241 zeeland De Kruising is een Toch volledig fietspad Oostburg-Croede AZ Maria Middelares bouwt nieuw ziekenhuis Schoondijkseweg voor Expo van melkcupjes twee weken dicht en suikerstaafjes Carnavalsbeurzen in de regio RODE KRUIS Activiteiten voor mensen met een lichamelijke Graafwerken groeve in volle gang Poëzieavond met muziek en film in Aardenburg dinsdag 25 januari 2011 CROEDE HULST De Schoondijkseweg, in het buiten gebied bij Groede, is tot en met 4 februari afgesloten. Aannemingsbedrijf H4A uit Sluis kil legt, in op dracht van Water schap Scheldestromen, nieuw as falt aan en brengt grasbetontegels aan in de berm. Verkeer wordt door middel van borden omgeleid. Plaatselijk ver keer kan wel passeren. Hennie van Koolwijk uit Hulst stelt in de vitrinekast in de biblio theek in haar woonplaats een ge deelte van haar verzameling suiker- staafjes en koffiemelk cupdeksel tjes. Die heeft ze eerder al eens geëxposeerd, maar haar verzame ling is nu uitgebreid met nog veel meer suikerstaafjes. Deze mini-ex positie is tot 25 februari te bezichti gen tijdens openingsuren. door Wout Bareman cent - Aan de rand van Gent is gis teren begonnen met de bouw van een nieuw, groot ziekenhuis. Het moet het huidige AZ Maria Midde lares in Gent en de Sint Jozefkli niek in Gentbrugge vervangen. Met de nieuwbouw is 230 miljoen euro gemoeid. Het nieuwe ziekenhuis moet in 2015 gereed zijn. Het gaat in totaal 631 bedden tellen (532 bedden voor opname en 99 bedden voor de poli) en 20 high-tech operatie- en interventiezalen. In het nieuwe ziekenhuis, dat een oppervlakte van 64.800 vierkante meter be slaat, werken straks 1800 mensen onder wie 160 artsen. In het Maria Middelares-zieken huis worden onder meer hartope raties uitgevoerd. Er is een samen werkingsovereenkomst met de car diologen van ZorgSaam in Terneu- zen. Door de jaren heen zijn al honderden Zeeuws-Vlamingen door Vlaamse hartspecialisten ge- door Martijn de Koning oostburc - Het fietspad tussen Oostburg en Groede kan toch vol ledig gerealiseerd worden. Water schap Scheldestromen heeft; als nog overeenstemming bereikt met een laatste grondeigenaar. Het langverwachte fietspad van dik vier kilometer lang wordt dit jaar aangelegd. Het werk start ko mend voorjaar en moet tegen de winter zijn afgerond. Het laatste stukje richting Groede, vanaf de kruising met de Schoondijkseweg en de Barendijk, zou echter ontbre ken, omdat het schap en de grond eigenaar het niet eens konden wor den. Alternatieven, waaronder de kloosterzande - Met het carna valsfeest zo zoetjes aan weer in aantocht worden op de carnavals beurzen in Kloosterzande en Sas van Gent pruiken, maskers, kle ding en andere carnavalsattributen weer voor zachte prijsjes aangebo den. Op de Sandeschool in Kloosterzan de vindt de carnavalsbeurs zater dag 5 februari van 9.30 uur tot 12.30 uur plaats. Wie iets te koop wil aanbieden, door Harold de Puysseleijr Vijfjaar geleden ging De Kruising van start als be zigheidsclub van het Ro de Kruis in Hulst. De club voor mensen met een li chamelijke beperking heeft zich in die tijd ontwikkeld tot vrienden groep voor lezingen en uitstapjes. „Ik val zeifin een groep waar niets voor te doen is", vertelt mede-op richtster Marie-Louise Mannaert, die zelf een dwarslaesie heeft. „Te goed voor het verpleeghuis, maar een club met allemaal gezonde mensen voelt ook niet goed. Je pro beert in zo'n gezelschap toch je handicap weg te stoppen, waar door je jezelf forceert. Bovendien is het heel vermoeiend om telkens uit te moeten leggen wat je man keert." Volgens secretaris Albert Reunis van het Hulster Rode Kruis kende De Kruising een voorloper die geen lang leven was beschoren. „Dat was een groepje mensen met een beperking dat op een maande lijkse middag bijeenkwam om te praten, maar dat werd na een half jaar wegens gebrek aan belangstel ling opgeheven." De Kruising hield aanvankelijk vooral activiteiten als sjoelen en holpen. Het nieuwe ziekenhuis, dat achter de bestaande behuizing wordt gebouwd, is ontworpen door de internationale architecten groep LLOX in Wilrijk en de Ne derlandse groep EGM Architecten uit Dordrecht. Een woordvoerder van het zieken huis: „Uitgangspunt bij het ont werp was dat de patiënt centraal moest staan. Het heeft geleid tot een innoverend, hedendaags, open en luchtig gebouw." Het ont werp is u-vormig met twee even wijdige blokken, waarin de polikli niek en de medische-technische diensten worden ondergebracht en daar dwars op een derde blok met de patiëntenverblijven. De ontwerpers zijn uitgegaan van een concept waarin een logische perso nen- en patiëntencirculatie moge lijk is. Hun motto: „Een zieken huis mag geen labyrint zijn dat bij bezoekers en patiënten alleen maar meer stress veroorzaakt." De patiënten kijken straks via grote ra men uit op een groene omgeving. loop van het fietspad veranderen en het gebruik van een fiets- caisson (een fietspad boven een sloot), werden bekeken, maar als te duur of onuitvoerbaar afgedaan. De eigenaar van de grond riep on langs de hulp in van raadslid Francois Babijn, die net als met na me de fractie van Dorpsbelangen Toerisme achter de schermen druk pleitte voor de komst van het fietspad. Met Babijn als bemidde laar kwamen de partijen toch nog tot elkaar. De aanleg van het fietspad kost zo'n 2 miljoen euro. Het water schap betaalt de helft; de rest komt van de provincie en de ge meente Sluis. Marie-Louise Mannaert (voorgrond rechts) en andere leden van De Kruising brachten gisteren een bezoek aan De msmmmmsz kan zich tot 3 februari melden. Showband Sas houdt zondag 6 fe bruari van 14.00 uur tot 17.00 uur een soortgelijke beurs in De Rose- laer in Sas van Gent. Spullen voor deze beurs kunnen op woensdag 2 februari tussen 19.00 uur en 21.00 uur worden afgegeven in de Rose- laer. In Kloosterzande ontvangt de ver koper zestig procent van de ver koopsom, in Sas van Gent is dat ze ventig procent. NIEUW NAMEN - De bodemsanering van de groeve in Nieuw Namen is in volle gang en daarna begint de herinrichting van het unieke aardkundig mo nument. Een wandelroute met een loopbrug en een uitkijkplateau zorgen straks voor een optimale beleving. De werkzaamheden moeten in mei ge reed zijn. foto Peter Nicolai aardenburg - Stichting Cultureel Aardenburg houdt morgenavond een poëzieavond. Die wordt gehou den in het kader van Nationale Ge dichtendag, komende donderdag: Thema in Aardenburg is 'de nacht'. De organisatie belooft naast poë zie ook film, muziek en wijn. On der meer Johan Meesters, Charli- ne, Edmond van den Bussche) Jan Posman, Evi Lommers, Bert De- ben, Hanny de Backere en Jeets Durenkamp treden op. De bijeenkomst vindt plaats in Ca- sa Portiera in de Weststraat in Aar denburg en begint om 19.30 uur. Toegang kost 5 euro, inclusief con sumptie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60