binnenland 15 GL: nee tegen missie Allemaal een eigen beeld van training van politie kras.nl KENIA Voordelige VERRE RONDREIZEN CHINA ZUSD-AFRIKA VIETNAM BH USA CANADA BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm 3 ft CUBA KUNDUZ Fractie afwijzend na hoorzitting waarom zou je meer betalen Cel na onderwijsrellen Snel pensioenakkoord Passant vindt lijk Porno afgeperste man Vaker naar huisarts dinsdag 25 januari 2011 Nu ook zomer 2011 boekbaar „\/in<oda6 Onvergetelijke reiservaringen beleeft u met KRAS.NL! Proeven van vreemde culturen en heerlijke gerechten. Oog in oog met wonderen als het Terracottaleger in China of de Niagara Falls in Canada. Rijden door natuurparken of door regenwouden afgewisseld door boeiende steden en dorpjes wat is reizen toch fantastisch! Waar u ook heen gaat, wij wensen u alvast veel reisplezier! ll-daagse rondreis Geheimen van China Vertrekdata: 21/2 en 7-21/3 slechts 3 vertrekdata, 0P=0P! met o.a. Hanzhou, het hippe Shanghai, het terracotta leger in Xi'An, Nanjing en Suzhou incl. vlucht, rondreis o.b.v ontbijt, Neder landssprekende reisleiding en excursies 22-daagse rondreis Thailand Compleet Vertrekdata: 15/2 t/m 20/10 met diverse gegarandeerde vertrekdata! met o.a. Bangkok, Ayuttaya, Sukothai, Chiang Mai, Gouden Driehoek en Koh Samui incl. vlucht, rondreis o.b.v. ontbijt 9 x lunch, Nederlandssprekende reisleiding en excursies 16-daagse rondreis Sensational South Africa Vertrekdata: 5/2 t/m 25/10 laatste plaatsen vertrek februari en maart! met o.a. het Kruger NP, Swaziland, St. Lucia, Zululand, Durban en de Panoramaroute incl. vlucht, rondreis o.b.v. ontbijt, Nederlands sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/36336 Zie www.kras.nl/36275 X. Zie www.kras.nl/25990 17-daagse rondreis Highlights of Vietnam Vertrekdata: 19/2 t/m 15/10 incl. boottocht Halong Bay Mekong Delta! met o.a. Hanoi, Halong Bay, Hué, Hoi An, Ho Chi Minh City en de Mekong-Delta incl. vlucht, rondreis o.b.v. ontbijt, Nederlands sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/74760 16-daagge rondreis Klassiek Cuba Vertrekdata: 5/2 t/m 29/10 incl. all inclusive stranddagen op Varadero! met o.a. Varadero,- Pinar del Rio, Valle de Vihales, Havana en Santiago de Cuba incl. vlucht, rondreis o.b.v. vele maaltijden, Ned.spr. reisleiding entreegelden en excursies Zie www.kras.nl/25099 15-daagse rondreis USA Canada Vertrekdata: 7/3 t/m 17/10 wereldsteden gecombineerd met natuur! •met o.a. New. York, de Niagara Falls, Washington, Toronto, Montréal en Quebec incl. vlucht, rondreis, Nederlandssprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/36025 Zie www.kras.nl/36209 P'ijzen z/jn p.p. tenzij andets vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. GroenLinks vindt missie naar Afghanistan 'te militaristisch' van opzet. Kabinet zal nog met hele goe de argumenten moeten ko men zegt Jolande Sap. GL wil vandaag nieuw overleg over veiligheid. den haag - GroenLinks gaat niet akkoord met de politiemissie naar het Afghaanse Kunduz zoals het kabinet die heeft voorgesteld. Dit heeft fractievoorzitter Jolande Sap gisteravond gezegd na de hoor zitting met deskundigen over de missie. Het kabinet heeft daarmee geen Kamermeerderheid voor het uitzenden van 545 agenten en mili tairen. Volgens Sap is de training van Afghaanse politieagenten 'te militaristisch' van opzet. Verder acht zij de kans groot dat het een 'vechtmissie' wordt omdat het ge bied onveilig is. GroenLinks wil per se geen vechtmissie. Het kabi net zal 'met heel goede argumen ten moeten komen' of de opzet veranderen, wil Saps fractie in stemmen. „Ik sluit dat niet uit. Maar als we instemmen moeten we er helemaal in kunnen gelo ven. En dat is nu niet het geval", al dus Sap. Ze wil vandaag nog een extra over leg over de veiligheid in Kunduz. Sap is geschrokken van vertrouwe lijke rapportages van de militaire inlichtingendienst over het gebied waar de Nederlanders ingezet zou den worden. Dat zal een besloten bijeenkomst zijn. Morgen en don derdag zijn openbare debatten met de regering over de missie. De Christenunie was gisteravond evenmin positief. Er ligt volgens deze fractie erg veel nadruk op mi litaire training. De CU ziet liever dat er civiel meer wordt gedaan, bijvoorbeeld het opleiden van ju risten. De vijfkoppige fractie is in tern verdeeld, net als de achter ban. De fractie spreekt vandaag weer over het kabinetsplan. Alleen de fracties van WD, CDA en SGP steunen de uitzending. Ge- doogpartner PW is tegen, waar door Rutte steun moet zoeken bij de oppositie. Daar hebben PvdA, SP en de Partij voor de Dieren de uitzending al af gewezen. De fractie van D66 be raadt zich nog. door Gerard den Elt den haag - Enkele tientallen waar nemers en betrokkenen gaven gis teren hun opinies over een politie- trainingsmissie in Afghanistan. Voor Tweede Kamerleden werd beslissen er alleen maar lastiger op. De kleine christelijke partijery willen weten hoe het met de rech ten van hun geloofsgenoten is ge steld in Afghanistan. De PW infor meert naar de rechten van homo's en het verdwijnen van hulpgoede ren. En de PvdA wil weten hoe veel politiemensen er nu precies zijn gedood. Met de sterk wisselende antwoor den van 28 deskundigen is de Tweede Kamer na een hoorzitting van ruim tien uur nauwelijks dich terbij een helder standpunt over de missie naar Kunduz gekomen. Urenlang worden de parlementsle den heen en weer geslingerd tus sen bemoedigende ontwikkelin gen enerzijds, en cynisme en arg waan aan anderzijds. De Afghaanse hoogwaardigheids bekleders doen hun best 'om de veiligheid te waarborgen', spreekt generaal Khan Mohammedi, mi nister van Binnenlandse Zaken. Even later boren Cordaid en HealthNet TPO het nut van een 'paramilitaire missie' de grond in. „We moeten na tien jaar misluk king stoppen met de geweldsspi raal", zegt directeur Willem van der Put van HealtNet. „Het is ons na jaren van interventies niet ge lukt de Afghanen met de wapens op andere gedachten te brengen." En dan zijn er onafhankelijke waar nemers, zoals veiligheidsdeskundi ge Rob de Wijk, directeur van het Centrum voor Strategische Stu dies. Hij vreest dat Nederland door de weigering een nieuwe mis sie uit te zenden internationaal verdere 'reputatieschade' oploopt. De 28 gesprekspartners schetsen ie der hun eigen beeld van Afghanis tan, waar politietrainers in de noordelijke provincie Kunduz voor structuur in het openbare le ven moeten gaan zorgen. Het Tweede Kamerlid Hero Brink man (PW) doet navraag naar dè fungerend politiechef in Kunduz, Abdul Rehman Syedkheli. Die staat volgens hem wegens corrup tie op een lijst van verdachten van de VN-missie in Afghanistan, Una rm. Hij zou banden hebben met de beruchte krijgsheer Mir Alam, volgens Der Spiegel een wapen en drugssmokkelaar. Hij heeft zijn basis in Kunduz. De blikken van Afghaanse verte genwoordigers van welzij nsinstel- lingen verstrakken wanneer Brink man informeert naar de homo rechten in Afghanistan. Masood Karokhail, die de hulporganisaties in de provincie Kunduz coördi neert, noemt het 'een uitdagende vraag'. Alsof Brinkman de Gay Krant wil gaan verspreiden in een land dat nog maar net de middel eeuwen is ontgroeid. „Hoe lang heeft Europa niet over dit vraagstuk gedaan?", stelt Karok hail een wedervraag. „Zoiets moet uit de samenleving zelf komen." Dan zijn er nog de bonden van po litiemensen en militairen. Zij ma ken zich aan het einde van de hoorzitting druk om het gebrek aan draagvlak. DEN HAAG De politierechter in Den Haag heeft gisteren een 25-jarige man uit Wassenaar veroordeeld tot acht we ken cel voor zijn aandeel in de rel len tijdens de studentendemonstra tie vrijdag in Den Haag. Hij erkent dat hij stenen naar de Mobiele Een heid heeft gegooid. Hij werd al ver oordeeld voor openlijk geweld. BRUSSEL Minister Kamp (Sociale Zaken) ver wacht dat werkgevers en vakbon den het snel eens worden over de toekomst van pensioenen. Moge lijk deze week nog. De partners pra ten al lang over afspraken om pen sioenen beter bestand te maken te gen schommelingen op de beurs en de hogere levensverwachting. MEERKERK Duikers van de brandweer hebben gisterochtend in het Merwedeka- naal in Meerkerk (Zuid-Holland) een lijk gevonden. Onderzoek wees uit dat het gaat om een 45-ja- rige man uit die plaats, die al meer dan een maand wordt vermist De politie gaat uit van een noodlottig ongeval. 9-daagse safari Highlights van Kenia Vertrekdata: 7/3 t/m 20/10 strandverlenging op Mombasa mogelijk met o.a. Tsavo West NP, Amboseli NP, Nairobi, Lake Nakuru NP en Masai Mara NP incl. vlucht, rondreis o.b.v. vele maaltijden, Engelsspr. gids, entreegelden en excursies BERGEN OP ZOOM Een 43-jarige man uit Bergen op Zoom is gisteren aangehouden na dat de politie bij toeval kinderpor no op zijn computer had gevon den. De politie was met toestem ming van de man op de computer op zoek naar bewijs voor bedrei ging en afpersing waarvan hij aan gifte had gedaan. In totaal gaat het om enkele tientallen afbeeldingen. Minister Henk Kamp AMSTERDAM Nederlanders zijn de afgelopen der tig jaar vaker naar de huisarts, tand arts en fysiotherapeut gegaan en ze gebruikten meer medicijnen. De toename komt deels door de ver grijzing, zo blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Ook de alternatieve genezer wordt vaker geconsulteerd. Het medicijn gebruik steeg naar 40 procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5