22 zeeland Dow besteedt werk uit aan Arcadis Aqumen Of ik er al van heb Friet met stoverij voor wijkraden Nee KROEG Uitbater café Du Commerce tot het laatste moment actief om Steunpunt houdt bij Kindertoneelgroep op ROC workshop koken Gedichten-Nacht Show van kleindieren in centrum Concordia EHBO-vereniging geeft cursus reanimatie/aed Taakstraf geëist voor Belg moet bijna 600 veroorzaken ongeluk euro boete betalen almanak dinsdag 25 januari 2011 door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Dow Benelux be steedt het beheer en de coördina tie van dienstverlening uit aan het bedrijf Arcadis Aqumen Facility Management (AAFM). De bedrij ven zijn daarvoor onlangs een part nerschap aangegaan. Zes contract medewerkers van Dow in Terneu- zen gaan over naar AAFM. De overeenkomst past in de nieu we strategie van Dow om zich toe te leggen op specialistische chemi sche activiteiten. Zo zijn vorig jaar de styreenfabrieken verkocht aan investeringsmaatschappij Bain Ca pital. Die fabrieken zijn voortgezet onder Se naam Styron. Styron is ook actief in Terneuzen. De Dow- site ontwikkelt zich almaar meer tot een industriepark met meerde re gebruikers. Met het contract met AAFM speelt Dow Benelux in op dit veranderen de gebruik van de bedrijfslocaties. Gerard van Harten, voorzitter van de Raad van Bestuur van Dow Be nelux, stelt daarover: „Het partner schap met AAFM betekent dat wij ons meer kunnen richten op onze core-business en tegelijkertijd on ze expertise op het gebied van faci lity management kunnen verster ken." Van Harten verwacht dat dit 'onherroepelijk leidt tot innovatie in de dienstverlening'. Volgens hem is dat 'naast kostenvoordelen en een betere prijs-kwaliteitver- houding de werkelijke winst van de samenwerking'. AAFM heeft er varing met industriële opdrachtge vers, onder meer DSM en het Sau- di-Arabische chemiebedrijf Sabic dat in het Limburgse Sittard de Eu ropese hoofdvestiging heeft. agBBOa WKBaaBSSSBSSSBesÊBSBSSBKSBSgsSBËS8KBBSSS8ÊHKB^BBBBB^^SBSSSBSSSSasWB8SSSSKBBBSSKSBBS TERNEUZEN TERNEUZEN Het Steunpunt Terneuzen houdt woensdag in het ROC Westerschel- de aan Vlietstraatna in Terneuzen- een workshop Koken. Het Steun punt begeleidt en ondersteunt (ex-)kankerpatiënten en chronisch zieken. De deelnemers krijgen aller lei informatie over voedingsstoffen en bereiding. Ze gaan vervolgens ook zelf aan de slag. De workshop begint om 17.00 uur. WESTDORPE Kleindierensportvereniging West- dorpe en omstreken houdt van vrij dag 28 tot en met zondag 30 janua ri een expositie in cultureel cen trum Concordia. De konijnen, ca via's, hoenders, dwerghoenders en sierduiven worden vrijdag vanaf 9.00 uur eerst gekeurd. Openingstij den zijn: vrijdag 19.30-22.00 uur, za terdag 10.00-22.00 uur en zondag 10.00-17.00 uur. Toegang gratis. In het kader van de Gedichtendag, het jaarlijkse poëziefeest in Neder land en Vlaanderen, houden de welzijnsorganisatie aan Z, de bibli otheek en Toonbeeld donderdag een Gedichten-Nacht. In het ge bouw van Toonbeeld in de Bel- lamystraat worden vanaf kwart voor zeven 's avonds gedichten van ouderen en kinderen gepresen teerd door de kindertoneelgroep. VOGELWAARDE De EHBO-vereniging Vogelwaarde geeft bij voldoende belangstelling een twee avonden durende cursus reanimatie en aed (defibrillator). El ke bijeenkomst duurt zo'n 2,5 uur. Twee mensen hebben zich inmid dels aangemeld. Zes zijn er nodig. Aanmelden kan via e-mail (www. ehbo.damiaan@zeelandnet.nl), Wil ly Remorie (0114-681976) of Riet de Klerk (0114-671725). MIDDELBURG BRESKENS Tegen een 40-jarige inwoner van Alblasserdam is gisteren voor de rechtbank in Middelburg een taak straf van 160 uur en een rijontzeg ging van een jaar waarvan negen maanden voorwaardelijk geëist. Op 16 april vorig jaar veroorzaakte de man op de Tractaatweg bij Sluis kil een ongeluk door op de weg te keren. Hij botste daarbij op een au to. De bestuurster werd gewond. Een 21-jarige Oostendenaar liep zondag rond 17.30 uur met zes gram weed op zak tegen de lamp in Breskens. Hij was met de fast fer ry uit Vlissingen gekomen en wil de in zijn auto stappen, toen de po litie hem aanhield. De Belg kreeg 400 euro boete voor het weedbezit en hij bleek ook nog een onbetaalde boete te hebben van 170 euro. MMWIHIMMBBBHM De werkdruk in het Walcherse be drijf is de laatste jaren behoorlijk op gelopen. De werknemers klagen soms steen en been, maar uiteinde lijk werken ze onverminderd keihard door. Tijdens een werkoverleg kwam van de zijde van de directie een op vallend advies: Jullie mogen wel eens wat vaker nee zeggen tegen ver zoeken." De werknemers keken el kaar aangenaam verrast aan en lie ten het nieuws langzaam tot zich doordringen. Eén collega was nog niet meteen overtuigd. Hij had een paar dagen eerder 'nee' gezegd tegen een opdracht van zijn direct leiding gevende, maar die had hem zijn zin niet gegeven. De directeur vond dat volstrekt logisch. Jederéén heeft het recht nee te zeggen. Ook bazen." Piet Michielsen staat zondag samen met Nicole Riemens voor het laatst in zijn café Du Commerce op de Terneuzen- se Markt. „Het is tijd, hè. Ik word dit jaar 67, het is tijd om andere dingen te gaan doen." foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN - Een kleine zeventig leden van stads-, wijk- en dorpsra den uit de gemeente Terneuzen werden gisteravond in het restau rant van het stadhuis in Terneu zen getrakteerd op een maaltje friet met stoverij. Ze werden door wethouder Frank van Hulle bijgepraat over alle mo gelijke ontwikkelingen en werden deelgenoot gemaakt van het plan van de wijkcoördinatoren om in de stad Terneuzen te experimente ren met themabijeenkomsten voor verschillende aangrenzende wijken. Terneuzen-stad telt mo menteel dertien wijkraden. Beke ken wordt of er behoefte bestaat aan schaalvergroting, vooral om dat de raden moeite hebben met de werving van nieuwe leden. De genodigden lieten zich de friet met stoverij goed smaken, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58