometer de tweede plaats behaald. Jansen fi nishte slechts 2 seconden na Guus Jansen. Bij de meisjes D hielden de Scheldesportmeisjes Waoby Jones en Maaike de Kreek elkaar goed in evenwicht op de 1600 meter. Jones was de snelste in 5 minuten en 24 seconden op de 5e plaats, De Kreek volgde op 3 seconden. ZUIDDORPE In de bekercompetitie van de Zeeuwse Schaakbond was HWP 1 net iets te sterk voor het eigen tweede team: 2,5-1,5. Manuel Col- sen zorgde voor een verrassing. Hij versloeg Steven Rademakers. In diezelfde eerste ronde verloor Terneuzen met 1-3 van Souburg. Al leen Eric Roose en Paul Dhondt dwongen een remise af voor de thuisploeg. Middelburg was met de zelfde cijfers te sterk voor Goes. Dwayne Dildick honderdste doelpuntenmaker van Hoek De Belgische voetballer Dwayne Dildick was zaterdag tegen Capelle (1 -1de honderdste speler die voor Hoek scoorde op het hoogste amateurniveau. Een kleine 22 jaar geleden was de Kroaat Milan Ruzie de maker van de eerste goal van Hoek. Hoewel twee buitenlandse voetballers de eerste en de honderdste doelpuntenmakers waren, hebben de meeste doelpuntenmakers bij Hoek de Neder landse nationaliteit. De meeste doelpunten zijn ook van Nederlandse makelij. §k 1 1 1 E J."'; fc/ 7' 1 P af1ST Stijn Mahieu Nederlandse 53 416 Dave Gijsel Bel 1 38 11 Belgische 35 358 Rieno van Oost Bel 34 d Nigeriaanse 3 17 Jacky Lambert Ned £3 33 m Kameroense 2 14 Ronald van Sliedregt Ned £3 32 kJ Bosnische 1 8 SamYsebaert Bel O 31 n Sierraleoonse 1 3 David Destorme Bel 11 29 m Kroatische 1 3 Ferry Alfons Ned Q 28 m Burundese 1 2 Geertjan de Smet Ned ^3 27 Ivoriaanse 1 1 Stijn Mahieu (foto) Bel O 26 B Guineese 1 Geert de Poorter Bel O 25 m Congolese 1 totaal 100 824 vetgedrukte spelers nog actief bij Hoek Felix Binicewicz/bron Rudy Boogert msmmmmssssasmmmB^smsmmBsasaaBasmmsmsm door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Niek van Sprundel was zondag de grote man in de topper tussen Zelzate en Lovende- gem. Het duel tussen de nummers twee en één in de tweede klasse provinciaal eindigde in 3-1. Van Sprundel scoorde twee keer voor de thuisclub en bracht zijn sei zoenstotaal na zestien duels op 22 doelpunten. De voormalig spits van Aarden burg werd na tien minuten neerge legd door de doelman van Loven- degem, die met rood moest ver trekken. Uit de toegekende straf schop kwam Zelzate op voor sprong, waarna van Sprundel tien minuten later zelf de 2-0 binnen kopte. „Tegen tien man hadden we het daarna wel moeilijk", zei Van Sprundel. „Lovendegem is een heel goede ploeg, met Rama- zan Kesikbas als één van de betere spelers. Vorige week hadden wij verloren, waardoor het verschil vier punten was geworden. Die achterstand hebben we nu geluk kig terug kunnen brengen tot één punt." Van Sprundel maakte in de tweede helft ook nog de 3-1. „We doen nu nog steeds mee om het kampioenschap. Daar hebben we ook de ploeg voor. Deze club wil graag promoveren." Daryl Rawidjan kwam niet in ac tie bij Zelzate. De voormalig aan valler van onder meer Terneuzen en RIA W. was door de trainer van Zelzate niet opgenomen in de wedstrijdselectie. MILAAN - AC Milan wil zich ko mende week ook nog met Mark van Bommel versterken. De koplo per van de Serie A heeft de aan voerder van het Nederlands elftal van de belangstelling op de hoogte gebracht. AC Milan hoopt deze week nog overeenstemming met Bayem Mü- nchen te bereiken. Het contract van Van Bommel loopt aan het einde van het sei zoen af

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66